Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Akumulator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Akumulator

    dzisiaj czyściłem tapicerkę i po czyszczeniu tapicerki, podłogi, podsufitki i wszystkich plastików wewnątrz zaczęła palić się cały czas taka kontrolka. O co chodzi? Mogli poluzować jakieś złączki poprzez mycie ciśnieniowe myjką ?

  • #2
    [O1] Akumulator

    Witam, mam octavie od listopada tamtego roku, wcześniej aku ładnie trzymał, z tego co pamiętam jest to aku BOSHA więc raczej dobre jakościowo. Po ostatniej zimie aku już wydaje mi się słabo trzyma. Zresztą sami oceńcie:

    Przejechałem jednego dnia około 32 km przy czym jeżdżę dość agresywnie. Potem 3 dni nie jeździłem a 4 ledwo odpalił (sprzęgło + dodawanie gazu) I to była jedyna taka przerwa w ostatnim czasie a aku rozrusznik ledwo kręcił.

    Mam parę pytań. Gdzie i za ile można sprawdzić czy to aku jest na wykończeniu oraz jego datę produkcji. Oraz jak to jest z zakupem akumulatora przez internet, chodzi mi o zwrot starego akumulatora.

    PS. Polecicie jakieś dobre aku? myślałem nad CENTRA Futura 770

    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

    Komentarz


    • #3
      Re: Akumulator

      Zamieszczone przez Edek89
      Witam, mam octavie od listopada tamtego roku, wcześniej aku ładnie trzymał, z tego co pamiętam jest to aku BOSHA więc raczej dobre jakościowo. Po ostatniej zimie aku już wydaje mi się słabo trzyma. Zresztą sami oceńcie:

      Przejechałem jednego dnia około 32 km przy czym jeżdżę dość agresywnie. Potem 3 dni nie jeździłem a 4 ledwo odpalił (sprzęgło + dodawanie gazu) I to była jedyna taka przerwa w ostatnim czasie a aku rozrusznik ledwo kręcił.

      Mam parę pytań. Gdzie i za ile można sprawdzić czy to aku jest na wykończeniu oraz jego datę produkcji. Oraz jak to jest z zakupem akumulatora przez internet, chodzi mi o zwrot starego akumulatora.

      PS. Polecicie jakieś dobre aku? myślałem nad CENTRA Futura 770

      Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
      Ja bym na twoim mniejscu sprawdzil napiecie ladowania czy jest prawidlowe , co do tego na poczatek, odcinki kture pokonujesz nie sa zbyt duze zeby w pelni doladowac aku . Co do wyboru nowego to centra futura calkiem niezle wypada w cenie i jakosci ,ale zacznij od pomiaru , z kupnem przez internet to chyba bedziesz musial doplacic kwote 30 zl bo starego chyba w ten sposob nie zdasz ale nie dam sobie za to reki uciac czy tak jest

      Komentarz


      • #4
        A pamięta ktoś jakie klucze potrzebne są do zdjęcia klem i tej śruby zabezpieczającej na dole?

        Komentarz


        • #5
          klemy 10 i dalej 13
          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

          Komentarz


          • #6
            Re: Akumulator

            Zamieszczone przez Edek89
            ...(sprzęgło + dodawanie gazu) ...
            Nie wiem czy się nie czepiam ale zawsze powinno się odpalać auto na sprzęgle a napisałeś to jakby to było wyjątkowo.
            pozdrawiam Marcin

            Moja obecna Okta a poprzednia na ALH

            Komentarz


            • #7
              Wstrzymałem się jeszcze z wyjmowaniem aku bo gdy odłączam minusa włącza się syrena. Czy tak ma być? oraz czy jak akumulator włoże spowrotem np. po 2-3 dniach to nic sie nie stanie?

              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Nic się nie stanie.

                Zamieszczone przez Edek89
                odłączam minusa włącza się syrena. Czy tak ma być?
                alarm ma własne zasilanie i będzie wył , masz taki mały kluczyk do wyłącznie syreny
                Co do aku kupiłem dla siebie bosch silver
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X