[O1] Blokowanie przednich kół

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • webi
    Classic
    • 2009
    • 1

    [O1] Blokowanie przednich kół

    Ostatnio odkryłem, że niezależnie od ustawienia nawiewu (nogi, szyba itp), zawsze leci powietrze z kratek bocznych i na tylne siedzenie. Przy włączeniu nawiewu "na wprost" zwiększa się jedynie jego intensywność. Czy to normalne? Jeśli to efekt zamierzony, to doprawdy nie potrafię zrozumieć "co autor miał na myśli" :?

    _
  • ossmosis
    Classic
    • 2007
    • 6

    #2
    [O1] Blokowanie przednich kół

    Witam

    Oddałem swoją Octavię 1.9 TDI na przegląd techniczny i wyszło, że przy włączonym silniku na rolkach przednie koła się blokują. (lewe na 100 %, prawe na 50 % siły pełnego hamowania).

    Taki objaw nie występuje przy wyłączonym silniku. W serwisie na Syreny powiedzieli mi, że to pewnie przez sterownik ABS.
    Zaznaczam, że tłoczki od hamulców z przodu są nasmarowane i nie są zapieczone.

    Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym problemem ?

    Nie czuje tego przy jeździe i przecież gdyby tak było cały czas, to bym klocki zdzierał w rekordowym tempie. Spalanie pewnie też byłoby większe.

    pozdrawiam
    Piotrek

    Komentarz

    • deviltomek
      Ambiente
      • 2010
      • 246

      #3
      gdyby koła sie blokowały (w takim stopniu jak piszesz) to auto wyskoczyło by z rolek moim zdaniem niemożliwe zmienił bym diagnoste, jesli koła lekko sie kręcą tzn. ze wszystko jest ok...jesli nie świeci kontrolka z ABS koła po jezdzie sie nie grzeją a auto sie swobodnie toczy i dobrze hamuje problem moim zdaniem nie występuje byc moze to jest normalny objaw jakiegoś systemu stabilizacji toru jazdy o ile taki występuje w twoim samochodzie....

      Komentarz

      • bobasek
        Rider
        S_OCP Member
        • 2005
        • 326

        #4
        jeżeli nie pali się kontrolka to to nie będzie wina ABS'u
        te układy tak dokładnie się testują że nie ma możliwości żeby autodiagnoza nie wykryła usterki
        naprawdę nie czujesz żadnych niepokojących objawów w czasie normalnej jazdy?
        najlepiej podjedź na inną stację diagnostyczną i zweryfikuj pierwszy pomiar

        jeżeli zaciski masz sprawne to stawiam na przewody elastyczne (wężyki znaczy się), prawdopodobnie rozwarstwiły się w środku i powstała kieszeń która pod ciśnieniem zamyka światło przewodu i nie pozwala "odbić" hamulcom
        na tą chorobę leczyłem kilka fiatów i innych na f...
        ale żeby w skodzie, i obydwa naraz :shock:
        jedź na rolki gdzie indziej

        Zamieszczone przez ossmosis
        Zaznaczam, że tłoczki od hamulców z przodu są nasmarowane i nie są zapieczone
        tłoczki czy prowadnice?
        5,5l/100

        Komentarz

        • ossmosis
          Classic
          • 2007
          • 6

          #5
          Dzięki Wam za takie szybkie odpowiedzi.

          Podczas jazdy nic nie czuję. Nie mam żadnego ESP - tylko ABS w tej wersji.

          Samochód był sprawdzany na różnych rolkach i to samo się dzieje. Nie chcą przepuścić kontroli. Tylne koła toczą się lekko na tych samych rolkach i jest wszystko w porządku.

          Dzięki za trop z przewodami - podpowiem w serwisie, żeby sprawdzili.

          Oczywiście prowadnice...

          Komentarz

          • robekcool
            RS
            • 2009
            • 2041
            • Octavia II (1Z3)
            • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            opory toczenia duże? te wężyki to dobry trop :idea:
            www.k-mot.pl
            Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
            Autoholowanie.
            Robert Kulma

            Komentarz

            • kowal 2002
              RS
              S_OCP Member
              • 2006
              • 5161

              #7
              A to nie jest przypadkiem wina EDS-u? W OI chyba był z ABS-em i bez ESP?. Przy wężykach to chyba hamulec nie odbijał by też bez włączonego silnika...
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz

              • Agamek12
                RS
                S_OCP Member
                • 2006
                • 9935
                • Ford

                #8
                Obstawiam obecność EDS. Miałem tak w AKL-u - tyle tylko, że mi koła się nie blokowały, a jedynie delikatnie przyhamowywały...
                Aha, te 100% i 50% blokowania to jakiś blef?
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz

                • Damianjg
                  Rider
                  • 2008
                  • 621

                  #9
                  Zamieszczone przez Agamek12
                  Obstawiam obecność EDS. Miałem tak w AKL-u - tyle tylko, że mi koła się nie blokowały, a jedynie delikatnie przyhamowywały...
                  Aha, te 100% i 50% blokowania to jakiś blef?
                  Miałem to samo. Podczas wizyty na diagnostyce zadziałał EDS i mi skoda wyskoczyła z rolek I na tym diagnoza sie skończyła jak powiedziałem ze tego nie da sie wyłączyć juz dalej sie nie bawili
                  A potwierdza to Twoja wypowiedz "Taki objaw nie występuje przy wyłączonym silniku."

                  [ Dodano: Wto 05 Paź, 10 22:43 ]
                  Zamieszczone przez Agamek12
                  tyle tylko, że mi koła się nie blokowały, a jedynie delikatnie przyhamowywały...
                  Jak sa dobre heble to potrafi je przyblkowac

                  Komentarz

                  Pracuję...