[O1] ABS powoduje zapowietrzenie hamulca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • czubek3
    Classic
    • 2011
    • 8

    [O1] ABS powoduje zapowietrzenie hamulca

    Montowane w ASO - czy zintegrują się z radiem nie wiem, bo zamówiłem bez radia.
  • goryl3
    Ambiente
    • 2010
    • 126

    #2
    [O1] ABS powoduje zapowietrzenie hamulca

    Witam

    Borykam się z dziwnym objawem, mianowicie blokował mi się ręczny, rozebrałem zacisk, wyczyściłem ośkę ręcznego która była przyrdzewiała, złożyłem zacisk na nowych uszczelniaczach, wszystkie klocki założyłem nowe, odpowietrzyłem hamulce i było ok. Pojeździłem może 2 dni, spadł śnieg, zacząłem bawić się na ręcznym, po jeździe na ręcznym objaw zapowietrzonego hamulca tzn. trzeba hamować na 2 razy, dopiero za drugim razem pedał twardy... Po ponownym odpowietrzaniu hamulec żyleta do następnej jazdy na ręcznym... Sytuacja powtarzała się już 4 razy, przy rozbieraniu zacisku przewód był zatkany i płyn nie wyciekał więc raczej nie zapowietrzyło się nic więcej. Płyn zmieniony na nowy ATE. Zastanawia mnie sytuacja - przy zblokowaniu tylnych kół, hamulcem ręcznym, włącza się pompa ABS, jest to logiczne ponieważ czujniki wykrywają blokadę koła ale z drugiej strony nie ma ciśnienia w układzie więc pompa pracuje na darmo... Dziś wystąpiła także sytuacja że przy gwałtownym ruszeniu (zadziałanie EDS) pedał przy pierwszym hamowaniu wpadał w podłogę... Miał ktoś może podobną sytuację ? Czy to zapowietrzenie pompy ABS czy może jej awaria ? ABS przy normalnym hamowaniu działa poprawnie.

    Pozdrawiam
    www.jem-zdrowo.com.pl

    Komentarz

    • german81
      L&K
      • 2010
      • 1414
      • Octavia II combi (1Z5)
      • AUQ 1.8 20VT 180 KM
      • BZB 1.8 TSI 160 KM

      #3
      a jak masz ustawione wyciecia na tłokach z tyłu
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz

      • goryl3
        Ambiente
        • 2010
        • 126

        #4
        Chodzi ci o te wycięcia w które wkłada się przyrząd do wkręcania tłoczka ?
        Jeżeli o te, to nie ustawiałem ich, wkręciłem po prostu tłoczki do oporu jak wkładałem nowe klocki.
        www.jem-zdrowo.com.pl

        Komentarz

        • german81
          L&K
          • 2010
          • 1414
          • Octavia II combi (1Z5)
          • AUQ 1.8 20VT 180 KM
          • BZB 1.8 TSI 160 KM

          #5
          poprawnie powinien byc ustawiony jak tym linku http://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-t...371614438.html .Ustaw tak samo i odpowiecz jeszcze raz i powino pomoc .Jeszcze mozesz sprawdzic czy nie ma wyciekow na osce od recznego
          diagnostyka vag 602-614-253

          Komentarz

          • goryl3
            Ambiente
            • 2010
            • 126

            #6
            Na ośce nie ma wycieków i nigdzie indziej także.

            Zastanawiam się tylko na co ma wpływ ustawienie tłoczka, bo budowa zacisku nie wskazuje na to żeby miało to wpływ na cokolwiek. :| :?: :?:
            www.jem-zdrowo.com.pl

            Komentarz

            • german81
              L&K
              • 2010
              • 1414
              • Octavia II combi (1Z5)
              • AUQ 1.8 20VT 180 KM
              • BZB 1.8 TSI 160 KM

              #7
              tłok w srodku posiada wybranie ułatwiajace odpowietrzenie zacisku
              diagnostyka vag 602-614-253

              Komentarz

              • goryl3
                Ambiente
                • 2010
                • 126

                #8
                Zestaw reperaturek zacisku okazał się do du*y. Zaczęło się znowu lać przez ośkę... Rozebrałem zacisk, dobrałem gumeczki na miarę z mojego magicznego pudełeczka .
                Zacisk jest już suchutki.

                W tłoczkach nie ma żadnych wycięć do odpowietrzania - załączam zdjęcie tłoczka od środka, dla potwierdzenia tego co piszę:






                Hamulce odpowietrzone, ABS działa jak należy. I wszystko jest ok, do czasu jazdy poślizgami z użyciem hamulca ręcznego. Zapowietrza się cały czas prawy tył. Odpowietrzam tył i wszystko jest w porządku. Czy dzieje się tak dlatego że Octavia jest autem dla emeryta lub statecznego ojca rodziny który z racji wieku nie lubi już po świrować w zimie :lol: :lol: ?
                www.jem-zdrowo.com.pl

                Komentarz

                Pracuję...