Maxi dot i radio Skoda Symphony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mrykot
    Drive
    • 2005
    • 85

    Maxi dot i radio Skoda Symphony

    Na Chorwackim forum (cro.pl) pojawiła się ostatnio informacja, że w Unii zakazne są ołowiane cięzarki do wyważania kół i za ich stosowanie można dostać mandat.

    Ktoś coś o tym słyszał ? Wydaje mi się to nieprawdopodobne, wręcz niemożliwe ......
  • Subaru
    Rider
    • 2005
    • 640

    #2
    Maxi dot i radio Skoda Symphony

    Mam problem z wyświetlaczem Maxi dot, a mianowicie nie wyświetla mi komunikatów z radia. Wydaje mi się że trzeba to przekodować Vagiem. Nie mogę nic znaleźć ani u nas na forum ani w googlach. Szukałem nawet dla radia beta czy gamma w VW i też nic nie mogłem znaleźć. Wie ktoś co i w którym bloku trzeba wpisać?

    Zaznaczam że radio było założone fabrycznie od nowości

    Dzięki

    [ Dodano: Sro 05 Sty, 11 08:47 ]
    Znalazłem

    Mam tylko pytanie z innej beczki. Od czego zależy wartość przekodowania radia? Na pewno to czy jest cd czy kaseta, czy jest kierownica multi itd. Ma ktoś dokładny opis kiedy wpisuje się jaką wartość?
    Koniki są po to by je karmić

    Komentarz

    • awiacek
      Ambiente
      • 2007
      • 152

      #3
      Re: Maxi dot i radio Skoda Symphony

      Zamieszczone przez Subaru
      Mam problem z wyświetlaczem Maxi dot, a mianowicie nie wyświetla mi komunikatów z radia. Wydaje mi się że trzeba to przekodować Vagiem. Nie mogę nic znaleźć ani u nas na forum ani w googlach. Szukałem nawet dla radia beta czy gamma w VW i też nic nie mogłem znaleźć. Wie ktoś co i w którym bloku trzeba wpisać?

      Zaznaczam że radio było założone fabrycznie od nowości

      Dzięki

      [ Dodano: Sro 05 Sty, 11 08:47 ]
      Znalazłem

      Mam tylko pytanie z innej beczki. Od czego zależy wartość przekodowania radia? Na pewno to czy jest cd czy kaseta, czy jest kierownica multi itd. Ma ktoś dokładny opis kiedy wpisuje się jaką wartość?
      Kodowanie
      Załączone pliki

      Komentarz

      • Subaru
        Rider
        • 2005
        • 640

        #4
        Ok, dzięki. O to chodziło. Ta druga tablica będzie pasować do Superba MY04 prawda?
        Koniki są po to by je karmić

        Komentarz

        • awiacek
          Ambiente
          • 2007
          • 152

          #5
          Zamieszczone przez Subaru
          Ok, dzięki. O to chodziło. Ta druga tablica będzie pasować do Superba MY04 prawda?
          Jeżeli radio jest przynajmniej z 2001 to tak

          Komentarz

          • Subaru
            Rider
            • 2005
            • 640

            #6
            Przekodowałem dziś radio i lipa... Próbowałem nawet kilku innych możliwości. Zwróciłem uwagę, że za każdym razem gdy ustawione była wymiana danych po CAN to przy włączonych światłach radio nie miało włączonego podświetlania. Wydaje mi się, że ono chyba nie jest podłączone po CAN. Próbowałem ustawić nawet kod gdzie obsługuje tylko 1 głośnik, ale i tak zawsze grały 4.

            Czy ma ktoś schemat podłączenia tego radia do sieci CAN, tak abym mógł wyświetlać informacje na maxi dot?
            Koniki są po to by je karmić

            Komentarz

            • Krzycho-63
              Rider
              • 2007
              • 628
              • Superb II (3T4)
              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

              #7
              Zamieszczone przez Subaru
              Przekodowałem dziś radio i lipa...
              Powinieneś mieć kodowanie radia :00404 lub 00405
              Oprócz tego czy masz wpiętą wtyczkę mini iso do radia?To po niej idą informacje na wyświetlacz.
              Skoda Superb II Ambition
              2.0 TDI CR 170 KM

              https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

              Komentarz

              • Subaru
                Rider
                • 2005
                • 640

                #8
                Nie miałem ze sobą klucza żeby wyjąć radio. W weekend będzie więcej czasu to sprawdzę. Mam nadzieję, że nie będę musiał ciągnąć kabli pod liczniki

                Kodowanie powinienem mieć 00404. 00405 oznacza to samo tyle, ze wysuwana antena a ja takiej nie mam. Jednak przy ustawionym kodowaniu obsługującym CAN nie miałem podświetlania radia przy zapalonych światlach co oznacza ze radio nie jest na chwile obecna podlaczone fizycznie pod CAN. W najblizszy weekend sprobuje to zrobic. Oby nie bylo zimno i zeby nie padalo...
                Koniki są po to by je karmić

