[O1] kontrolka od oleju miga 5 razy przy odpalaniu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • slavoop
    Classic
    • 2012
    • 6

    [O1] kontrolka od oleju miga 5 razy przy odpalaniu.

    Zamieszczone przez KonKor
    Zamieszczone przez yunior81
    Zamieszczone przez misiul
    PS. Czy można dołożyć pakiet na bezdroża do jeżdzącego auta i ile to kosztuje?
    PRZÓD:
    amort. - 420 zł / szt
    sprężyna - 320 zł / szt

    TYŁ:
    amort. - 290 zł / szt
    sprężyna - 260 zł / szt (brak w kraju)

    Obecnie zamówiłem sprężyny na tył z pakietu na bezdroża w ASO i czekam aż przyjdą. Niestety ma to potrwać do 2 tygodni. Jeżeli tył bedzie stał za wysoko lub bedzie zbyt twardo to dokupie reszte gratów i bedzie kompletny pakiet na bezdroza :diabelski_usmiech

    Parę tygodni temu pytałem się o cały pakiet na bezdroza tj. cena części plus montaż w ASO i wyszło ok 2650......
    Muszę Cię trochę zmartwić. Właśnie byłem na wakacach we Włoszech - auto załadowane porządnie (pierwszy raz aż tak bardzo). No i ten mój pakiet na bezdroża (oryginalny z nowym autem, auto ma rok) przysiadł i już nie wstał... :evil: Chyba pojadę z tym na gwarancję bo ciulowo to wygląda... Teraz przód jest zdecydowanie wyżej niż tył. Wcześniej było równo, a w Ostavii I Combi zawsze tył miałem wyżej niż przód kiedy bagażnik był pusty. No i w jedynce po załadowaniu na maxa tył zawsze wracał do swojego normalnego poziomu...

    Pozdr.
    K.
    Na całym pakiecie mi za bardzo nie zależy-głownie dlatego, że niestety i tak widać, że tył siedzi. Ja dodatkowo mam LPG i musze przyznac że jest kiszka - na razie to jest gdybanie u mnie, jezeli tył po wymianie sprężyn bedzie stał wyżej przy normalnym obciążeniu tj. LPG do pełna + koło zapasowe + 1/4 PB od tego co jest teraz ale bez przesady tzn. auto bedzie wyglądało normalnie i charakterystyka sie nie zmieni to będę usatysfakcjonowany.

    Jedna rzecz mnie mocno zastanawia, kolega ma Scouta i tam auto stoi , że tak powiem proporcjonalnie do danego obciążenia, natomiast octavie na zwykłym zawiasie czy też z pakietem na bezdroża troche jednak siedzą - może to szczegół ale mnie to razi, tym bardziej, że do bagaznika troche mozna załadować :szeroki_usmiech
    slavoop
  • maxym79
    Classic
    • 2011
    • 11

    #2
    [O1] kontrolka od oleju miga 5 razy przy odpalaniu.

    nie mogę znaleźć tematu o takim problemie.Czasami jak odpalam auto ale nie zawsze miga mi 5-krotnie kontrolka od oleju co może być przyczyną tego zjawiska.

    Komentarz

    • endryu
      RS
      • 2006
      • 3773
      • Octavia II combi (1Z5)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      #3
      miganie wskazuje niski poziom oleju. Jeżeli stan oleju jest właściwy i nie ubywa go to sprawdż czujnik ciśnienia oleju.
      U mnbie były podobne objawy i padł czujnik ciśnienia oleju na obudowie filtra oleju, został wymieniony i było ok.
      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
      =================================================

      Komentarz

      • lookashECL
        Rider
        • 2009
        • 416
        • Rapid (NH3)

        #4
        Przerabiałem to samo.............
        Jak kontrolka miga 5 razy na żółto to albo uwalony czujnik poziomu oleju w misce olejowej albo uwaga !!! słaby aku :shock:
        Prawdopodobnie VAG nic nie powie...... ale jeżeli iw silniku wyskoczy błąd 18062 to wiadomo co jest grane :-)

        Tu masz rozwiązanie :-)


        Jak miga nie zawsze to obstawiam aku :twisted:
        Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

        Komentarz

        • krzys301
          Ambiente
          • 2007
          • 244
          • Octavia I (1U2)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

          #5
          u mnie byl uszkodzony przewod od czujnika

          Komentarz

          • maxym79
            Classic
            • 2011
            • 11

            #6
            wielkie dzięki jutro się tym zajmę.

            Komentarz

            Pracuję...