Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DSG Zgrzyta, Octavia 1.4 tsi 2016

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • DSG Zgrzyta, Octavia 1.4 tsi 2016

    Witam Wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy post. Od 6 miesiecy jestem szczesliwym użytkownikiem Octavii III. Po pewnym czasie od zakupu z okolic skrzyni biegów zaczely wydobywać sie dziwne dźwięki przypominajace zgrzytanie/stukanie. Poczatkowo bardzo sporadycznie, jednak z biegiem czasu stawaly się coroz donośniejsze i częstsze. Dzwiek występuje glownie na nierównościach bądź podczas pokonywania progów zwalniajacych z niska ilością obrotów silnika. Ostatnimi czasy zdarza sie ze odgłos wydobywa sie także podczas zatrzymywania się, badz zmiany biegów.
    Skrzynia pomijajac powyższe problemy pracuje dobrze. Zmiana biegów jest płynna, jedynie przy ruszaniu i zmianie na drugi wyczuwalne jest lekkie szarpniecie.

    Stojac na światłach bywa tak ze auto pracuje jak diesel. Wyczuwalnie wibruje pomimo braku falowania obrotow i nie zależnie od położenia wybieraka (P/D/N)również przy wylaczonej klimatyzacji. Przejade kawalek i po zatrzymaniu już nie wibruje, lecz po nastepnym zatrzymaniu znowu i tak w kółko bez reguły.
    Nie wiem czy te dwie rzeczy się ze soba łączą.

    Poniżej załączam link do YT.



    Będę bardzo wdzięczny za każdą informację gdyż chciałbym zasięgnąć Waszej opinii zanim udam sie do serwisu.
    Pozdrawiam
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X