O2 tdi 105ps wycieka olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • majowy86
    Classic
    • 2011
    • 11

    O2 tdi 105ps wycieka olej

    O1 Tour 1.6 z gazem od nowości. Na razie 25 000 km ze średnim spalaniem ~8,5 l/100km.
    Jak dotąd żadnych problemów nie licząc wymiany czujnika temp. wymienionego przy 19 500 km
    Jazda dojazd z mojej mieściny do Łodzi i z powrotem 14tką na której ostatnio częściej stoi się w korkach niż jedzie płynnie z realnym kosztem LPG+Pb 24-25 pln/ 100km.

    W butlę wchodzi nieco ponad 42l co wystarcza na bez mała 500 km więc zasięg raczej nie zasmucający chociaż dzisiaj chyba zdecydowałbym się na zbiornik co najmniej 10l większy.

    Pisanie o olbrzymich kosztach przeglądów LPG to mitomania. Jak policzymy koszt zakupu 1,6 + LPG vs 1.9 TDi to już na starcie jesteśmy do przodu na wszystkie przeglądy i naprawy w okresie eksploatacji auta.

    Generalnie życzę bezawaryjnej i oszczędnej jazdy.
  • Owrone
    Ambiente
    • 2010
    • 115

    #2
    O2 tdi 105ps wycieka olej

    Witam,

    W szukajce nie znalazłem żadnych satysfakcjonujących odpowiedzi, więc chce odkopać temap,
    Mam na zegarach 129kkm, wymieniłem olej wszystkie filtry, podczas tych wymian zauważyłem że po bloku cieknie olej, wymieniłem górną uszczelkę oraz dolną silnika.(umyłem silnik). Po przejechaniu 500km, objawy powtórzyły się silnik jest brudny a olej jak kapał tak kapie.
    Co może być przyczyną?
    -wyciek jest z prawej strony patrząc na silnik, Czy to może byc wadliwa praca 4 cylindra i z tego miejsca wyciek.

    Ps silnik pracuje równo, nie widać żadnych zmian w głośności i dynamice.

    Z góry dzięki za pomoc

    [ Dodano: Sro 27 Paź, 10 22:54 ]
    doczytałem że to może być problem z odmą: Po otwarciu korka oleju wyczuwalne mocne podmuchy powietrza...
    Była : Octavia II 1.9TDI BJB Elegance
    Jest : Opel Insignia 2.0 cdti 160ps Cosmo automat

    Komentarz

    • piramida
      RS
      • 2009
      • 12222
      • Superb III (3V3)

      #3
      u mnie cały dół byz zazygany olejem, myslełm ze spod miski olejowej od przodu sie leje i w czasie jazdy chlapie do tyłu samochodu ale okazało sie ze ktos pozostawił starą uszczelkę pod filtrem oleju i przykręcił nowy filtr z drugą uszczelką :shock:

      A wyglądało jak by poszła uszczelka pod miską :roll:

      zdejmij wąż z odmy przy dolocie i wtedy zobacz czy jest drozna a dmuchać bedzie
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz

      • Owrone
        Ambiente
        • 2010
        • 115

        #4
        dzieki zaraz lookne co z ta odma, a co do uszczelek wszystkie sa nowe. martwi mnie ten wyciek bo jak to z 4 cylindra to czeka mnie troche wydatkow!

        [ Dodano: Czw 28 Paź, 10 11:45 ]
        jeszcze jedna mala sprawa, gdzie jest ten węzyk :|
        Była : Octavia II 1.9TDI BJB Elegance
        Jest : Opel Insignia 2.0 cdti 160ps Cosmo automat

        Komentarz

        Pracuję...