Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Mokry dywanik i wykładzina ZA fotelem kierowcy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Mokry dywanik i wykładzina ZA fotelem kierowcy.

    zipped79, w olsztynku na szrocie ostatnio była octavia po dachu.
    przód był ok.
    jak znajde linka to Ci podeśle.
    Mariusz

  • #2
    [O1] Mokry dywanik i wykładzina ZA fotelem kierowcy.

    Witam wszystkich! Mam denerwujący problem w Octavii, otóż wykładzina za fotelem kierowcy robi się mokra zawsze kiedy pada deszcz ale TYLKO kiedy jadę samochodem. Kiedy samochód stał 2 tygodnie na parkingu (i padało w tym czasie) wykładzina była sucha!!! ale wystarczyło żebym wyjechała samochodem i jest mokra(po deszczu oczywiście). Nie jest to raczej sprawa uszczelek w drzwiach ponieważ wykładzina robi się mokra nie od strony drzwi ale od strony środka samochodu. Zbliża się jesień i muszę uporać się z tym "przeciekiem" więc jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc.

    Komentarz


    • #3
      dziurka w podłodze? :roll:

      czy wykładzina robi się mokra po jezdzie z włączoną klimatyzacją? tylko z tyłu jest mokro, czy z przodu tez gdzieś zacieka?
      Stefan_KTP

      Komentarz


      • #4
        jesse-k85, może Ci się dostawać woda przez tunel od filtra pp. Zobacz czy nie masz go krzywo założonego. Na tył za kierowcą woda dostaje się również przez dziury w podłodze i przez szyberdach po słupku jak coś jest nie tak z odprowadzeniem wody z szybra. Poza tym przez nieszczelną folię w drzwiach. Możliwości jest od groma, trzeba to zlokalizować jeszcze przed chłodami i koniecznie dobrze wysuszyć. Powodzenia w nierównej walce z wodą w środku. 8)
        Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za odpowiedzi, jadę do mechanika w poniedziałek. Napiszę co "odkrył" (mam nadzieję że zlokalizuje przeciek.)

          Komentarz


          • #6
            To "niezły problem". Wczoraj podjechałem na myjkę i miałem odkurzyć środek. Na przednim dywaniku pasażera i na tylnym z prawej strony zobaczyłem mokre plamy (woda). Trochę mnie to dobiło.

            Na przednim dywaniku po prawej stronie zdarzało się mokre, ale dawno i tylko kilka razy. Potem minęło i nie było problemu.

            A teraz na obu dywanikach po prawej stronie - i z przodu i z tyłu???
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              a ja mam wodę na dywaniku za kierowca po lewej stronie niestety tez nie wiem z kad się biorą


              Moja Octavia 1.9 TDI AGR

              Komentarz


              • #8
                Najgorsze, że to nie występuje u mnie ciągle, tylko od czasu do czasu
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #9
                  Pod wykładziną znajdują się plastikowo-gumowe korki zaślepiające otwory technologiczne w podłodze. Może tamtędy woda się dostawać.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ale u mnie woda jest na dywaniku gumowym, nie na wykładzinie.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      a może gdzieś przez nawiew pod siedzeniem? Czy skrapla się zimne powietrze z klimy? :roll:
                      ...nie ma to jak Octavia :drive:
                      >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ruwado
                        na obu dywanikach po prawej stronie - i z przodu i z tyłu???
                        mozliwe przyczyny:
                        folia w drzwiach sie odkleiła(mokro przy progu)
                        cieknie z pod obudowy filtra kabinowego(mokro w nogach pasażera)
                        spadła rynienka z podszybia od wewnątrz
                        cieknie zaślepka po lince od maski ( taki okragły dekielek obok lewego dolnego rogu obudowy filtra kabinowego)
                        zatkany odpływ podszybia.

                        trzeba zdjąć boczki, podszybie i oblukać .
                        u mnie ciekło z pod folii w tylnych drzwiach i poluzowały sie nakretki trzymajace obudowę filtra do przegrody.

                        [ Dodano: Pon 30 Sie, 10 20:32 ]
                        Zamieszczone przez Hunter
                        Czy skrapla się zimne powietrze z klimy
                        jak sie skrapla to wylatuje przez wężyk od klimy , tam nie ma mozliwosci aby sie przelało do dolnych nawiewów....... rozbierałem wszystko.
                        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                        Komentarz


                        • #13
                          No właśnie - możliwości wiele...

                          Z przodu ewidentnie woda była wzdłuż krawędzi przy drzwiach (wzdłuż drzwi), a nie z przodu pod schowkiem - więc chyba obudowa filtra odpada.

                          Z tyłu tak samo - wzdłuż drzwi. Ale co ciekawe po odkurzeniu umyłem autko na myjce (nie żałowałem wody) i nic nie było.

                          Z przodu miałem tak rok temu - potem do dzisiaj nie było problemu. Teraz po takiej przerwie doszedł tył. Będę obserwował.

                          [ Dodano: Czw 02 Wrz, 10 00:25 ]
                          Dzisiaj popatrzyłem - ewidentnie leci z drzwi - cały próg (plastikowa nakładka) mokry. Pod schowkiem sucho - żadnej kropli. Na dywaniki skapuje woda z drzwi. jak nadejdzie pora sucha, muszę się do tego dobrać.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez ruwado
                            [ Dodano: Czw 02 Wrz, 10 00:25 ]
                            Dzisiaj popatrzyłem - ewidentnie leci z drzwi - cały próg (plastikowa nakładka) mokry. Pod schowkiem sucho - żadnej kropli. Na dywaniki skapuje woda z drzwi. jak nadejdzie pora sucha, muszę się do tego dobrać.
                            mam to samo czy już z tym się uporałeś, jak tak to w jaki sposób?

                            POMOCY!

