Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyrzucanie płynu chłodniczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyrzucanie płynu chłodniczego

    Witam
    Od pewnego czasu zauważyłem ubytki płynu chłodniczego (najprawdopodobniej wyrzuca go przez zbiornik wyrównawczy). Wiem że to jeden z symptomów uszkodzenia uszczelki pod głowicą, lecz ubytki/wyrzucanie płynu zauważyłem zaraz po wymianie rozrządu (wcześniej również regularnie zaglądałem pod maskę i płyn zawsze był). Moje pytanie jest takie czy może to być spowodowane wadliwa wymiana rozrządu lub któregoś z jego elementów, czy to po prostu zwykły zbieg okoliczności. Wolę zapytać wcześniej zanim zacznę rwać głowicę. Silnik to prawilne 1.9 TDI ASV o mocy 110km. Auto odpala normalnie, oraz się nie grzeje (tydzień temu zrobiona trasa do Włoch i z powrotem). Rozrząd robiony pod koniec lipca. Dodam jeszcze że zrobiłem test na obecność CO2 w układzie chłodzenia, i nie wykazało obecności spalin w układzie.

    Pozdrawiam

  • #2
    Zamieszczone przez mateo.s Zobacz wpis
    Od pewnego czasu zauważyłem ubytki płynu chłodniczego (najprawdopodobniej wyrzuca go przez zbiornik wyrównawczy).
    A są tam ślady po płynie...?
    Płyn równie dobrze może uciekać z okolic pompy wody po wymianie rozrządu.

    Komentarz


    • #3
      Płyn jest w okolicach zbiorniczka na podłużnicy. Ściągałem obudowe rozrządu, i tam jest sucho. Wyjmowałem nawet zbiornik wyrównawczy żeby zobaczyć czy gdzieś z króćca nie cieknie i wszystko szczelne.

      Komentarz


      • #4
        Czy wymieniłeś kompletny rozrząd razem z pompą wody...?
        Sprawdziłbym jeszcze termostat.

        Komentarz


        • #5
          czsem zbiorniczek się rozszczelnia na zgrzewie i jest taki efekt wymień zbiornik i korek
          ŻEBY JECHAĆ TRZEBA LAĆ!!! SZUKASZ CZĘŚCI DO Octavia I zadzwoń!!!
          Masz problem z wozem ? Prowadzę warsztat.. http://mechanika-kimoch.pl
          E-mail [email protected] ** Tel.792-316-586

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X