Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dym z chłodnicy?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dym z chłodnicy?

    Cześć wszystkim,

    niestety z mechaniką u mnie bardzo słabo, więc liczę na wyrozumiałość.

    Wczoraj jeździłem ok. 20 minut dość intensywnie po mieście (był upał) - gdy wysiadłem to zauważyłem, że spod maski wydobywa się spora ilość dymu i wyczuwalny był zapach spalenizny. Dym wydobywał się z silnika wiatraka chłodnicy (?) - element zaznaczony na zdjęciu.

    Dziś się przejechałem mały kawałek, bez dymu ale ten sam element po 3-4 minutach jazdy nagrzewa się ekstremalnie mocno. Wentylator nie kręci się nawet podczas włączonej klimatyzacji. Podpowie ktoś co mogło się stać / co sprawdzić?

    Do mechanika tak czy siak się wybieram, ale swojego i sprawdzonego nie mam pod ręką więc za jakiekolwiek sugestie będę wdzięczny

    298141352_620796519637913_3500850618602338169_n.jpg 297415296_472570404293449_5263720990304618754_n.jpg
    Ostatnio edytowany przez Papassek; 9997892.

  • #2
    Spalony silnik wentylatora, do wymiany cały wentylator wraz z silnikiem. Może być zamiennik, u mnie marki HART działa od 5lat, 90kkm. Być może zatarły mu się łożyska, może skończyly szczotki, może o coś wiatrak zachaczył, część wymienna po latach pracy.

    Komentarz


    • #3
      Dzięki! Warto bawić się samemu / dużo i łatwa robota czy dać dla mechanika i zrobi od ręki?

      Komentarz


      • #4
        Wg mnie łatwe, wystarczy mieć klucze torx, dostęp od dołu do kostki elektrycznej. Nie jestem mechanikiem, potrafię tylko zrobić: od wlania płynu do spryskiwaczy po rozrząd kpl. Wiatrak to pierwsza rzecz jaką wymieniałem po zakupie, bo już popiskiwał.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X