Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opadnięta szyba prawy przód .

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opadnięta szyba prawy przód .

    Dzisiaj mnie dopadła usterka . W czasie jazdy prawa przednia szyba przestała reagować na sterowanie . Po chwili całkiem opadła w dół . Na najbliższej stacji ręcznie podniosłem szybę do góry i na trwale zablokowałem w pozycji zamkniętej . Tak dojechałem do domu . Ktoś może wie co padło ? Jak to naprawić ? Co nabyć w drodze kupna do naprawy ? Napęd raczej działa bo jak wcisnę przycisk to coś chrobocze . Z góry dziękuję za wszelkie sugestie .

  • #2
    Albo linka pękła albo taki plastik trzymający szybę, trzeba ściągnąć boczek i zobaczyć. Raczej musisz się przygotować na wymianę całego mechanizmu podnoszenia.

    Komentarz


    • #3
      Kup mechanizm szyby, u mnie pękły linki w fabrycznych mechanizmach, najpierw lewa szyba, potem prawa, rok po roku. Wymienilem sam, mechanizmy kupilem z allegro takie za 70 zł, cena w 2020roku. Zanim założysz dobrze nasmaruj tawotem linki, bo są suche i sie zacierają w pancerzu. Przed obejrzyj:

      Komentarz


      • #4
        Dzięki Panowie . Wymienię mechanizm . `19 iat fabryczy wytrzymał ...

        Komentarz


        • #5
          19 lat to ładnie, ja 10cio latki wymieniałem.

          Komentarz


          • #6
            Dziś miałem czas to zabrałem się za naprawę . Podnośnik wymieniony na nowy . W starym przerdzewiała linka ( dlatego też pękła ) . Ślizgi były w dobrym stanie . Robota trochę gorsza niż wymiana zamka . Wygodniej robić w dwie osoby bo jest trochę manewrowania z szybą . Ja robiłem sam więc tak ze 2h się zeszło .

            Komentarz


            • #7
              Każdy robi to co lubi Ja wymieniłem samą linkę, którą dobrałem z linek rowerowych. Rowerowe zazwyczaj są mniej giętkie i z tym miałem mały problem. Potem zabawa jest z dobraniem elementu sześciokątnego na zakończeniach linek. Do tego celu wykorzystałem podstawki płytki z jakiegoś starego PC, wykonane bodajże z mosiądzu. Przewierciłem otworki i zalutowałem lutem do instalacji miedzianych. Faktem jest że zabawy trochę jest ale satysfakcja murowana.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X