Piszczenie po odpaleniu od strony tłumika?????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gruby57
    Classic
    • 2012
    • 3

    Piszczenie po odpaleniu od strony tłumika?????

    w Sulejówku mówisz... jakiś niedługi czas temu była w wesołej fala kradzieży aut- w ciągu nocy zginęło kilkadziesiąt samochodów

    Big, myślę że chodzi o ten samochód, tylko nie jest to rs tylko np elegance z pakietem dynamic który wygląda coś jak rs
  • remig
    Classic
    • 2010
    • 26

    #2
    Piszczenie po odpaleniu od strony tłumika?????

    Witam dziś zauważyłem, że jak odpalę samochód czy to zimny czy to ciepły,po ok 5 sek pojawia się delikatny popiskiwanie z tyłu samochodu od strony tłumika na wysokości katalizatora.Popiskiwanie jest jednostajne nie ma znaczenia i nie zmienia się jak dodaję gazu czy jak chodzi na wolnych obrotach.Dźwięk jednostajny cichutki. Czy to praca katalizatora tak jest słyszalna?Auto ma 3 tys przebiegu....Czy ktoś spotkał się z takim dźwiękiem. Autko 1.6 lpg ale nie ma znaczenia czy pracuje na benzynie czy gazie...

    Komentarz

    • wicher12
      Ambiente
      • 2008
      • 193

      #3
      masz gwarancję i jedz z tym do ASO

      Komentarz

      • Polon
        Rider
        • 2010
        • 315

        #4
        Stawiam na pompę paliwa umieszczoną w zbiorniku.
        Pozdrawiam

        Komentarz

        • remig
          Classic
          • 2010
          • 26

          #5
          Jadę do ASO jadę ale sam się ciekawię co to jest? Wkurzające to bardzo,słychać wewnątrz jak i na zewnątrz.... Bardzo trudno zlokalizować konkretnie miejsce skąd dochodzi dźwięk. Faktycznie bliżej wlewu paliwa słychać ale pod spodem bardziej intensywnie.

          [ Dodano: Nie 27 Lut, 11 18:23 ]
          Wiem, że to już pompa paliwa. Ten dźwięk to popiskiwanie to pompa paliwa słychać doskonale jak samochód się podniesie i z tyłu za pasażerem pod kanapą bo ponoć tam ona jest. Czy to normalne ,że ona tak po uruchomieniu piszczy mruczy nie wiem jak to nazwać. Czy ona się wyciszy? Nie znalazłem odpowiedzi na forum...Może ktoś ma wiedzę na ten temat. W ASO chcą mi ją wymienić. Ale zanim będzie ingerencja to chciałbym wiedzieć nie mam porównania z innym egzemplarzem...

          Komentarz

          • Polon
            Rider
            • 2010
            • 315

            #6
            Zamieszczone przez remig
            Jadę do ASO jadę ale sam się ciekawię co to jest? Wkurzające to bardzo,słychać wewnątrz jak i na zewnątrz.... Bardzo trudno zlokalizować konkretnie miejsce skąd dochodzi dźwięk. Faktycznie bliżej wlewu paliwa słychać ale pod spodem bardziej intensywnie.

            [ Dodano: Nie 27 Lut, 11 18:23 ]
            Wiem, że to już pompa paliwa. Ten dźwięk to popiskiwanie to pompa paliwa słychać doskonale jak samochód się podniesie i z tyłu za pasażerem pod kanapą bo ponoć tam ona jest. Czy to normalne ,że ona tak po uruchomieniu piszczy mruczy nie wiem jak to nazwać. Czy ona się wyciszy? Nie znalazłem odpowiedzi na forum...Może ktoś ma wiedzę na ten temat. W ASO chcą mi ją wymienić. Ale zanim będzie ingerencja to chciałbym wiedzieć nie mam porównania z innym egzemplarzem...
            Proponuję umówić się z najbliższym dealerem na jazdę próbną takim samym modelem. Bedzie okazja porównania hałasu pompy.
            Jeśli pompa hałasuje ponad miarę i denerwuje kierowcę podczas jazdy, to niewątpliwie należy ją wymienić, bo na samoistne wyciszenie po jakimś czasie nie liczyłbym.
            Pozdrawiam

            Komentarz

            • remig
              Classic
              • 2010
              • 26

              #7
              Byłem jeździe próbnej bliźniaczym modelem nawet podobny przebieg jak u mnie. Dźwięk ten sam pracownik odradził mi na siłę wymieniać to co w fabryce zamontowane. Hmmm muszę się z nim zgodzić nie wymieniłem. Zresztą powiedział mi ma Pan 2 lata gwarancji więc spokojnie. Chyba muszę go posłuchać lub ja jestem przewrażliwiony tym dźwiękiem.....

