[O1] Luźny pasek?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • homique
    Drive
    • 2012
    • 45

    [O1] Luźny pasek?

    Czekałem pół roku na toura, a teraz mijają 2 tyg. od produkcji. Ile to może jeszcze trwać? Bo już po prostu dostaję szału :2kc Ile czasu trwa transport do dilera i ile potem montaż LPG i dodatkowego wyposażenia. Mam mieć blokadę skrzyni, czujniki parkowania, listwy boczne, niefabryczne radio i może jeszcze jakieś drobiazgi. Rozumiem, że ASO może się wykazać fantazją i pobić wszelkie rekordy, ale jakie macie doświadczenia, tak realnie, do Bożego Narodzenia doczekam, czy mam sobie dać na wstrzymanie :confused
  • richi9
    Rider
    • 2011
    • 427

    #2
    [O1] Luźny pasek?

    Witam ! ostatnio oglądałem pasek rozrządu bo mam nowy na wymianę... Ale co mnie zaciekawiło to napinacz hydrauliczny paska(nie łańcuszka)... Pasek wydaje sie luźny na postoju przy wyłączonym silniku, Bo mozna go przesunąc ręką na kole pasowym wałka ...
    Pytanie czy napinacz resetuje ten luz po uruchomieniu silnika? Bo taki luz to mnie przeraża...
    Czy ten napinacz ma właśnie te funkcje czy może całkiem inną....

    Komentarz

    • german81
      L&K
      • 2010
      • 1414
      • Octavia II combi (1Z5)
      • AUQ 1.8 20VT 180 KM
      • BZB 1.8 TSI 160 KM

      #3
      ten napinacz powinien napinac pasek cały czas nie zalerznie czy silnik pracuje czy nie ten nainacz jest niczym innym jak silnym amortyzatorem gazowym jesli pasek jest luzny moze to swiadczyc o wyciagnieciu paska lub uszkodzeniu tego napinacza .proponuje wymienic kompletny rorzad z pompom wody i tym napinaczem za wczasu
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz

      • richi9
        Rider
        • 2011
        • 427

        #4
        A wiesz może dlaczego nazywa sie go hydraulicznym napinaczem.Skoro jest gazowy

        Komentarz

        Pracuję...