Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poszarpywanie podczas jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Diagnostyka jest to trudna i złożona dziedzina. Octavia postanowiła zweryfikować moje wnioski na temat uszkodzonego EGR i pomóc w dalszej diagnostyce, przestała palić na jeden cylinder. Po sprawdzeniu mechanik dopatrzył się przebicia na cewce 1 i 3 cylinder. Cewka była oryginalna, od nowości. Po wymianie świec, przewodów i cewki auto działa normalnie, szarpanie zniknęło. Egr nie jest zaślepiony więc to słaby układ zapłonowy powodował poszarpywanie.
    Ostatnio edytowany przez logan_x; 15897.

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez logan_x Zobacz wpis
      Diagnostyka jest to trudna i złożona dziedzina.
      Tutaj pełna zgoda. Mam podobny problem z 1.6 BFQ. Szarpie w określonych okolicznościach. 1800-2200 obrotów i tylko na "utrzymywaniu prędkości", na na gazowaniu ani redukcji. Bardzo stabilne warunki i tylko na rozgrzanym silniku. Wymieniłem cewkę, świecę, przewody (wszystko markowe Beru, NGK), przy okazji padła sonda lambda (Bosch), wyczyściłem przepływomierz, przepustnicę, egr. Pokazało jakieś błędy z których wyczytałem że warto się zainteresować czujnikiem położenia wałka rozrządu. Wymieniony. Dalej szarpie. Wypada zapłon na 1 cylindrze. Sprawdzałem przewody i okablowanie, ale niestety nie potrafię zrobić zaawansowanej diagnostyki. EGR ma już 20 lat więc może czas go wymienić?

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X