[O1] POMOCY !! OCTAVIA ZALANA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • grzegorz kondej
    Classic
    • 2011
    • 3

    [O1] POMOCY !! OCTAVIA ZALANA

    czyzyk64, staging to się nazywa. Jest na forum temat jak to zrobić., teraz nie mam czasu ale wrzuć w wyszukiwarkę :!:
    EDIT: szukaj w tematach: wszystko o VAGcomie i VCDS 10.6
  • barnaba
    Classic
    • 2010
    • 5

    #2
    [O1] POMOCY !! OCTAVIA ZALANA

    Witam
    Posiadam Skodę Octavie I po liftingu i mam w niej taki problem.
    Oto cała historia:
    Pewnego razu znajomi z którymi jechałem zauważyli że z tyłu po prawej stronie jest mokry dywanik, myślałem że coś się wylało ale po wyciągnięciu gumowego dywanika stwierdziłem że pod tapicerką (wykładziną) jest duża ilość wody. Wyciągnąłem siedzenia (przednie i tylne po prawej stronie) i rozpocząłem proces osuszania, ze względu że byłem u znajomych nie szukałem źródła wycieku.
    W drodze powrotnej padał deszcz, sytuacja się powtórzyła, myślałem że przyczyną przecieku jest źle zamontowane podszybie i woda przedostaje się przez filtr powietrza (nawiew powietrza) do kabiny. Wszystko by się zgadzało ponieważ było tam dużo liści, piasku itp. i odpływy wody z podszybia były zatkane. Wszystko dokładnie wyczyściłem odpływy udrożniłem, wydawało mi się że po problemie. Niestety nie ... woda nadal dostawała się do kabiny i dywaniki były mokre. Szukałem dalej gdzie ta woda może się przedostawać do kabiny. Zdemontowałem nadkola przednie w celu szukania miejsca przecieku, faktycznie w nadkolach (w miejscu gdzie montuje się chlapacze) znalazłem dużą ilość liści, piasku itp. Znów wszystko wyczyściłem i wydawało mi się że problem już rozwiązany. Niestety nie ... woda nadal wlewa mi się do kabiny. Idąc dalej znalazłem miejsce skąd woda wypływa w kabinie, jest to otworek w miejscu gdzie pasażer trzyma nogi (Obraz 005). Ale nie wiem gdzie ten "tunel" lub "profil" się rozpoczyna. Zdiagnozowałem że jeśli leje wodę na szybę po stronie pasażera woda się wlewa do kabiny, gdy leje wodę po stronie kierowcy wszystko jest OK. Idąc dalej zdiagnozowałem że woda może lecieć z 2 stron (Obraz 005a).

    I teraz pytanie do was koledzy czy wiecie gdzie prowadzą te kanały ??
    Może jakiś blacharz rozkładał skodę na części i wie gdzie to idzie ?? i jaka jest przyczyna ...
    Oczywiście wymyśliłem że można tę dziurę uzupełnić pianką nisko rozporową po stronie "A" i po stronie "B" i po problemie ale takie rozwiązanie mnie nie interesuje ponieważ woda będzie gdzieś stała w karoserii. Moim celem jest znalezienie którędy woda wpada do tych "tuneli".

    Z góry dziękuje i czekam na podpowiedzi co można dalej zrobić z tym problemem.


    P.S.
    Nie moge dodać zdjęć ?? Klikam Załącz plik >> Przeglądaj >> Dodaj załącznik (80 Kb jpg)

    Komentarz

    • KiePeK
      Classic
      • 2010
      • 38

      #3
      Kolego Barnaba przerabialem to u siebie. Z prawej strony jedna dziura to odpływ a druga właśnie leci do środka do kabiny, nie pamiętam która gdzie. Winna być tam jakaś zaślepka. W moim przypadku to wyglądało tak że właśnie tym otworem poprzedni właściciel miał wpuszczony przewód do tuby do bagażnika mechanik owszem kabel na moją prośbę wyciągną ale już dziury nie zaślepił i moje zdziwienie było nie mniejsze jak Twoje kiedy nagle prawa strona pływała a lewa suchutka.
      NIE JEST WAŻNE TO CO ROBISZ ALE TO KIM JESTEŚ!!!

