octawia 1.6 AKL problem z paleniem!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Bentul
    Classic
    • 2011
    • 20

    octawia 1.6 AKL problem z paleniem!

    Dzięki za pierwsze obtrąbienie na trasie toruńskiej. "Bądź pozdrowiony" kierowco grafitowej octavki .
  • grzes0000
    Drive
    • 2010
    • 82

    #2
    octawia 1.6 AKL problem z paleniem!

    Witam
    Posiadam octawię 1,6 AKL (101KM) po FL. Problem mój polega na tym, że czasami gdy jest wilgotno to rano nie mogę odpalić auta. Kręci i jak już odpali to obroty skaczą a przy dodawaniu gazu silnik przerywa i nie ma mocy! Gdy po chwili zgaszę i zapalę jeszcze raz to juz chodzi bez problemu. Dzieje mi się tak tylko gdy silnik jest zimny i to tylko czasami. Gdy były duże mrozy to odpalało bez problemu. Dodam że wymieniłem już kable, świece, przepływomierz powietrza, czujnik temp. silnika, filtry itd. Może to aparat zapłonowy lub jakiś moduł? Czy można zbadać taki moduł jak tak to jak to zrobić? A może ktoś ma inn pomysł jak usunąć tą usterkę?! Pozdrawiam

    [ Dodano: Czw 20 Sty, 11 16:13 ]
    zapomniałem dodać iż podpinałem pod komputer auto 4 razy i oprócz czujnika Halla nic nie wykazało - podobno czujnik Halla to błąd sporadyczny?! Gdzie taki czujnik sie znajduje w moim aucie i czy to może być to?

    Komentarz

    • krzysiek13
      L&K
      • 2010
      • 1155

      #3
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=44129 było o tym przed chwilą.

      Zamieszczone przez grzes0000
      podobno czujnik Halla to błąd sporadyczny?!
      sporadycznie taki czujnik może się zepsuć
      Octavia

      Komentarz

      • grzes0000
        Drive
        • 2010
        • 82

        #4
        ale czy to jest wina tego czujnika? gdzi eten czujnik się znajduje? Dodam iż auto jak jest ciepłe to nie ma problemu z paleniem i nie gaśnie jak u kolegi w poniższym poscie!!

        Komentarz

        • krzysiek13
          L&K
          • 2010
          • 1155

          #5
          W TDI pod paskiem rozrządu skierowany na koło zębate wałka rozrządu
          W benzyniaku przy aparacie zapłonowym
          Octavia

          Komentarz

          • tomus7
            RS
            • 2010
            • 1896
            • Peugeot

            #6
            Za trudny rozruch winę może ponosić czujnik temperatury silnika koszt niewielki i wymiana prosta z czujnikiem Halla większy kłopot bo trudny dostęp i kłopot z wymianą no i cena około 10x wyższa. Skoro jednag wag wywala ten błąd po skasowaniu to należy to sprawdzić bo może sam czujnik jest dobry tylko połączenia fiksują :cry:
            ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
            http://www.bunkry.pl/pl/index.html
            a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
            http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
            Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

            Komentarz

            • grzes0000
              Drive
              • 2010
              • 82

              #7
              czujnik temperatury silnika już został wymieniony!!!

              Komentarz

              Pracuję...