odkształcony zderzak po stłuczce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • uczeszsie
    Classic
    • 2011
    • 12

    odkształcony zderzak po stłuczce

    dobrze by bylo bo to ostatni spot po widnemu w tym roku, ale cos sie zaczyna chmurzyc
  • mati76
    Drive
    • 2010
    • 51

    #2
    odkształcony zderzak po stłuczce

    Jakiś czas temu miałem drobną stłuczkę, której efekty są widoczne na załączonym zdjęciu. Nadkole udało mi się wyprostować jednak pozostał problem ze zderzakiem - odkształcił się w ten sposób, że bok reflektora wystaje poza zderzak (widać to na zdjęciu). Wg gościa, który prostował mi nadkole trzeba wymienić jakieś blaszki, które znajdują się pod zderzakiem a które pogięły się po stłuczce - po wymianie albo wyprostowaniu tych elementów powinno się wszystko spasować. Niestety nie zrobił zdjęcia tym pogiętym elementom a mi średnio udało się znaleźć jakieś informacje w necie co to mogą być za części i ile kosztują. Podobno są to elementy wymienne i można się do nich dobrać zdejmując zderzak i dolną osłonę nadkola... Jako, że szykuję się na tournee po trójmiejskich lakiernikach by w końcu to naprawić chciałbym zasięgnąć informacji co tak naprawdę trzeba by tam wymienić i ile mogą kosztować te elementy tak by nie dać się naciągnąć. Być może ktoś miał podobną naprawę albo rozbebeszał octavię w tych okolicach i wie o co może biegać...
    Załączone pliki

    Komentarz

    • krzysiek13
      L&K
      • 2010
      • 1155

      #3
      Zamieszczone przez mati76
      Podobno są to elementy wymienne i można się do nich dobrać zdejmując zderzak i dolną osłonę nadkola
      Proste: zdejmujesz zderzak, oglądasz prawą stronę i doginasz lewą
      Nie mam w etce o2fl, ale w o2 są takie blaszane prowadnice i w aso kosztują około 60zł
      Octavia

      Komentarz

      • LUKI
        RS
        • 2005
        • 5776

        #4
        mati76, ewidentnie widać, że błotnik/nadkole dogina zderzak pod reflektor!

        także po pierwsze delikatnie musisz wypchnąć błotnik/nadkole przy reflektorze, a po drugie ustawić zderzak

        btw
        najlepiej będzie zrobić to porządnie, blacharz, lakiernik i po sprawie
        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

        Komentarz

        • mati76
          Drive
          • 2010
          • 51

          #5
          To zdjęcie było zrobione tuż po stłuczce - po wypchnięciu wgniecenia na nadkolu lampa jest względem niego spasowana ok - wciąż niestety trochę wychodzi za zderzak, który po uderzeniu się przesunął do środka. Bądź co bądź bylem dziś u kilku lakierników i wg nich nie powinno być problemów ze spasowaniem - oczywiście wszystko się okaże jak zdejmą zderzak mam nadzieję tylko nadzieję, że nie usłyszę wtedy, że coś się nie da (albo nie opłaca się w to bawić - tak jak powiedział "specjalista" od nadkola) i że cena nie skoczy o 100%...

          Komentarz

          Pracuję...