      Komentarz

      • krzysiek13
        L&K
        • 2010
        • 1155

        #4
        U mnie kiedyś Passat był zalany podobnie i winne były zatkane odpływy pod serwem/akumulatorem (aku w pasku jest pod szybą) więc zainteresuj się okolicami filtra kabinowego i serwa, bo tam spływa nadmiar wody z szyby. W Octavii chyba odpływy są po bokach, liście i inny syf mogły je przytkać
        Octavia

        Komentarz

        • Arti23
          Elegance
          S_OCP Member
          • 2005
          • 892
          • Superb II combi (3T5)
          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

          #5
          k085, ale barnaba, pisał że ta kanały już czyścił

          mam podobny problem w Clio II tyle że woda zbiera się w bagażniku we wnęce na koło zapasowe
          Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

          Komentarz

          • barnaba
            Classic
            • 2010
            • 5

            #6
            Tak, podszybie już wyczyszczone, również za nadkolami tam gdzie spływa woda z podszybia też już wyczyściłem, ale nie pomogło.

            KiePeK, dzięki za info sprawdzę to i dam znać czy pomogło.


            Udało mi się dołączyć zdjęcia
            Załączone pliki

            Komentarz

            • KiePeK
              Classic
              • 2010
              • 38

              #7
              I jak problem zażegnany?
              NIE JEST WAŻNE TO CO ROBISZ ALE TO KIM JESTEŚ!!!

              Komentarz

              • barnaba
                Classic
                • 2010
                • 5

                #8
                Witam

                Jeszcze nie ale mam jeszcze jeden chyba głupi pomysł ale może pomoże.
                Chce pożyczyć od kolegów z koncertów wytwornice dymu, posiadam silny wiatrak do kanałów wentylacyjnych.
                Chce wytworzyć dym który następnie wtłoczę do otworu (muszę jeszcze skonstruować redukcję z wiatraka do szczeliny) i będę obserwował skąd po stronie silnika wylatuje dym w ten sposób powinienem zlokalizować przeciek.

                Jak zrobię to powiem czy znalazłem.
                Dzięki za pomoc.

                Komentarz

                • michalek2123
                  Drive
                  • 2009
                  • 73

                  #9
                  Miałem podobny problem .. gdy ruszałem nalewała mi się woda zza schowka .. wyczyściłem kanały odprowadzające wodę z podszybia było wszystko dobrze ..
                  Pewnego Jesiennego dnia po długotrwałych opadach przychodzę do samochodu otwieram tylne drzwi pasażera od strony kierowcy a tam jezioro postanowiłem coś z tym zrobić lałem wodę na podszybie i widziałem jak się wlewa woda pod nogi kierowcy i dalej do tyłu
                  wyczyściłem znowu kanały odpływu i przestało wlatywać .. (przynajmniej tak mi się wydaje)
                  Najgorsze jest suszenie .. suszyłem susze i wysuszyć nie mogę . W deszczowy dzień szyby są bardzo mocno zaparowane .. Może macie jakiś sposób dobry na suszenie ? Może jakiś preparat który działa ? Co sądzicie o Samochodowym pochłaniaczu wilgoci

                  Skoda Octavia SLX 1.8T 4x4 20v

                  Zdjęcia --> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48209

                  Komentarz

                  • barnaba
                    Classic
                    • 2010
                    • 5

                    #10
                    Witam

                    michalek2123 a czyściłeś nadkola ?? przy nadkolach też się zapycha, ja u siebie czyściłem podszybie i nadkola ale mi nie pomogło u mnie lecie po ramie skądś...

                    Co do suszenia to proponuje wykręcić przednie siedzenia, zdjąć tylne kanapy, podwinąć wykładzinę, potem mate wygłuszającą i wstawić grzejnik. U mnie po pierwszej powodzi suszyłem 24h i wszystko pięknie wyschło.

                    co do pochłaniacza wilgoci to chyba nie da rady bo jak maty wygłuszające naciągnęły wodę to bez dobrego grzejnika nie wyschnie

                    Pozdrawiam

                    Komentarz

                    • michalek2123
                      Drive
                      • 2009
                      • 73

                      #11
                      Grzejnikiem suszyłem ale od góry bez zdejmowania siedzeń itp.
                      Ale widzę że jednak żeby porządnie wysuszyć będę musiał zrobić według twojej rady
                      Skoda Octavia SLX 1.8T 4x4 20v

                      Zdjęcia --> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=48209

                      Komentarz

                      • phoneman
                        RS
                        • 2008
                        • 3374
                        • Octavia I (1U2)
                        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                        #12
                        barnaba, Kup piasek kotkowy wysyp gdzie masz mokro. Potem odkurz na stacji benzynowej jak będzie wilgotno powtarzaj aż do wysuszenia Sprawdź czy filtr kabinowy masz suchy. U mnie po filtrze się lało.
                        .

