[O1] miejscami sczerniały lakier po malowaniu klapy bagażnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • qwyq
    Classic
    • 2005
    • 39

    [O1] miejscami sczerniały lakier po malowaniu klapy bagażnik

    Zamieszczone przez przemekjurek
    nie mam prądu w gnieździe zapalniczki.
    Nie ty jeden się natknąłeś na ten problem. :szeroki_usmiech
    Jak znam życie masz włączoną blokadę tylnych szyb (taka blokada dziecięca), która znajduję się tam gdzie sterownie elektrycznymi szybami u kierowcy. Gdy ja wyłączysz, prąd w zapalniczce powinien się pojawić.

    P.S. Sam na początku przygody z O1 się na tym naciąłem.
    Just Grisza
  • grzegorz
    Ambiente
    • 2005
    • 128
    • Octavia II combi (1Z5)
    • ALH 1.9 TDI VP 90 KM
    • BMM 2.0 TDI 140 KM

    #2
    [O1] miejscami sczerniały lakier po malowaniu klapy bagażnik

    Niecały rok temu miałem likwidowaną szkodę z OC, autko było puknięte z tyłu. Wymiana belki, naprawa zderzaka i nieszczęsna klapa (kombi) była delikatnie zarysowana przez odłamki reflektora, więc również była lakierowana. W okolicach listwy z podświetleniem tablicy rejestracyjnej oraz pod samą tablicą pojawiły się czarne (z odcieniem granatu) plamy, powierzchnia lakieru jest gładka, tak jakby barwę zmienił lakier pod lakierem bezbarwnym. I właśnie w tych miejscach lakier odchodzi razem z podkładem. Serwis dokonujący naprawy po oględzinach stwierdził, że mi ktoś zrobił na złość i polał colą albo czymś innym i dlatego tak się dzieje. Początkowo w to uwierzyłem, ale tak sobie przypominam, że na początku po naprawie takie coś ciemno granatowe pod listwą widziałem, ale wtedy nie rzucało się tak w oczy, więc machnąłem na to ręką. Poza tym myślę, że po oblaniu raczej byłby uszkodzony zewnętrzny lakier, a nie od środka, uszkodzenia byłyby w kształcie zacieków a nie plam (pod którymi pewnie były dokonywane zaprawki podkładu). Poza tym klapa ma mały odstęp od zderzaka i lakier obija się na samej krawędzi i odpada na rogach. Generalnie serwis a dokładnie główno dowodzący umywa ręce, twierdzi, że to nie ich wina, ale jeszcze mi kazali przyjechać jak będzie jakiś ekspert dostarczający im lakiery, który ma dokonać ekspertyzy. Nie sądzę żeby chciał zaszkodzić serwisowi. Miał ktoś z czymś takim do czynienia? Co radzicie z tym zrobić?
    Załączone pliki
    życie zmienia marzenia ...
    1.9TDI ALH powered by MT: 120KM/260Nm

    Komentarz

    • Vojtek1,9tdi
      Rider
      • 2010
      • 264

      #3
      Źle zrobiona robota i tyle radze ci zrobić to u jakiegoś porządnego lakiernika.
      Skoda Octavia 1,9TDI 110PS Ambiente

      Komentarz

      • PITER 22
        Classic
        • 2010
        • 21

        #4
        w tym miejscu zreguły rdzewiało.pużniej to poprawili dodając uszczelke żeby tam woda nie leciała. Tak to wyglada jakby ktoś chciał usunąć rdze i potem nie odtłuścił przed lakierowniem. na ten element były akcje serisowe. I to było usuwane.stąd moze ten odstrzał.

        Komentarz

        • krzysiek13
          L&K
          • 2010
          • 1155

          #5
          Zamieszczone przez PITER 22
          poprawili dodając uszczelke
          Poprawili, poprawili


          grzegorz, to się ewidentnie pokrywa z ulubionymi miejscami rudej, więc to musi być coś wspólnego z nią lub nieumiejętnym jej usunięciem
          Octavia

          Komentarz

          • misiek^wro
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 8321

            #6
            grzegorz, widzisz, w Polsce mamy taki problem, ze 90% lakiernikow to malarze. Sporo z nich to samouki ( sposrod tych lakiernikow ) i wiekszosc samoukow bez ukonczonych szkol lakieruje auta lepiej od takich mistrzow, co skonczyli zawodowke czy technikum ...

            Otoz jesli ktos nie usunal rdzy ( najlepiej piaskujac element ) nastepnie nie wyczyscil miejsca odrdzewiaczem dobrze go pozniej zmywajac to jest problem.

            Jednak ja tutaj widze chyba ktos uzywal Brunoxa ...

            Mi sie wydaje, ze ktos przyoszczedzil na podkladzie ... niestety.
            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


            Komentarz

            Pracuję...