[O2] [FL] 1.4 TSI - zrobił psikusa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szpara
    Ambiente
    • 2010
    • 212
    • Octavia I (1U2)
    • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

    [O2] [FL] 1.4 TSI - zrobił psikusa

    Witam, jestem nowym użytkownikiem forum.. Jako młody dziedzic Octavki (00r. 1.6 benzyna+LPG) mam problem i elektromechanik sam nie wiedział co może konkretnie dolegać mojemu autku.. Sytuacja wygląda mniej więcej tak..

    Problem zaczął się ok. 2 dni temu gdy u nas w mieście były obfite opady, OCT przy dodawaniu gazu zaczyna szarpać i krztusić się i w efekcie albo gaśnie, albo przy wciśnięciu sprzęgła zmniejszeniu obrotów i dodawaniu powolutku gazu jedzie jako tako na benzynie jak i na gazie.. Mechanik kazał wymienić przewody, paluch, kopułkę, świece i moduł tak we wstępie.. co wy o tym sądzicie? miał ktoś podobny problem ?
    czasami dłubię w CB radiach
  • Trusek
    Rider
    • 2009
    • 520
    • Octavia III (5E3)
    • DADA 1.5 TSI 150 KM

    #2
    [O2] [FL] 1.4 TSI - zrobił psikusa

    ... a bylo to tak ...

    Od jakiegod tygodnia, gora dwoch zauwazylem dziwne zachowanie obrotomierza na wolnych obrotach. Do tej pory wskazowka ustawiala sie na rowniutko na 850 obr/min, a od jakiegos czasu zalezy jak sie jej chcialo. Raz, zaraz po uruchomieniu wskazywala 1000 obr/min innym razem 820 jeszcze innym 900. Zaznaczam ze tu nie chodzi o falowanie obrotow. Az tu dzis zauwazylem ciekawe zjawisko - robiac delikatna przegazowke na postoju wskazowka najpierw szla w dol o okolo 50 obr (pi razy oko tak to przeliczylem) i dopiero wchodzil na obroty, a powtarzajac te subtelne przegazowki 2 - 3 razy pod rzad silnik zaczynal sie tak dlawic ze gasl.

    Tak wiec udalem sie czym predzej do ASO i pokazalem objaw. Reakcja ASO: hmm trzeba podpiac, zobaczyc, wgrac nowe oprogramowanie strownika. Dzis nie mamy czasu - najszybciej we wtorek (za 6 dni). Coz - zawinalem sie z tamtad i juz.

    Czystym przypadkiem przejezdzalem przez Torun - zajechalem do ASO ZLOMANCZUK w Toruniu. Nie majac zadnych kwitow od auta, opisalem Panu objaw i poprosilem o pomoc bo powiedzialem ze dosc mnie to niepokoi i wogole jestem deko zalamany ze w moim ukochanym autku dzieja sie jakies cuda. Nie nastawialem sie na nic bo przeciez Ci z mojego ASO spuscili mnie po brzytwie, az tu nagle BARDZO MILY PAN Wojciech S. z ASO poprosil mnie o dowod i powiedzial ze w miare swoich mozliwosci mi pomoze ale bez ksiazki gwarancyjnej za wiele nie moze. Poszedl i podlaczyl mi autko pod komputer i ... pokazaly sie bledy.

    ---------------------------------
    Uklad Climatronic (UDS)
    3T0907044AB
    Kodowanie 0100000000
    3T0907044AB
    122
    0203
    EV_Climatronic
    A01001

    1 Rozpoznano usterke

    9481748 B10AE14 [8]
    Czujnik wysokiego cisnienia
    przerwa / zwarcie z masa
    sporadyczne
    ---------------------------------


    Komputer sterujacy silnikiem systemem Motronic
    03C906016D
    med17.5.5
    Kodowanie 72
    Numer partnera 73430
    03C906016C
    H02
    3981

    1 Rozpoznano usterke

    00262 P0106 000
    Cisn.w kol.ssacym, cisn.powiertrza, sygnal niewiar.
    sporadycznie
    ---------------------------------

    Mily Pan Wojciech z ASO bez zadnego klopotu zrobil mi wydruk moich bledow (tak w razie czego bo powiedzial ze mi je skasuje zeby sprawdzic jaka jest ich sporadycznosc) a te tartki mam przedstawic w swoim ASO. Byl mily, nie madrowal sie, byl wyrozumialy i mimo urwania glowy z bierzacymi naprawami wytlumaczyl mi co i jak.