                        Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                        Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                        Komentarz

                        • b-bar01
                          Elegance
                          • 2007
                          • 985
                          • Octavia I (1U2)
                          • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                          #13
                          barnaba,
                          prawdopodobne miejsca przecieku:
                          -ramka od filtra kabinowego(przeciek między blachą a plastikiem, ramka jest przykrecona na dwie plastikowe nakrętki)
                          - dziura technologiczna obok lewego dolnego rogu ramki filtra kab. powinna byc gumowa zaślepka(w wersji ang. dziurą przechodzi linka od otw. maski)

                          suszenie wykładziny:
                          stary sposób, pod wykładzinę i na kładziesz grubo gazety, najlepiej wyborczą(najlepszy papier) zmieniasz często aż będą suche. operacja zajmie ok tygodnia lub dwóch
                          *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                          Komentarz

                          • barnaba
                            Classic
                            • 2010
                            • 5

                            #14
                            Witam

                            michalek2123 - co do suszenia to chyba najszybciej i najpewniej, wyjęcie siedzeń to 15 min roboty (musisz najpierw zdjąć 4 osłonki [4 śruby] z prowadnic foteli po 2 na fotel, a następnie kluczem 13 odkręcić po 2 śruby pod fotelami, a jeśli chodzi o tylną kanapę wystarczy ścisnąć drut i poddupniki się wyjmują, oparć nie trzeba ruszać, wykładzinę z progów wystarczy delikatnie wyciągnąć nie jest nigdzie mocowana, potem podstawiasz 2 coś (np. taborety) grzejnik i suszymy) - powodzenia
                            P.S.
                            Jak chcesz mogę Ci zrobić zdjęcia co gdzie i jak ...

                            b-bar01 dzięki za pomoc to jest prawdopodobnie ta dziura technologiczna, jutro jadę do domu to będę walczył i stawiam na 90% że to to będzie przyczyną moich problemów - jedynie nie wiem czy to o czym mówisz to nie jest spust wody z podszybia, czy tam jest jakaś druga dziura technologiczna - sprawdzę napiszę

                            ramka od filtra kabinowego - sprawdzałem to nie to faktycznie ramka jest przykręcona na 2 plastikowe nakrętki ale jest tam między ramką a blachą jest uszczelka tamtędy nie leci ... nawet sprawdzałem, gdyby tam leciało to najpierw by namokła część na nogi tylnego prawego pasażera bo gdy wlałem wodę okazało się że najniższym punktem w nawiewie jest nawiew na nogi dla prawego tylnego pasażera ...

                            Jutro dzień ostatecznego pojedynku napisze jak znajdę

                            Dzięki pozdrawiam

                            [ Dodano: Sro 19 Wrz, 12 19:31 ]
                            Witam

                            moja walka trwa nadal nie znalazłem miejsca przecieku, już nawet okolice nadkola zaczynam malować bitexem, powoli w kilku etapach (fragmentami) ale nie mam pojęcia co to może być, może gdzieś pod szybę dostaje się woda ... ?? ale szyba jest wklejana ...
                            nie mam pojęcia - jeśli macie jakiekolwiek pomysły nawet kosmiczne to piszcie.
                            tak jak już wcześniej pisałem całe podszybie rozbierałem już z 20 razy i to nie tam ...

                            pozdrawiam

                            Komentarz

                            • Cyfer
                              Drive
                              • 2013
                              • 91

                              #15
                              Mialem problem z woda pod schowiek i na tyle.

                              1 - zapchany odplyw wody (z zewnatrz wpadaja liscie i zatkaly)
                              - woda zbiera sie przy filtrze poznij przelewa do sroda a na zakreatch az slychac jak woda sie przelewala)
                              zapobile tem uzjawisku wkladajac z zewnatrz gabke i syf zostawal a woda wlatywala

                              2 - woda na tylnej wycieraczce, wlatywala przez boczek do srodka - rozwiazanie naklejona folai na cale drzwi od srodka

                              Pozdrawiam
                              O2 2006, 1.9 TDI BXE 105km teraz Superb I

                              Komentarz

                              • jarecki2000
                                Ambiente
                                • 2011
                                • 119

                                #16
                                Co do sposobu pozbycia się wody z samochodu, to gorąco polecam żwirek dla kota, może być najtańszy, ale lepsze są takie, które zmieniają się w grudki pod wpływem wilgoci. Większe usuwasz ręką, żwirek wciągasz odkurzaczem i po sprawie.

                                Komentarz

                                Pracuję...