Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kolejna awaria nagrzewnicy, wyciek płynu do kabiny i spieniony płyn w zbiorniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kolejna awaria nagrzewnicy, wyciek płynu do kabiny i spieniony płyn w zbiorniku

    Witam,

    Pod koniec listopada miałem już podobną awarię – uszkodzona nagrzewnica i wyciek płynu chłodniczego do kabiny (od strony pasażera).

    Wymieniłem wówczas nagrzewnicę i teraz (po ok. czterech miesiącach) kolejna awaria. Znowu z identycznym wyciekiem płynu chłodniczego do kabiny.

    Różnica jest tylko taka, że teraz pozostały w zbiorniku płyn jest spieniony. Piana na całą wysokość zbiornika. Tej piany wcześniej nie było, ale w listopadzie (przy poprzedniej awarii) na korku zbiornika coś się osadzało – takie jakby masło się robiło.

    Ktoś poradzi jaka może być przyczyna?

    (Problem dotyczy Octavii I, rocznik 2000, 1595 cm3, 101 KM, z zamontowaną instalacją gazową.)

    Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam.

  • #2
    Test CO2 w zbiorniku na poczatek. Potem sprawdzenie czy LPG nie ucieka do ukladu chlodzenia, tez czesta awaria.

    Maslo to kwestia najczesciej wilgoci w oleju i pokonywanych krotkich dystansow.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Przypuszczam, że to może być UPG i ciśnienie wywala do układu chłodzenia.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Olej w płynie i nadmierny wzrost ciśnienia w układzie chłodniczym . Na 99% uszczelka pod głowicą . LPG w płynie raczej nie generuje szlamu chyba że dużo oleiny przy okazji się przedostanie w układ . Test na CO2 w płynie prawdę powie .

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X