                            Komentarz


                            • #15
                              Folia w drzwiach do kupienia w ASO.
                              Dobrym rozpuszczalnikiem, najlepiej acetonem, zmyć pozostałości kleju.
                              Folię przyklejać od dołu, pamiętając by nie zakleić otworków w dolnej części drzwi.
                              Oczywiście wcześniej zdemontować plastikowe mocowania boczków .

                              Powodzenia.

                              Komentarz


                              • #16
                                a czy w drzwiach istnieją jakieś odpływy które mogą się zapchać?? po deszczach zawsze mam takie czarne zacieki na progach...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Podłączam się do tematu:
                                  Odkryłem , że pod dywanikiem za fotelem pasażera jest mokro.
                                  Reszta sucha , więc to nie wina przecieków na przodzie auta.
                                  Czyli pozostaje jakiś przeciek w podłodze :roll: , chyba , że może wiecie gdzie może byc źródło tego przecieku , który jest tylko w tym jednym miejscu. Reszta sucho.
                                  Jakieś propozycje ?
                                  był VW GOLF mkIV -> 1.6SR AKL 101KM 99r. HIGHLINE
                                  skradziona Skoda Octavia II -> 1.9TDI PD BKC 105KM 06r. ELEGANCE
                                  jest Opel Astra H -> 1.7 CDTI Z17DTJ 110KM 09r. COSMO

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    miałem to samo , wina tylko i wyłącznie leży po stronie folii w drzwiach - trzeba wymienic i po klopocie, osobiście załozyłem własnej roboy zawinąłem do środka rynienki w drzwiach i po problemie.
                                    1,9 TDI 110 KM

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam
                                      Ponownie problem - jak we wcześniejszym poście woda pod dywanikiem za siedzeniem pasażera.
                                      Dałem do ASO gdyż stwierdziłem , że mieli podobne przypadki i wiedzą co jest pięc... i się chyba myliłem.

                                      Pierwsza wizyta : uszczelnili drzwi od strony za fotelem pasażera... (uszczelnienie nitowanej płyty) odebrałem auto , przyszedł deszcz i znowu woda ...

                                      Druga wizyta (reklamacja ich naprawy) stwierdzili , że jednak nie przez drzwi ale gdzieś w okolicy gdzie kończy się dach ,a zaczyna klapa bagażnika dostaje się woda - niby uszczelnili...nadal woda się pojawia. Tym razem oprócz wody za siedzeniem pasażera teraz również w miejscu gdzie siedzi pasażer z przodu pod dywanikiem dostaje się woda.

                                      Czekam na trzecia wizytę (znowu reklamacja naprawy) , może macie jakieś info :?: to ich poinstruuję bo chłopaki sobie nie radzą ... .
                                      był VW GOLF mkIV -> 1.6SR AKL 101KM 99r. HIGHLINE
                                      skradziona Skoda Octavia II -> 1.9TDI PD BKC 105KM 06r. ELEGANCE
                                      jest Opel Astra H -> 1.7 CDTI Z17DTJ 110KM 09r. COSMO

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam wszystkich użytkowników. Mam problem również i w mojej skodzie.
                                        Po każdym deszczu na dywanikach mam wodę, która pojawia się od strony pasażera i za jego fotelem. Progi są suche, pod schowkiem też sucho, uszczelki wyglądają ok.
                                        Więc pytanie do Was co to może być??? Proszę o dość szybką odp, bo szkoda mi auta

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez wojtek9620
                                          Witam wszystkich użytkowników. Mam problem również i w mojej skodzie.
                                          Po każdym deszczu na dywanikach mam wodę, która pojawia się od strony pasażera i za jego fotelem. Progi są suche, pod schowkiem też sucho, uszczelki wyglądają ok.
                                          Więc pytanie do Was co to może być??? Proszę o dość szybką odp, bo szkoda mi auta
                                          Widzę, że dopiero dołączyłeś do klubu a, że ziomek todoradzę sprawdź folie na drzwiach a na przyszłość używaj szukajki ona nie gryzie to na górze strony napis[shadow=red:aa95501455][/shadow:aa95501455] SZUKAJ
                                          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                                          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                                          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                                          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                                          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dzięki za odp. Tylko, że folie raczej ok, bo to ciekło by po progu i była by mokra tapicerka (wykładzina) która wychodzi z pod tej plastikowej listwy od uszczelki, no chyba, że się mylę to mnie popraw.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez wojtek9620
                                              Dzięki za odp. Tylko, że folie raczej ok, bo to ciekło by po progu i była by mokra tapicerka (wykładzina) która wychodzi z pod tej plastikowej listwy od uszczelki, no chyba, że się mylę to mnie popraw.
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              To kilka przykładowych tematów na szybko
                                              ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                                              http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                                              a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                                              http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                                              Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                No i problem powrócił. Znowu po dłuższym czasie (po ostatnich deszczach) miałem trochę wody na dywaniku pasażera z przodu. Jak sie rozejrzałem, to zobaczyłem też, ze trochę mokro jest na dywaniku z tyłu z prawej strony - tak jak kiedyś. I znowu dziwi mnie to, że po regularnych myciach na myjni było sucho, a tu po którymś z kolei deszczyku mokro.

                                                Ale jak zabrałem się do odkurzania autka, to wk..łem się ostro, jak jeszcze nigdy. Cała wykładzina pod nogami kierowcy mokra

                                                Zaczyna mnie już wpieniać ten samochód. Skląłem ja dzisiaj na czym świat stoi.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Przerabiałem to wkurzające jest :evil: a jak Twoje podszybie się prezentuje ?? proponuje je wyjąć i obejrzeć woda leje Ci się przez filtr także albo klejenie albo nowe
                                                  https://www.facebook.com/tapicerekpranie

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X