Jak zmienic czas wtrysku O1 1,6 AEE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • krzysiek-es
    Classic
    • 2011
    • 5

    Jak zmienic czas wtrysku O1 1,6 AEE

    lilo, Czesc,
    Wypatrzyłem u Ciebie w stopce postu, że chcesz sprzedac fotele. Czy są one do O1 po FL?. Potrzebny mi fotel kierowcy.

    pozdrawiam
    piotr
  • taraxacus
    Classic
    • 2010
    • 12

    #2
    Jak zmienic czas wtrysku O1 1,6 AEE

    Witam!!!
    Moja octavia pali bardzo dużo ponad 20L/100Km, w vag-u kolega mi sprawdził że czas wtrysku ustawiony jest na 13ms na wolnych obrotach a powinno być 3-4ms. Jak to zmienić za pomocą VAG-A.

    Komentarz

    • jacog
      Rider
      • 2008
      • 420
      • Felicia I (6U1)

      #3
      Sonda lambda uszkodzona i wzbogaca mieszankę. Sprawdź ja w blokach pomiarowych (33 jak pamiętam) - tak jest chyba zwykła sonda nie szerokopasmowa więc napięcie powinno się cyklicznie zmieniać miedzy 0V (mieszanka uboga) a 0.7-1V (bogata). Sprawdz okablowanie sondy i jej wtyk (czy nie zgnił)

      Komentarz

      • bodo87
        Classic
        • 2010
        • 38

        #4
        albo lewe powietrze
        VAG DIAGNOSTYKA TORUŃ OKOLICE!!!

        ALARMY CENTRALNE ZAMKI MONTAŻ!!!

        Komentarz

        • taraxacus
          Classic
          • 2010
          • 12

          #5
          Wiem że w mojej octavii była wymieniana przepustnica, nowa jest firmy VDO i jakiś mechanik mówił że może trochę lewego powietrza przez nią się dostawać, ale jak miał ją mój wujek to paliła normalnie, jak ja ją kupiłem to gasła mu na wolnych obrotach, w servisie boscha wymienili mi sondę lambda , ale dalej gasła i coś poregulowali i wydaje mi się że to od tego momentu zaczeło się takie spalanie, bo wujkowi paliła normalnie, tyle tylko że zaczeła mu gasnąć na wolnych obrotach. wymieniłem w niej wszystkie filtry i czujnik temp. cieczy bo źle pokazywał , ale problem ciągle jest. A może być tak że jak tak dużo pali to nową sondę lambda jakaś sadza czy osady ze spalonego paliwa pozatykały?

          Komentarz

          • deviltomek
            Ambiente
            • 2010
            • 246

            #6
            sondy sie nie da zatkać wszystko co na niej siądzie momentalnie by sie spaliło tak jak pisał kolega, sprawdz w vagu czy sonda wogóle próbkuje. ja tez bym stawiał na uszkodzenie sondy lub jej instalacji. przy lewym powietrzu raczej samochód by szarpał nie koniecznie palił wiecej, drugą przyczyną moze byc czujnik temp. ten od ecu.

            Komentarz

            • taraxacus
              Classic
              • 2010
              • 12

              #7
              Kolego deviltomek możesz mi powiedzieć co to jest ten "czujnik temp. ten od ecu" i czy to nie jest ten co już wymieniiłem

              Komentarz

              • deviltomek
                Ambiente
                • 2010
                • 246

                #8
                są dwa...jeden dla komputera drugi dla wskaźnika, jesli siądzie ten od komputera to na wskaźniku masz ok a sterownik widzi inaczej.

                Komentarz

                • taraxacus
                  Classic
                  • 2010
                  • 12

                  #9
                  do tego mojego czujnika idą 4 przewody i mówił mi sprzedawca że to czujnik który i daje dane do kompa i na wskaźniki. A czy wiesz może gdzie się znajduje ten czujnik o którym mówisz w silniku 1,6 AEE.

                  Komentarz

                  Pracuję...