Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Duże spalanie 1.9tdi ASV

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Duże spalanie 1.9tdi ASV

    Witam, posiadam octavie 1 2004r 1.9tdi ASV 110km, przebieg 410k od jakiegoś czasu mam problem ze spalaniem, średnie spalanie to 6,5l. Wcześniej średnie spalanie było około 4,5 na trasie poniżej 4 a teraz na trasie poniżej 4,6 nie zejdzie. Na zimnym silniku odpala dobrze, lecz czasem na ciepłym, bardzo długo kręci ale nie za każdym razem. W ostatnim czasie wymieniłem czujnik temperatury, wyczyszczona turbina (wyciągnięta, rozkręcona geometria, wyczyszczona), filtr paliwa. Co jeszcze mogę zrobić, czego to może być przyczyna?

  • #2
    Jeździsz dalej te same trasy czy coś się zmieniło?
    Generalnie na spalanie może wpływać wiele. Choćby trzymające hamulce, za niskie ciśnienie w kołach czy nawet wymiana opon na inne. Tak samo niesprawny termostat nie pomoże w niskim spalaniu.
    Do tego nawet na tej samej trasie wystarczy wiatr czy deszcz i już spalanie będzie inne.
    Co do odpalania na ciepło to mogą być początki końca akumulatora. Ewentualnie jeszcze w kwestii spalania sprawdził bym kąt wtrysku. Może robileś ostatnio rozrząd i nie jest taki jak trzeba.

    Komentarz


    • #3
      Hamulce były robione jakiś czas temu, wszystkie zaciski regenerowane itd.. Trasy robię podobne, obserwuje to już od około 3 miesięcy, rozrząd był robiony rok temu i było potem wszystko dobrze, jakoś po wyjęciu turbiny i czyszczeniu po jakimś czasie spalanie zwiększyło się. Kąt wtrysku był sprawdzany i wszystko okej. Ile ci spala średio twoja octavia?

      Komentarz


      • #4
        Ciężko porównywać bo każdy gdzie indziej i inaczej jeździ.
        Ja głównie ostatnio na trasie ze znaczną przewagą ekspresówek, ale jest też trochę miasta i wiosek.
        Długoterminowe nam 5.1 na kompie. Na instrybutorze wychodzi podobnie.
        Jak więcej pali po zrobieniu turbo, to może wcześniej jeździłeś w trybie awaryjnym, a teraz jak jest normalna moc to z tego korzystasz.

        Komentarz


        • #5
          Konrad9912 to srednie spalanie liczyłes przy dystrybutorze czy to wskazania z licznika? Jak z dynamiką silnika ? Lepiej trochę ostatnio przyspiesza ? Wskazania przepływki w normie ? Korekty wtrysków ok?
          Ostatnio edytowany przez pomylony28; 26714.

          Komentarz


          • #6
            od tankowania do tankowania liczyłem, mniej więcej pokrywa się z tym ze wskaźnika, dynamika jest bardzo dobra, przepływki i korekty wtrysków jeszcze nie sprawdzałem

            Komentarz


            • #7
              Konrad9912​ Pompa wtryskowa i wtryski nie ruszane czy już coś było robione...?

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X