climatic zgrzytanie i przy zmianie temperatury.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dagmarastremel
    Classic
    • 2011
    • 37

    climatic zgrzytanie i przy zmianie temperatury.

    troszkę info o dymieniu jest tutaj
    moje aukcje allegro :
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2832058
  • marcink_1
    Rider
    • 2010
    • 312

    #2
    climatic zgrzytanie i przy zmianie temperatury.

    Witam.
    Mam klimatyzację półautomatyczną i zaobserwowałem, że jak włączam wentylator to coś mi chrobocze. Początkowo myślałem, że to wentylator ale dźwięk wydobywa się ze środka konsoli środkowej bardziej po lewej stronie na dole. Zaczołem pokręcać wszystkimi pokrętłami i zauważyłem, że chrobotanie występuje przy regulacji temperatury, szczególnie jak przekręca się z jednego skrajnego położenia do drugiego. Nie jest to, więc wentylator jak początkowo myślałem. Przy załączaniu wentylatora widocznie odbywa się jakaś regulacja i z tego powodu występuje przez chwilkę również przy jego załączania to chrobotanie.
    Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i czy trudno będzie się go pozbyć?
    Proszę o podpowiedzi bo muszę udać się do ASO, a tam lepiej być mądrzejszym niż mechanik.

    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      #3
      Chrobocze albo sama klapka regulacji temperatury ( może coś obciera ) albo silniczek nastawczy, który ją napędza ( V68 ). Postawiłbym na to drugie...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • marcink_1
        Rider
        • 2010
        • 312

        #4
        Zamieszczone przez kowal 2002
        Chrobocze albo sama klapka regulacji temperatury ( może coś obciera ) albo silniczek nastawczy, który ją napędza ( V68 ). Postawiłbym na to drugie...
        Nie wiesz kolego czy same pojedyńcze elementy się wymienia i czy aso będzie musiało bardzo grzebać mi w samochodzie?

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          #5
          Elementy można wymieniać pojedynczo. Problem w tym, że ASO wymienia na nowy, a możliwe, że wystarczyło by przesmarowanie/oczyszczenie. Jakby co to każ sobie oddać ten swój. Zresztą jak masz trochę smykałki to sam to rozbierzesz w pół godzinki...
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • marcink_1
            Rider
            • 2010
            • 312

            #6
            Zamieszczone przez kowal 2002
            Elementy można wymieniać pojedynczo. Problem w tym, że ASO wymienia na nowy, a możliwe, że wystarczyło by przesmarowanie/oczyszczenie. Jakby co to każ sobie oddać ten swój. Zresztą jak masz trochę smykałki to sam to rozbierzesz w pół godzinki...
            Kolego.
            Niech sobie wymieniają na nowe, ja mam samochód na gwarancji. Jedynie obawiam się, że jak porozbierają mi pół samochodu, to później nie poskładają później jak trzeba.
            Umówiłem się już w ASO niech działają, innego wyjścia nie ma. Będę stał i ich pilnował na tyle ile się da żeby wszystko dokładnie poskładali, a przy okazji na następny raz będę wiedział jak to rozebrać.

            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz

            Pracuję...