[O1] Działanie wentylatorów chłodnic

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • progressowy
    Rider
    • 2008
    • 453

    #26
    Kupiłem za stówkę ten: http://moto.allegro.pl/wentylator-ch...336435661.html . Założyłem i działa. Wentylatory oba się kręcą nawet przy zimnym silniku przy właczonej klimie. Jest dobrze,zobaczymy na jak długo.
    Już odebrane A3 TFSI limuzyna

    Komentarz

    • radomil24
      Classic
      • 2010
      • 3

      #27
      Witam.
      Mam pytanie czy wentylatory przy włączonej klimatyzacji manualnej powinny pracować pracą ciągłą, czy też co jakiś czas się wyłączać. U mnie w poprzednich latach po włączonej klimatyzacji załączały się oba wentylatory, chodziły chyba na drugim biegu pracą przerywaną (około 2 minut pracy i 2 minuty przerwy). W tym roku po napełnieniu klimatyzacji oba wentylatory po włączeniu klimatyzacji pracują pracą ciągłą na pierwszym biegu (klimatyzacja działa). Dodam, iż kiedy klimatyzacja ze względu na brak czynnika chłodzącego nie działała wówczas po jej włączeniu wentylatory pracowały pracą ciągłą. Czy prawidłowa praca wentylatorów to praca przerywana i co może być przyczyną iż w moim przypadku chodzą cały czas :?:

      Komentarz

      • ruwado
        RS
        • 2009
        • 14883
        • Octavia IV (NX3)

        #28
        na 100 % powinny pracować oba! cały czas.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz

        • ducker24
          Rider
          • 2011
          • 286

          #29
          ruwado, dobrze gada polać mu

          Komentarz

          • Waśka
            Rider
            • 2013
            • 552
            • Mitshibishi

            #30
            da się wymienić samemu bez wjeżdżania na kanał i skomplikowanego rozbierania przodu, tym bardziej że mam LPG?

            mam spuszczony czynnik i nieczynną sprężarkę (w środę wymiana). dziś w korku spalił mi się wiatrak po prawej (patrząc w stronę kierunku jazdy) - poszedł z niego dym. czy te dwie rzeczy mogą być ze sobą powiązane?
            jak zdiagnozować czy ten po lewej jest w porządku? odpalam, luz, włączam klimę i żaden z wiatraków nie pracuje. muszą być sprawne żeby się upewnić czy z nową sprężarką klima będzie działać? i na odwrót, czy będą działać od razu po odpaleniu i włączeniu klimy tylko wtedy, kiedy sprężarka będzie czynna?
            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

            Komentarz

            • ahmed799
              RS
              • 2009
              • 6871
              • Ford

              #31
              Waśka, jeżeli masz pusty układ sprężarka klimy się nie włączy. Najprościej sprawdzić wentylatory pokręcając je ręką powinny obrać się bez oporu. Możesz też je sprawdzić na tzw krótko podłączyć kabelki od aku i zobaczyć czy się włączają. Co do wymiany wiatraka to jest to dziecinnie proste, jeżeli nie masz kanału to troszkę pomęczysz się z odłączeniem wtyczki która znajduje się przy lewym nadkolu w dolnej części zderzaka.

              филип
              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

              Komentarz

              • Waśka
                Rider
                • 2013
                • 552
                • Mitshibishi

                #32
                dziękuję. test sprawności nowej sprężarki będzie można przeprowadzić z nieczynnym wiatrakiem czy muszę najpierw wymienić?
                Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                Komentarz

                • ahmed799
                  RS
                  • 2009
                  • 6871
                  • Ford

                  #33
                  Zamieszczone przez Waśka
                  test sprawności nowej sprężarki będzie można przeprowadzić z nieczynnym wiatrakiem
                  Będzie można

                  филип
                  Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                  Komentarz

                  Pracuję...