Witam. W ostatnim czasie zacząłem mieć problemy z zacinającym się zamkiem w drzwiach. Nie czekając aż drzwi zamkną się na amen kupiłem już nowy zamek i teraz pytanie - czy średnio techniczny jest w stanie z tym poradzić samodzielnie? Jeśli tak to na co powinienem uważać przy takiej operacji, może macie jakieś ogólne porady, a najlepiej instrukcje szukałem w necie i oglądałem wymianę np w golf 5. Domyślam się,że tu będzie podobnie, ale czy na pewno? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?
Wymiana zamka - prawy tył.
Zwiń
X
-
Wymiana nie jest trudna. Ja po obejrzeniu kilku tutoriali z neta sam to zrobiłem, kilkakrotnie nawet bo i wpadki się zdarzały. Z mojego doświadczenia to trzeba pamiętać , żeby wyciągając zaślepkę zamka tylnych drzwi cały czas mieć śrubokręt " na śrubie" to jest wykręcić delikatnie śrubę, wyjąć zaślepkę i dokręcić śrubę. Jest ona tak niefortunnie schowana, że jej wykręcenie może spowodować , e wpadnie do środka drzwi, a potem będzie ją ją ciężko założyć. A i co do śrub samego zamka . U mnie trzymało jak cholera , nawet wkrętarka nie pomogła, może i dlatego że była licha... Wsadź tam odpowiedni klucz , nie pamiętam czy torx czy spline i uderz delikatnie młotkiem w śrubę. Tyle od siebie.
Tenat z neta, przesłany od jednego z forumowiczów, gdy ja naprawiałem zamek:
Opis krok po kroku jak naprawić / wymienić zamek drzwi w Passacie B5, Golfie IV, Audi A4, A6, Skodzie Octavi, Fabi, Seacie Leonie, Toledo
Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.
-
-
Z żadnej strony ani od środka ani od wewnątrz ?? U mnie było podobnie po przelutowaniu zimnych lutów. Domyślam się że masz centralny zamek , moja rada to tak : pilot od centralnego w ręku a druga ręka opukuje delikatnie zamek i na przemian otwierasz i zamykasz drzwi. U mnie pomogło, a wierz mi darłem tapicerkę drzwi które były zamknięte...nikomu tego nie życzę. Delikatnie tzn nie ręką ale jakieś narzędzie typu młoteczek lub końcówka śrubokręta . Oczywiście z wyczuciem , a nie napie****anieOstatnio edytowany przez shanzi; 42521.
Komentarz
-
-
To nie wiem co Ci doradzić teraz w tej kwestii. Musiało się coś przyblokować , skoro centralny rygluje i otwiera a drzwi stoją dęba . Próbowałeś dopchnąć drzwi od zewnątrz i wtedy działać centralnym ? Pozostają inne fora albo wujek Google. Ja u siebie kombinowałem ale miałem wtedy Stary zamek i nie było mi go szkoda.
Komentarz
-
Komentarz