Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samochód kręci ale nie odpala

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Samochód kręci ale nie odpala

    Witam, napotkałem się z takim problemem. Dzisiaj rano samochód normalnie odpalił i pojechałem nim do pracy. Po pracy (8h) samochód już nie odpalił, rozrusznik kręci, akumulator działa (nowy). Mimo wszystko akumulator podłączyłem ale bez efektu. Jakieś pomysły co to może być? Moje podejrzenie to czujnik położenia wału, dodam tylko, że wcześniej nie było żadnych objawów niesprawnego czujnika.

  • #2
    Możliwe że jest to co piszesz. Podlącz auto pod kompa i zobacz jakie błędy.

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem dokładnie jak w ARX ale w BFQ niesprawny czujnik położenia wału powoduje: świecenie check z kodem błędu 16719, lekkie dziury mocy w pewnich obrotach. Nie ma problemu z uruchamianiem w zimie, no może z sekundę dłużej kręci. Sygnał dla sterownika silnika o położeniu i obrotach w trybie awaryjnym pobierany jest wtedy z czujnika położenia wałka rozrządu. Lekko wątpię, żeby brak sygnału z tego jednego czujnika unieruchamiał auto.
      Ostatnio edytowany przez mark711; 43844.

      Komentarz


      • #4
        Rozrusznik kręci, prąd jest. Możliwe, że nie ma paliwa, czyli albo pompa albo coś z filtrem. Pompkę słychać ?

        Komentarz


        • #5
          Podłączyłem komputer, nie wykrył błędu czujnika. Rozebrałem tylne siedzenie żeby dojść do pompy paliwa. Kiedy włączałem zapłon to kolega tam przykładał ucho czy słychać pompę. Nie słychać jej. Jutro będę wymieniał, dam znać czy to było to.

          Komentarz


          • #6
            Padła pompa paliwa. Wymieniona na nową. Wszystko działa jak należy

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X