                Komentarz

                • awiacek
                  Ambiente
                  • 2007
                  • 152

                  #9
                  Zamieszczone przez Subaru
                  00405 oznacza to samo tyle, ze wysuwana antena a ja takiej nie mam
                  To oznacza że jest to aktywna antena (z przed wzmacniaczem) i taką masz o ile nie wymieniałeś jej na nie oryginalną. Z tego co piszesz może być tak że nie masz CAN-a podciągniętego do radia.
                  Sprawa jest o tyle dziwna w twoim przydadku, napisałeś "Zaznaczam że radio było założone fabrycznie od nowości" a MAXI-DOT też miałeś od początku ?
                  Jeżeli radio było od nowości to sterownie takie jak podświetlenie, GALA, S itd jest realizowane po szynie CAN w rocznikach powyżej 2001. Twoje radio jest zakodowane bez CAN-a (dziwne). Wg. mnie coś tutaj nie jest do końca prawdą, albo radio było dokładane, albo ktoś grzebał przy instalacji.

                  Komentarz

                  • Subaru
                    Rider
                    • 2005
                    • 640

                    #10
                    Samochód kupowałem używany od pierwszego właściciela, który nabył je w salonie w Polsce. Dostałem wszystkie papiery do tego radia, klucze kod itd. Wątpię by je później dokładał. Być może jak auto wyjechało z fabryki to nie miało radia a zamontowano je w salonie przed odbiorem auta. Podłączyli, grało a właściciel nie upomniał się/nie wiedział że powinno wyświetlać na wyswietlaczu maxi dot.
                    Koniki są po to by je karmić

                    Komentarz

                    • awiacek
                      Ambiente
                      • 2007
                      • 152

                      #11
                      Zamieszczone przez Subaru
                      Samochód kupowałem używany od pierwszego właściciela, który nabył je w salonie w Polsce. Dostałem wszystkie papiery do tego radia, klucze kod itd. Wątpię by je później dokładał. Być może jak auto wyjechało z fabryki to nie miało radia a zamontowano je w salonie przed odbiorem auta. Podłączyli, grało a właściciel nie upomniał się/nie wiedział że powinno wyświetlać na wyswietlaczu maxi dot.
                      To chyba zostało dołożone w salonie, bo kodu nie dostaje się przy odbiorze (chyba że bardzo się ktoś upiera).
                      Dodatkowo możesz prawdzić kody wyposażenia samochodu (książeczka i wlepa w bagażniku) czy radio było na stanie jak samochód wyjeżdzał z fabryki.

                      Komentarz

                      • Subaru
                        Rider
                        • 2005
                        • 640

                        #12
                        Dlatego uważam że podłączyli aby było i dalej olali sprawę. Jutro jak nie będzie mrozu to pobawię się i zobaczę jak jest podłączone. Mam nadzieję że znajdę wolną wtyczkę do podłączenia i nie będzie trzeba ciągnąć kabli do maxi dota

                        [ Dodano: Pią 14 Sty, 11 19:46 ]
                        Dzisiaj ogarniałem radio. Wyjąłem schowek, wypiąłem sprzęt i zacząłem kombinować w jaki sposób podpiąć CAN. W temacie Radio Skoda Symphony - wyłącza się po godzinie znalazłem opis wtyczek itd. Ale w którym miejscu podłącza się CAN? Mam do radia podpięte 2 wtyczki. Trzeciej nie mam, a to prawdopodobnie dlatego że nie mam zmieniarki a ona właśnie do tego służy.

                        W jaki sposób podpiąć to radio pod CANa żeby wysyłał informacje na maxi dota? Zaznaczam że samo przeprogramowanie radia spowodowało tylko, że nie miałem podświetlania po czym wnioskuję,że nie mam podpiętego CANa
                        Załączone pliki
                        Koniki są po to by je karmić

                        Komentarz

                        • awiacek
                          Ambiente
                          • 2007
                          • 152

                          #13
                          Z tego co widać to brakuje Ci złącza mini-ISO (żółty, zlieony, niebieski) - radio dokładane na szybko.
                          Dwa kabelki z tego złącza musisz pociągnać do najbliższego modułu z CAN-BUS'em np. moduł komfortu.
                          Podaj scan z VCDS'a modułów to podpowiem Ci do czego sie podpiąć.

                          Komentarz

                          • Subaru
                            Rider
                            • 2005
                            • 640

                            #14
                            Ok, dzięki. W weekend zrobię skany bo w ciągu tyg nie za bardzo mam możliwość. Serdecznie dziękuję!
                            Koniki są po to by je karmić

                            Komentarz

                            Pracuję...