wycieraczki - w końcu padły

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • labik
    Classic
    • 2017
    • 12
    • Octavia I (1U2)
    • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

    wycieraczki - w końcu padły

    Od początku jak kupiłem Octavie były problemy z wycieraczkami przednimi. Nie miały mocy, chodziły wolno i po pewnym czasie same się zatrzymywały na środku szyby - trzeba było ręcznie je przesunąć do pozycji początkowej. Teraz gdy naciskam manetkę od wycieraczek słychać takie charakterystyczne stukanie i ramiona wycieraczek przez chwilę wibrują i już same nie idą.

    Potrzebuję nowy silniczek taki jak tutaj? http://allegro.pl/skoda-octavia-seat...790439357.html Jest 1 rodzaj silniczków czy może wiele rodzai i trzeba będzie najpierw wymontować na podgląd co zamówić?

    A może potrzebuję nowy mechanizm wycieraczek? http://allegro.pl/mechanizm-wycierac...132921197.html

    Mechanik będzie mi to robił tylko proszę mi podpowiedzieć co jest walnięte
  • Rob79
    RS
    • 2011
    • 2521
    • Octavia I (1U2)
    • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

    #2
    W O1 to raczej mechanizm się zatarł. U mnie było podobnie więc go wyjąłem rozebrałem te trzpienie trochę papierem ściernym podrównałem nasmarowałem i złożyłem ale tuleje były już tak porysane że musiałem kupić nowy. Jak odchylisz plastikowe podszybie możesz spróbować zrzucić to cięgno co jest na ramię silnika założone i zobaczyć czy jesteś w stanie ramieniem wycieraczki poruszać lub odchylić to cięgno żeby nie zahaczyło o ramię silnika i włączyć wycieraczki wtedy zobaczysz czy silnik się kręci.
    Robert

    Komentarz

    • labik
      Classic
      • 2017
      • 12
      • Octavia I (1U2)
      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

      #3
      Szczerze mówiąc nie chce mi się bawić w naprawę. Nowy mechanizm wycieraczek - zamiennik kosztuje ~50zł.
      Kupuje http://allegro.pl/mechanizm-wycierac...132921197.html
      Wywalam stary mechanizm i wkładam nowy. Powinno hulać?

      Komentarz

      • Rob79
        RS
        • 2011
        • 2521
        • Octavia I (1U2)
        • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

        #4
        Nie mówię żeby naprawiać tylko zdiagnozować czy mechanizm czy silnik wyzionął ducha. Ja kupiłem zamiennik ale trochę droższy był
        Robert

        Komentarz

        • b-bar01
          Elegance
          • 2007
          • 985
          • Octavia I (1U2)
          • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

          #5
          Zamieszczone przez labik Zobacz wpis
          Wywalam stary mechanizm i wkładam nowy. Powinno hulać?
          teoretycznie tak, choć przytrafia się iż są zamienione trzpienie, dla pewności, przed montażem sprawdź długość wajch od trzpieni (są różne) aby było tak jak w starym mechaniźmie.
          *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

          Komentarz

          • labik
            Classic
            • 2017
            • 12
            • Octavia I (1U2)
            • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

            #6
            Dużo jest roboty z wymianą tego mechanizmu wycieraczek? Mój mechanik krzyknął z góry 100zł. Mówi że wymianiał w passerati kiedyś i tutaj będzie podobnie.

            Komentarz

            Pracuję...