[O1] Akumulator 85 Ah

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wopek27
    Classic
    • 2012
    • 6

    [O1] Akumulator 85 Ah

    Zamieszczone przez westwi78
    piramida, ale to ktoś (purchwa?) o niej chyba pisał, że do zastosowań samochodowych się nie bardzo nadaje?
    są rózne opcje w wyposażeniu i ludzie je uzywają do miedzy innymi do sportów motorowych więc uważam że nadaje sie jak najbardziej
  • Jarry_XC
    Classic
    • 2011
    • 20

    #2
    [O1] Akumulator 85 Ah

    Witam wszystkich.

    W mojej nowej Octavii 1 kombi 1.9 tdi 110 KM padł akumulator. Specjalista w firmie zajmującej się akumulatorami dopasował mi akumulator MOLL M3 Plus 85Ah 710A.
    Dzisiaj usłyszałem od kolegi, że mój alternator nie będzie w stanie naładować akumulatora o tak dużej pojemności...

    Czy ten akumulator faktycznie ma za dużą pojemność do tego auta i czy powinienem go zamienić na akumulator o mniejszej pojemności?

    Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam

    Komentarz

    • Pawko
      Drive
      • 2009
      • 50

      #3
      Jak chcesz mieć już wiekszy to wez 77ah i wystarczy, bo i daja rade 72 i 74ah
      Pozdrawiam
      Paweł

      Komentarz

      • Jarry_XC
        Classic
        • 2011
        • 20

        #4
        Ja już kupiłem, bo w ogóle odpalić się nie dało - teraz zastanawiam się czy próbować zamienić na mniejszy.....

        Komentarz

        • agrala
          Rider
          • 2011
          • 397

          #5
          Jaka wydajnosc ma Twoj alternator - 90A, 70A?
          Pomysl troche - jak wlaczysz swiatla, radio itp to i tak go calkowicie nie obciazysz.
          Nawet przy mniejszy akumulatorze nie bedzie on w pelni obciazony a akumulator nie bedzie Ci pozeral az tyle pradu przy ladowaniu - chyba ze go do zera rozladujesz.
          Na Twoim miejscu zostawil bym wiekszy i sie tym nie przejmowal.
          Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
          Emulator czujnika poziomu oleju G266
          Napraw sterowników AIRBAG

          Komentarz

          • Pawko
            Drive
            • 2009
            • 50

            #6
            Jak masz klime to ma nawet 120A
            A gabarytowo aku wchodzi?
            Pozdrawiam
            Paweł

            Komentarz

            • Jarry_XC
              Classic
              • 2011
              • 20

              #7
              wszedł bez problemu - mam klimę - radio i cb dopiero kupuje, alarm jest fabryczny - i nie ma żadnego wzmacniacza ani tuby basowej ( może w przyszłości jak środki i czas pozwolą )

              Komentarz

              • Voit
                Elegance
                • 2010
                • 816

                #8
                ... Pojęcie "za duży akumulator" odnosi się tylko do jego wymiarów. :lol:
                Masz bardzo dobry akumulator, zostaw tak jak jest.
                Alternator da radę...
                Zimą podziękujesz temu specowi od akumulatorów.

                Komentarz

                • Jarry_XC
                  Classic
                  • 2011
                  • 20

                  #9
                  I nie będzie miał żadnego znaczenia fakt, że za dużo nie jeżdżę ( nieraz nawet nie codziennie - max 30 km ).

                  Komentarz

                  • strzelcu
                    Classic
                    • 2010
                    • 16

                    #10
                    Accu do O1 1.9

                    Hej Jarry!

                    @Panowie
                    Nowy akumulator ma juz kolega zamontowany, więc nie piszcie o jego gabarytach, bo jest w oryginalnym mocowaniu... wymiary są zgodne.


                    Fabrycznie montowane akumulatory do 1.9 miały i mają pojemność 70, 72 Ah (jesli dobrze pamietam: np. Akuma 340A norma DIN, 570 (EN) ).... nie bez powodu.

                    Tu pewnie zdziwię maniaków cyferek: Liczba amperogodzin im większa nie znaczy lepsza (prąd zwarcia: zgadzam się) ! Trzeba mieć jeszcze alternator, który musi ten akumulator utrzymać naładowanym uwględniając pożerające odbiorniki jakimi są, przy starcie świece żarowe, później światła dzienne, Climatronic (wiem, że go masz), radio ze wzmakiem (tak tak:to też kilkadziesiąt watów jest) , ewentualnie CB, całe oświetlenie wewnątrz, pierdoły o których nie wiemy też się liczą.

                    Zapraszam na diagnostykę VCDSem - zobaczysz ile masz urządzeń pobierających prąd nie mając nawet zielonego pojęcia o ich istnieniu

                    Nikt nie zapytał o Twój styl jazdy na początku ... odcinki jakie pokonujesz ... ile km. tras robisz... ile czasu auto stoi pod blokiem nie ruszane wcale...

                    Pamiętaj: Naładowanie akumulatora większej pojemności (85Ah) zajmie Twojemu alternatorowi znacznie więcej czasu niż odpowiednika 72-75Ah i licz ten czas raczej w godzinach ... niż w minutach, zatem jeśli pokonujesz jak piszesz odcinki praca - dom, dom-praca (kilka kilometrów) to licz raczej na to, że w zimę możesz mieć niedoładowany cały czas, póki auto nie zazna trasy dłuższej...

                    Reasumując: accu o pojemności 85 Ah jest moim zdaniem (i kilku kolegów serwisujących Skodziny na codzień) kompletnie nie wartym wydatkiem, bo wiem od Ciebie (priv) ,że wydałeś na niego ... bagatela 600 pln .... a możesz mieć Vartę, Boscha inne za ok 300 zł - i spokój na 3-5 lat!

                    No chyba, że masz za dużo $ ( ~ tak o... 300 pln za dużo) , ale wtedy możesz zawsze mi kupić browar za diag: VCDSem

                    Komentarz

                    Pracuję...