zamek drzwi kierowcy nie otwiera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • omega740
    Classic
    • 2010
    • 7

    zamek drzwi kierowcy nie otwiera

    hsurim, w 90% przypadkach tak.

    Natomiast w dniu dzisiejszym na 4 uruchomienia AC dziwne odgłosy pojawiły się tylko raz. 

    Jedną rzecz zauważyłem - gdy pracuje AC z okolicy lewej strony silnika słychać cykliczne "gry gry "
  • eskomet
    Classic
    • 2009
    • 29

    #2
    zamek drzwi kierowcy nie otwiera

    Panowie potrzebuje pomocy,

    Wymienialem zerwana linke podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy I po zmontowaniu wszystkiego pojawil sie problem z zamkiem. Wszystko dziala ok jak auto jest otwarte jednak gdy je zarygluje ( centralny w tych drzwiach dziala poprawnie) to zawsze musze ruszyc klamka (zewnetrzna lub wewnetrzna bez roznicy) 2 razy zeby drzwi otworzyc. Nie wiem co moze byc tego powodem I domniemam ze chyba cos sie rozprogramowalo lub rozlegulowalo.
    Prosze poradzcie jak to naprawic poniewaz machanie klamka 2x jest irytujace tymbardziej ze auto samo sie zamyka jak ruszam…

    PS. szukalem na forum ale takiego problemu nie znalazlem.

    Komentarz

    • delanopl
      Elegance
      • 2009
      • 831

      #3
      Auto zamyka się samo po ruszeniu, wynika to chyba z ustawień w kompie.
      Jeśli chodzi o dwukrotne ciągnięcie za klamki, to kwestia tego że możesz mieć rozciągnięte za bardzo cięgno klamki wewnętrznej, musisz to zbadać organoleptycznie ściągając boczek.

      Komentarz

      • jefry
        Rider
        • 2009
        • 411

        #4
        przyłącze się również do pytania mam podobnie, jedno ale tylko i wyłączenie w momencie ryglowania od środka drzwi i dotyczy to strony pasażera inne drzwi działają jak miodzio. Dotyczy to tylko wnetrza......

        Linka nie jest wyciągnięta sprawdzone nawet nie macając ale rozbierając drzwi.
        Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

        Komentarz

        • Octan
          Rider
          • 2006
          • 653

          #5
          Według mnie, może się myle, ale wyciągnięta - rozciągnięta linka jest mało prawdopodobnym tropem. Przecież ona jest stalowa a siły potrzebne do poruszenia zamkiem znikome.

          Komentarz

          • delanopl
            Elegance
            • 2009
            • 831

            #6
            Octan, tak, masz rację, ale jeśli była wymieniona wcześniej na nieoryginalną to może się różnić troche, wiem bo sam to przerobiłem już.

            Komentarz

            • Octan
              Rider
              • 2006
              • 653

              #7
              delanopl, ,w tym przypadku pełna zgoda.

              Komentarz

              • jefry
                Rider
                • 2009
                • 411

                #8
                Szlachcianki i Szlachcice....

                właśnie wróciłem i zastanawiam się czy jest możliwość nauczyć drzwi ( NIE ŚMIAĆ się ) że mają się otwierać na dwa odciągnięcia bo coś mi się zdaje że jest to możliwe.Muszę jeszcze to sprawdzić dokładnie ale może CAN ma taką możliwość. Czemu tak twierdze bo po przekręceniu kluczyka stan ON i zamknięcia drzwi ( rygiel ) , wyłączenia kluczyka stan OFF (i wtedy rygiel open ) jakoś daje się po pierwszym razie otworzyć. Dziwne. Musze jeszcze potrenować wszystko testowałem łącznie z modułem komfortu przez otwieranie szyb po przez wszystko...
                Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                Komentarz

                • eskomet
                  Classic
                  • 2009
                  • 29

                  #9
                  przeciez to nie moze byc linka skoro jak auto jest niezamykane centralnym zamkiem czy kluczykiem to mozna je otworzyc jednym pociagnieciem klamki.

                  nie wiem gdzie uderzyc bo wszystko wyglada ok a jednak nie dziala poprawnie.

                  Komentarz

                  • kamil78
                    Classic
                    • 2010
                    • 27

                    #10
                    Pozwolę sobie podłączyć się pod temat....
                    nie mogę otworzyć drzwi kierowcy od wew. klamka "lata" luźno bez żadnego oporu...
                    od zew. strony drzwi otwierają się po kilku mocnych szarpnięciach i puszczeniu klamki...
                    potem od zew. otwiera się już normalnie (od wew. bez zmian) do momentu zaryglowania zamka, wtedy ponownie muszę kilka razy mocniej pościć klamkę zewnętrzną...

                    czy powodem może być zerwana linka od wew. klamki?

                    Komentarz

                    Pracuję...