[O1] Problem z centralnym zamkiem-wymiana wkładek zamków

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • lszlachta
    Drive
    • 2012
    • 97

    [O1] Problem z centralnym zamkiem-wymiana wkładek zamków

    Za moich czasów nie było takiego czegos w ofercie. Pytalem ich, ale mowili ze nie maja jeszcze gotowcow. Oferowali wyslanie ori i mi dorobia, ale nie mialem tego jak wykonac.

    RS i zwykla ma te same tuleje, to Scout na 99% tez bedzie takie mial
    Pozdrawiam / Łukasz
    Była : O2FL 1.8tsi http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70860
    Obecnie: VW Passat 2.0 TSI
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81552
  • kolos75
    Classic
    • 2011
    • 4

    #2
    [O1] Problem z centralnym zamkiem-wymiana wkładek zamków

    Witam Serdecznie!
    Jestem nowy na forum i posiadam problem z moja Skodą.
    Drzwiach od kierowcy ułamał mi się kluczyk i jest problem z centralnym zamkiem bo nie mogę zamknąć ani otworzyć poprzez kluczyk wszystkich drzwi w aucie.
    Chciałbym wymienić wszystkie wkładki w drzwiach tj 2+ tylnia klapa bagażnika i może stacyjkę ale nie bardzo na tym się znam bo tu chodzi o kody bo na allegro jest oferta wkład ze stacyjna i dwoma kluczykami i czy mógłbym je kupić nie znając kodów do immobilizera itp., gdyż poprzedni właściciel mi ich nie dał, a ja nie wiedziałem ze tak owe są potrzebne.
    Czy lepiej zostawić stacyjkę z moim kluczykiem, a wymienić wkładki w drzwiach i klapie czy do tego tez potrzebuje tych kodów?
    Proszę o poradę!

    Komentarz

    • agrala
      Rider
      • 2011
      • 397

      #3
      Masz jeden sprawny kluczk?
      Pasuje on do zamków na zewnątrz?
      Masz pilota w kluczyku?
      Jeżeli tak to wymień tylko klamkę gdzie złamał się kluczyk (możesz wstawić klamkę od tylnych drzwi - powinna pasować.
      Kod o którym mówisz to PIN - zpaisany jest w liczniku. Nie jest Ci do niczego potrzebny bo w kluczykach masz transpondery które można wyciągnąć i przełożyć do nowych kluczyków.
      Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
      Emulator czujnika poziomu oleju G266
      Napraw sterowników AIRBAG

      Komentarz

      • pablo2374
        Drive
        • 2011
        • 76

        #4
        Zamieszczone przez agrala
        Masz jeden sprawny kluczk?
        Pasuje on do zamków na zewnątrz?
        Masz pilota w kluczyku?
        Jeżeli tak to wymień tylko klamkę gdzie złamał się kluczyk (możesz wstawić klamkę od tylnych drzwi - powinna pasować.
        Kod o którym mówisz to PIN - zpaisany jest w liczniku. Nie jest Ci do niczego potrzebny bo w kluczykach masz transpondery które można wyciągnąć i przełożyć do nowych kluczyków.
        czy mi się wydaje ale w tylnich drzwiach nie ma zamka :wink:

        Komentarz

        • tryton
          Elegance
          • 2008
          • 935

          #5
          Możesz wymienić tylko jedną wkładkę . Wkładkę można dokupić w ASO lub oddać starą do naprawy i przy okazji dorobić nowy kluczyk i ze starego jak pisał wczesniej agrala przełożyć transponder . Jeżeli masz AC to nie zapomnij potem zgłosić dorobienia kluczyka do ubezpieczyciela .

          Komentarz

          • agrala
            Rider
            • 2011
            • 397

            #6
            pablo2374 nie ma wkładki w tylnych drzwiach.
            Ja z przodu nie mam wkładek w ogóle, mam pilota w kluczyku i nie są mi potrzebne.
            Zawsze jakieś utrudnienie dla amatora cudzej właności.
            Można sterować CZ z zamka w bagażniku więc jak siądzie bateria w pilocie to nie ma problemu.
            Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
            Emulator czujnika poziomu oleju G266
            Napraw sterowników AIRBAG

            Komentarz

            • kolos75
              Classic
              • 2011
              • 4

              #7
              Posiadam następujący zestaw:

              Ten kluczyk aktualnie ma zastosowanie tylko do odpalenia, gdyż jak wspomniałem wcześniej do lewych drzwi nie wsadzę, w prawych w ogóle nie go nie przekręcę(nie mam pojęcia dlaczego).
              Chciałbym się dowiedzieć czy jeśli bym kupił same wkładki do drzwi oraz klapy wraz zestawem kluczyków, czy to nie przeszkodzi działaniu centralnego, czy trzeba je jakoś programować jak tak to jak to zrobić, ewentualnie jakbym kupił wkładki wraz ze stacyjka i zestawem kluczyków(gdyż posiadany kluczyk jest trochę zniszczony i boje się ze nie wytrzyma) czy po prostu da się tak zrobić.

              Komentarz

              • krzysiek13
                L&K
                • 2010
                • 1155

                #8
                agrala, ja mam podobnie - na drzwiach kierowcy zaślepka taka sama jak na pozostałych
                Octavia

                Komentarz

                • agrala
                  Rider
                  • 2011
                  • 397

                  #9
                  Zamieszczone przez kolos75
                  Posiadam następujący zestaw:

                  Ten kluczyk aktualnie ma zastosowanie tylko do odpalenia, gdyż jak wspomniałem wcześniej do lewych drzwi nie wsadzę, w prawych w ogóle nie go nie przekręcę(nie mam pojęcia dlaczego).
                  Chciałbym się dowiedzieć czy jeśli bym kupił same wkładki do drzwi oraz klapy wraz zestawem kluczyków, czy to nie przeszkodzi działaniu centralnego, czy trzeba je jakoś programować jak tak to jak to zrobić, ewentualnie jakbym kupił wkładki wraz ze stacyjka i zestawem kluczyków(gdyż posiadany kluczyk jest trochę zniszczony i boje się ze nie wytrzyma) czy po prostu da się tak zrobić.
                  Mozesz kupić wkładki i stacyjkę i przełożyć. Jeżeli będziesz wymieniał stacyjkę to pamiętaj o wyciągnięciu i przełożeniu ze starego kluczyka tranpondera do nowego kluczyka.
                  Centralny zamek powinien działać o ile nie jest uszkodzony przełącznik w drzwiach.
                  Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                  Emulator czujnika poziomu oleju G266
                  Napraw sterowników AIRBAG

                  Komentarz

                  Pracuję...