    Stad moje pytanie a zarazem prosba - czy ktos z Was (biegly w czytaniu i interpretowaniu tych cyferek) moze mi wyklarowac po chlopsku co i jak z tymi bledami i ... czy a moze raczej dlaczego skasowanie tych bledow spowodowalo ustapienie tej dziwnej przypadlosci. Nierozumiem...


    A jeszcze chcialem dodac jedno spostrzezenie - od jakiegos czasu zaywazylem ze ni stad ni zowat sama zalacza mi sie klimatyzacja - dodam ze caly czas jezdze na AUTO ale AC mam wylaczone. Macie jakis patent na to ?
    <<>> MACIEJ <<>>
    Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

    Komentarz

    • Enriquez
      RS
      • 2009
      • 7685
      • Superb III (3V3)

      #3
      są to nic nie wnoszące błędy wynikające tak myślę z niedoskonalości Cana. Dość często sie przytrafiają, szczególnie pierwszy w zimę. Nie ma chyba FL z klimatronikiem, do której się podpinałem, żeby go nie miała. Co do drugiego się nie wypowiem.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz

      • Tichy
        Rider
        • 2010
        • 544

        #4
        Po opisie wygląda to na uszkodzenie czujnika ciśnienia powietrza w kolektorze ssącym. W 1.4TSI tych czujników troszkę jest więc i ma się co psuć
        Jedź do ASO i niech wymienią na próbę.

        Komentarz

        • marturow
          Classic
          • 2009
          • 14

          #5
          Zamieszczone przez Trusek
          od jakiegos czasu zaywazylem ze ni stad ni zowat sama zalacza mi sie klimatyzacja - dodam ze caly czas jezdze na AUTO ale AC mam wylaczone. Macie jakis patent na to ?
          jeżeli załącza się z chwilą kiedy przestawiasz nadmuch na szybę - to jest to normalne zjawisko

          Komentarz

          • Trusek
            Rider
            • 2009
            • 520
            • Octavia III (5E3)
            • DADA 1.5 TSI 150 KM

            #6
            Zamieszczone przez marturow
            Zamieszczone przez Trusek
            od jakiegos czasu zaywazylem ze ni stad ni zowat sama zalacza mi sie klimatyzacja - dodam ze caly czas jezdze na AUTO ale AC mam wylaczone. Macie jakis patent na to ?
            jeżeli załącza się z chwilą kiedy przestawiasz nadmuch na szybę - to jest to normalne zjawisko
            zdecydowanie nie - caly czas na AUTO, nic nie dotykam.



            [ Dodano: Pią 21 Sty, 11 11:07 ]
            ------------------------------------------------------------------------------------------------------

            Zgodnie z pozekadlem swietnie pasujacym do naszych Polskich realiow "PACJECIE LECZ SIE SAM" znalazlem ciekawy dokument o silniku 1.4 TSI i jego osprzecie.

            Dokumentacja 1.4 TSI

            Znalazlem takze numery tych czujnikow:

            Czujnik cisnienia powietrza w kolektorze ssacym: 0 281 002 399 BOSCH, 038 906 051 B SKODA
            Czujnik wysokiego cisnienia (climatronic): 1K0 959 126A SKODA

            -----------------------------------------------------------------------------------

            [ Dodano: Sro 26 Sty, 11 11:23 ]
            ... pojechalem do serwisu posluchac jaka teorie beda mieli na te bledy ...

            Skonczylo sie na wgraniu nowej wersji oprogramowania sterownika silnika (ja mialem chyba wer. 10.380 a nowa to chyba 10.505 - ale dokladnie nie pamietam bo tylko mi mignela a oczywiscie w ASO robia ze wszystkiego tajemnice).

            W zwiazku z drugim bledem dot. climatronica tez jest nowa wersja - tez ja wgrali.

            Generalnie skonczylo sie na tekscie: "JEZDZIC, JEZDZIC, NIE PRZEJMOWAC SIE, OBSERWOWAC - POD KONIEC GWARANCJI PODJECHAC"

            - czyli typowo. Ale rzeczywiscie bede obserwowal.
            <<>> MACIEJ <<>>
            Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

            Komentarz

            Pracuję...