Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wrzuceniem jedynki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z wrzuceniem jedynki

    Dzień dobry, kupiłem Octavię 1, 2004r, silnik 1,4. Autko ogólnie OK, występuje jedynie problem z wrzucaniem jedynki. Raz się uda wrzucić, raz się nie uda.
    Zauważyłem, że gdy występuje problem w wrzuceniem biegu, to mając wciśnięty pedał sprzęgła trzymając lewarek tak jak chcemy wrzucić bieg - gdy popuszcza się sprzęgło - mniej więcej w połowie skoku sprzęgła jedynka wchodzi bez problemu.
    Jako, że jestem zielony z mechaniki - raczej problem ze skrzynią czy raczej problem ze sprzęgłem?
    Dzięki i pozdrawiam.
    Michał

  • #2
    Najprościej zajrzeć pod maskę i sprawdzić czy nie ma luzów na mechanizmie zmiany biegów. Znajdziesz to ustrojstwo przy ścianie grodziowej troszeczkę za silnikiem po prawej. Tam są takie tulejki, plastikowe pewnie które się potrafią wyrobić i są problemy że zmianą biegów. Można wymienić same tulejki lub cały mechanizm (wybierak) Można cały ten mechanizm też nasmarować. Potem można pomyśleć o wymianie oleju w skrzyni. Daj znać co było. Ja kupując auto zawsze wymieniam od razu wymieniam wszystkie płyny. W pierwszej octavii póki nie zmieniłem oleju w skrzyni, jedynki czy dwójki zimą nie szło wrzucić póki się nie rozgrzala , a sprzeglo nowe było. Po wymianie o niebo lepiej.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X