Uszkodzona skrzynia biegów DUU- Jaka w zamian?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • witmo2
    Classic
    • 2010
    • 6

    Uszkodzona skrzynia biegów DUU- Jaka w zamian?

    Zamieszczone przez dragster
    Wlody, soszek81, dzięki za info. Pls napiszcie linka z której aukcji kupowaliście. Też chcę zamówić kilka szt.
    Ja kupilem wczoraj z tej aukcji: http://allegro.pl/super-skrobaczka-f...936659472.html
    Pewnie dzisiaj, czy jutro beda Wowczas moge powiedziec co i jak.
  • darek1965
    Classic
    • 2008
    • 18

    #2
    Uszkodzona skrzynia biegów DUU- Jaka w zamian?

    Duży problem to rozpadnięty mechanizm różnicowy i wyszczerbiony ząb na wałku atakującym ( częsta przypadłość skrzyń DUU) Kłopot w tym że to trudna do zdobycia używana , sprawna i za przyzwoite pieniądze skrzynia (Lublin i okolice ) Pytanie do dobrze zorientowanych w temacie : Czy jest możliwość zastąpienia innym typem skrzyni, o innym oznaczeniu czyli od innej wersji? (Skoda ,Seat ,VW)
    A może pasuje sam wałek i mechanizm różnicowy od innej skrzynki?
    W moim przypadku największym problemem jest wyszczerbiony ząb na wałku, mechanizm da się poskładać
    Posiadany samochód to Octavia 1,6 102 kM AKL 2000r. skrzynia DUU

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      możesz zamienić na skrzynię o oznaczeniu np DLP

      Komentarz

      • darek1965
        Classic
        • 2008
        • 18

        #4
        Zamieszczone przez tom2212
        możesz zamienić na skrzynię o oznaczeniu np DLP
        A konkretnie co wiesz na temat tego typy skrzyni? Od jakiej to wersji? Czy masz jakieś z tym doświadczenie w tej sprawie? Napisz coś d. więcej

        Komentarz

        • tom2212
          RS
          • 2008
          • 3892

          #5
          darek1965, wymieniałem u siebie skrzynię DUU na DLP i to właśnie ze względu na pad nitów :| DLP to skrzynia która nie miała już z tym problemu. Bez obaw DLP bez problemu podejdzie w miejsce DUU

          Komentarz

          • darek1965
            Classic
            • 2008
            • 18

            #6
            Zamieszczone przez tom2212
            darek1965, wymieniałem u siebie skrzynię DUU na DLP i to właśnie ze względu na pad nitów :| DLP to skrzynia która nie miała już z tym problemu. Bez obaw DLP bez problemu podejdzie w miejsce DUU

            Wielkie dzięki! W razie pytań odezwę się, a teraz wyruszam na poszukiwanie

            Komentarz

            • pajson
              Classic
              • 2011
              • 4

              #7
              Witam ja też wymieniłem skrzynie DUU na DLP i wszytko chodzi jak w szwajcarskim zegarku. Dodam że skrzynia pochodziła z golfa 4 i przełożenie jest takie samo. Także śmiało można zastosować ten zabieg :wink:

              Komentarz

              • lolek1989
                Classic
                • 2012
                • 2

                #8
                mam padniętą skrzynie DUT z 1,6 75KM.. jaką skrzynię w zamian można zastosować do tej skody?

                Komentarz

                • ruwado
                  RS
                  • 2009
                  • 14883
                  • Octavia IV (NX3)

                  #9
                  Zamieszczone przez tom2212
                  wymieniałem u siebie skrzynię DUU na DLP i to właśnie ze względu na pad nitów
                  tom2212, troche odkopię temat - jakie miałeś nity (9 czy 11 mm) i po jakim przebiegu padły?
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz

                  Pracuję...