Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Złe przewody zapłonowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Złe przewody zapłonowe

    Otóż mam pytanko, ale najpierw przedstawię sytuację, oddałem ostatnio moja Kodzine na wymianę kabli zapłonowych, przy dużej wiglotoności silnik dziwnie pracował, dławił się, nie miał mocy, kiedy chciałem przyspieszyć, i mechanik potwierdził, że na kablach faktycznie jest przebicie, wymienił. I wcześniej, jak silnik się nagrzał, i osuszył, wszystko ustępowało, natomiast teraz dzieje się tak cały czas, jest gorzej niż było. Sprawdziłem opakowanie od kabli których użył i producent podaję że są to kable do Skody octavii 1 z silnikiem 1.6 AEE (75KM) a ja posiadam silnik 1.6 SR (101KM), i tutaj moje pytanie, czy winą takiego stanu rzeczy mogą być źle dobrane kable ? Czy raczej trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Dodam że świece wymieniłem niecałe 5tys. km temu, więc chyba jeszcze nie czas na nie. Posiadam instalację gazową, i sytuacja dzieje się zarówno przy jeździe na gazie jak i na benzynie. Miał ktoś z was podobny problem ? Czy te kable różnią się na tyle żeby miało to znaczenie ?
    Za wszelką pomoć z góry dzięki,
    szukałem na forum podobnego problemu nie znalazłem, jeśli gdzieś mi umknął to przepraszam i poprosiłbym o link
    Pozdrawiam

  • #2
    Sprawdź cewkę- charakterystyczny objaw oraz pęknieta obudowa.... a następnie przewody i świece...

    Komentarz


    • #3
      niestety, założyłem wczoraj nową cewkę i nie pomogło, sprawdzę jeszcze raz świece, ale boje się że przyczyna może leżeć gdzieś indziej, a jeśli chodzi o obudowę, to czego okładnie? jestem laikiem w tej kwestii
      Ostatnio edytowany przez Waszka_88544; 44827.

      Komentarz


      • #4
        jednak świeca była do czyszczenia, dzięki za pomoc

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X