[O1] Skrzynia szwankuje, trzeszczy!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ochudy
    Classic
    • 2008
    • 4

    [O1] Skrzynia szwankuje, trzeszczy!

    Zamieszczone przez RobSto
    szachu parę razy byłem na astronautów i nie narzekam - zobacz
    Znam ten zakład, serwisowałem tam Fabię. Muszę tylko znaleźć trochę czasu i na pewno tam podjadę.
    Pozdro, oChudy
  • TAnnA
    Drive
    • 2007
    • 44

    #2
    [O1] Skrzynia szwankuje, trzeszczy!

    Trzeszczy mi IV bieg i w dodatku nie wchodzi. Słychać jakieś dziwne odgłosy. Wcześniej były problemy z III biegiem - nie zawsze chciał wejść, a teraz to Czwórka w ogóle nie działa! Pomocy. Może ktoś z Was spotkał się z taką przypadłością?!

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=43521 to samo?
      wyjmuj skrzynię i ją zweryfikuj. nie obraź się ale od pisania się nie naprawi :wink:
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • TAnnA
        Drive
        • 2007
        • 44

        #4
        Nie obrażę się, ale aż nie możliwe, że nikt nie miał lub chociaż nie słyszał o takiej usterce. Nie przypuszczałam, że tylko Ty czytasz to forum?! Z tego co widać na załączonym zdjęciu nie miałbyś problemu z naprawą. Ja niestety mechanikiem nie jestem, a mnie to będzie kosztowało jakieś 3 stówki (samo wyjęcie!), a gdzie naprawa, części?!
        Aż pozazdrościć Wam takich aut. Za "naprawę" to już się PRAWIE wzięto, ale jest problem z odkręceniem śruby - ponoć 17-tki. WD-40 też nie pomaga. Jakieś pomysły? Zniszczyć bardzo łatwo, kasą sypnąć jeszcze łatwiej - jeśli się ją ma! Pozdrawiam.

        Komentarz

        • robekcool
          RS
          • 2009
          • 2041
          • Octavia II (1Z3)
          • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

          #5
          ta śruba to korek spustowy oleju :idea:
          bez rozebrania skrzyni się nie obejdzie, niech zweryfikują uszkodzenia i zrobią kosztorys. stawiam na zniszczony min. jeden synchronizator, może przesuwkę i koła zębate. w aso koszt duży. z drugiej strony kupując drugą skrzynię też nie wiesz co w niej siedzi.
          głowa do góry :wink:
          www.k-mot.pl
          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
          Autoholowanie.
          Robert Kulma

          Komentarz

          • adrianst5
            Drive
            • 2009
            • 68

            #6
            obyś nie miał tej usterki co ja. w mojej octavce już 2 skrzynie wymieniłem... tam pęka jakiś nit i wybija dziurke od strony koła dwumasowego. naprawa nie opłacalna spawanie+komplet łożysk+2-3 synchronizatory, śróby i kosz satelity zerwany - po prostu masakra i wszystkie biegi wchodziły tylko wyła. Ja kupiłem używke i narazie jeżdże ale to podobno wada konstrukcyjna. Może tak być, bo mi w obu poprzednich skrzyniach dokładnie w tym samym miejscu te dziórke wybiło. A ha no mnie to kosztowało 1600-1700 z olejem i montażem.
            Pamiętaj-Serwis to ostatecznosć...

            Komentarz

            • Bocian4748
              Classic
              • 2010
              • 36

              #7
              Witam. Jezeli chodzi o wymiane skrzyni,to moge polecic skrzynie od audi A3. U mnie tez ten nit poszedl i razem z sprzeglem(bez dwumasy) cala naprawa 1500-1600zl . Skrzynka od audiki okolo 6-7 stowek.Pozdrawiam

              Komentarz

              • TAnnA
                Drive
                • 2007
                • 44

                #8
                Dzięki bardzo za odpowiedzi. Skończyło się wymianą skrzyni na używaną. Teraz można powiedzieć, że chodzi jak igiełka. Całość wyniosła tysiaka. Pozdrawiam.

                Komentarz

                Pracuję...