              Komentarz

              • Polon
                Rider
                • 2010
                • 315

                #8
                Zamieszczone przez remig
                Byłem jeździe próbnej bliźniaczym modelem nawet podobny przebieg jak u mnie. Dźwięk ten sam pracownik odradził mi na siłę wymieniać to co w fabryce zamontowane. Hmmm muszę się z nim zgodzić nie wymieniłem. Zresztą powiedział mi ma Pan 2 lata gwarancji więc spokojnie. Chyba muszę go posłuchać lub ja jestem przewrażliwiony tym dźwiękiem.....
                Teraz już wiadomo dlaczego w samochodach instalują radioodtwarzacze.
                Pozdrawiam

                Komentarz

                • Pati
                  Classic
                  • 2010
                  • 14

                  #9
                  Witam - pompa paliwa wadliwa :evil: jest także w innych modelach skody (buczy i terkota-filtr). Ja mam 1.2 TSI (105km) w roomsterze i właśnie walcze z tą usterką. Niestety po wymianie na nową (na gwarancji) żadnej poprawy i teraz serwis ma zagwostkę, bo na taki stan rzeczy się nie zgadzam. Mają kontaktować się z SAP w tej sprawie - zobaczymy co będzie dalej.
                  A jeszcze dodam że temat pomp paliwa w serwisie dobrzez znany - problem występuje zarówno w 1.2 tsi jak i 1.4 tsi (z tego co mi powiedziano). Oczywiście sposobu usuwania usterki nie znają.
                  Pat

                  Komentarz

                  • remig
                    Classic
                    • 2010
                    • 26

                    #10
                    Nie wiadomo czy to wada i czy faktycznie się wyciszy jak piszą inni użytkownicy. U mnie to nie trzask a delikatny popiskiwanie trudno mi to nazwać coś jak ultradźwięk tylko mniej dokuczliwy. Z tym , że ja mam LPG i pompa tam pracuje cały czas myślę, że to niepotrzebne ale landi tak zaleca by pompa paliwa pracowała cały czas inni twierdzą ,że inne modele instalacji gaz pompy odłączają??????

                    Komentarz

                    • skipper.u
                      Rider
                      • 2011
                      • 480
                      • Superb III (3V3)
                      • CGGA 1.4 MPI 80 KM

                      #11
                      u mnie też piszczy, od nowości, na razie nic z tym nie robię

                      edit:
                      kiedyś pisałem o tym tu: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=asc&start=255

                      Zamieszczone przez skipper.u
                      marektbg, jako, że masz ten sam model co ja, mam pytanie do Ciebie (z cyklu czy TTTM). Czy w Twojej Octavii też coś piszczy z tyłu jak stoi na luzie na wolnych obrotach? Coś jakby jakaś pompa pracowała albo może to katalizator. W każdym razie jak siedzę w samochodzie i wyłączone jest radio to to słychać. Jak się wyjdzie na zewnątrz to z tyłu słychać to piszczenie. Jest taki temat o terkotaniu w TSI ale mi nie terkocze tylko tak świszczy jakoś. I tam goście piszą, że to filtr paliwa albo pompa paliwa i że to wymieniają. Mi to nie przeszkadza (dopóki samochód jeździ i coś nie padnie), może właśnie ten typ tak ma. Daj znać.
                      [ Dodano: Pią 13 Maj, 11 16:42 ]
                      to piszczenie u mnie jest nawet jak zgaszę silnik jeszcze przez parę sekund dopóki jakiś przekaźnik nie puści, szczerze mówiąc to nie chce mi się z tym do ASO jechać, pewnie dopiero przy przeglądzie spytam o to. Wiem, że jeszcze jeden kolega ma takie piszczenie w nowym tourze combi 1.6 bo pisał do mnie na pw

                      Komentarz

                      • pandzik
                        RS
                        • 2011
                        • 2254
                        • Seat

                        #12
                        Dziś jadę do Emida - y z piszczeniem z tyłu nadwozia. Napiszę jak sie sprawi ten serwis...

                        Wymieniono filtr paliwa jednak usterka nie została wyeliminowana. Najprawdopodobniej dojdzie do ingerencji w pompę paliwa.

                        Komentarz

                        • remig
                          Classic
                          • 2010
                          • 26

                          #13
                          dobrze się zastanów z tą pompą paliwa u mnie też piszczy a specjalnie jak pisałem wybrałem się do salonu nowych samochodów i w nich też piszczy to pompa paliwa na banka ale fajny był gość w tym serwisie co mi odpalił kilka sztuk i tam też jest to popiskiwanie. Jeździj puki masz gwarancję bo nie wiem czy masz ale tak jest i po wymianie też Ci to nie ustanie......a będą grzebać....Twój wybór ja na razie czekam poczytałem i kilku kolegów pisało , że z czasem po kilkunastu tysiącach się to wycisza ja mam dopiero 11 tys km i przestałem na to zwracać uwagę........Ale jak już tu jestem czy ktoś zwrócił uwagę na swoją podsufitkę w octavii II na wysokości osłon od słońca stojąc przed samochodem lekko pod tym zaciemnieniem /ten ciemny pasek co jest wokół szyby/zauważyłem , że ta podsufitka odstaje i obejrzałem już kilka innych egzemplarzy i spartolona jest robota źle dopasowali podsufitkę.....musiałem to kleić bo to wkurzające jak diabli w nowym samochodzie.......

                          Komentarz

                          Pracuję...