Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Akumulator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Akumulator

    odkurze troche temat,

    u miska^wro w ofercie pojawily sie graty potrzebne do przeszczepu lusterek, tj. skladane lusterka, boczne moduly drzwi i sterownik. W ofercie sa tez lusterka z fotochromem.

    Czy ktos sie orientuje ile rzezby jest z montazem :?: Czy majac wewnetrzene lusterko fotochrom, zewnetrzne tez beda dzialac :?: Czy beda potrzebne jeszcze jakies czesci procz wymienionych wyzej :?:

  • #2
    [O1] Akumulator

    Mam w samochodzie akumulator, z którym kupiłem auto dwa lata temu. Zakładam, że to oryginalna bateria i w takim razie kończy teraz 4 lata.

    Dwie kolejne zimy auto nocowało pod chmurą ale z zapalaniem nie było problemu. Zdarzyło mi się jednak kilka razy, że jak w czasie kosmetyki samochodu przez dłuższy czas (np. ok. 6 godzin lub dwa popołudnia) były otwarte drzwi (z lampkami), grało radio, to po takiej robocie rozrusznik już nie dał rady zakręcić. Po odpaleniu na kablach i przejechaniu paru kilometrów bateria wracała do normalnego życia.

    Czy radio plus tych parę żarówek daje taki pobór prądu, żeby za dniówkę rozładować akumulator? Normalny objaw czy akumulator mam do bani?

    Ostatnio w związku z tym wymieniłem większość żaróweczek na LEDy ale nie wiem czy to coś zmieni ...
    :

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez zpluta
      Ostatnio w związku z tym wymieniłem większość żaróweczek na LEDy ale nie wiem czy to coś zmieni ...
      Raczej niewiele to wniesie, podładuj lepiej akumulator.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez AdamB
        Raczej niewiele to wniesie, podładuj lepiej akumulator.
        Z tym problemów nie będzie ale bardziej mnie w tym temacie interesuje jak długo powinien pociągnąć normalny zdrowy akumulator przy grającym radiu i paru świecących żaróweczkach rurkowych. No bo jeżeli po rozładowaniu, odpaleniu silnika na kablach i już po paru minutach kręcenia silnikiem na wolnych obrotach bateria wraca do życia (na tyle aby zakręcić rozrusznikiem i zapalić ponownie) to chyba z ładowaniem nie jest tak źle ...
        :

        Komentarz


        • #5
          Na to ile powinien wytrzymac akumulator ma wplyw wiele czynnikow, chociazby to jak auto jest eksploatowane - czy jezdzi na krotkich czy dlugich dystanasach. Ale patrzac na objawy to chyba zbliza sie jego koniec. Podjedz do jakiegos sklepu specjalizujacego sie w sprzedazy akumulatorow. Tam Ci go obejrza, pomierza i bedziesz mial jasnosc.
          Moj wytrzymal 6 lat ale skonczyl swoj zywot tak ze nie swicily sie nawet kontrolki na desce, po prostu zupelnie zdechl. Pierwsze oznaki totalnego zuzycia byly juz rok wczesniej - np ladowanie do pelna trwalo kilka minut.

          Komentarz


          • #6
            Hej

            akumulator w BFQ jest bardzo mały i ma cos około 45 Ah (czy dokładnie 45 - mogę się mylić - nie chce mi sie spoglądać pod maskę

            Więc teoretycznie przy nowiutkim akumulatorze: pobór prądu 45 A - czas pracy 1 h; 22,5 A - czas pracy 2-2,5 h; 11,25 A - 5-6 h itd...

            A co to jest te parę amperów w aucie ? tyle co nic. Radio (bez wzmacniacza) idące na pół gwizdka bierze np. 4 x 15 W = 60W czyli już 5A przy zasilaniu 12 V, żaróweczki to kolejne ze 3 A to już daje 8A, do tego kluczyk w stacyjce przekręcony powoduje, że ciagnie prąd elektronika silnika itd... Pozatym nawet jak auto stoi zamkniete na parkingu, to niektóre podzespoły są aktywne (przecież działa centralny zamek, immobiliser itd... a to też powolutku rozładowuje akumulator)

            To znaczy, że teoretycznie nawet przy całkowicie nowym akumulatorze, po jakiś 10 h nastapi całkowite wyładowanie przy słuchaniu radia i otwartych drzwiach.

            A akumulator 4 letni ma jakieś 60% - 70 % pojemności, więc wszystko się zgadza.

            Tomek
            Pozdrawiam tom_tom

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X