[O2] klima raz działa a raz nie - co jest ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mariom122
    Ambiente
    • 2011
    • 117

    [O2] klima raz działa a raz nie - co jest ?

    Zamieszczone przez mikele4
    Z tego co pamiętam to klima włącza się niezależnie od temperatury jeżeli naciśniesz przycisk grzania przedniej szyby.
    Się nie włączy ... musi być >4C
  • ZAGA198
    Drive
    • 2010
    • 58

    #2
    [O2] klima raz działa a raz nie - co jest ?

    witam panowie, mam taki problem w mojej O2 nabiłem klimatyzację i raz mi chłodzi a raz nie, wiatrak od klimy się załancza, napięcie na kostce przy podłączeniu do sprężarki jest ale czasami klima nie działa. w czym może tkwić problem ?

    Komentarz

    • kkuligowski
      Ambiente
      • 2010
      • 178
      • Octavia II (1Z3)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      #3
      czy poza nabiciem sprawdzili osuszacz i zaworki
      czy dali Ci wydruk pracy klimatyzacji i czy sprawdzili wydajność klimatyzacji.
      takie procedury są wliczone w "nabicie" i odświeżenie czynnika chłodzącego
      Nabytek w 04.2010 r czyli 2,0 TDI.
      Po drodze Verso 2,0 D4D, Auris 1,6 Velmatec
      A teraz jest 1,4 TSI z 2012

      Komentarz

      • tbiel
        Classic
        • 2009
        • 31

        #4
        klima

        Miałem podobny problem rok temu. Nabijałem klimę u partaczy w Katowicach....

        Nabili jak to się mówi na full chyba wchodzi coś 750 jednostek nie pamiętam dokładnie...., jak było gorąco to mi się sprężarka nie włączała, jak było około 20 stopni to hulało. Byłem w ASO - powiedzieli że kompresor do wymiany, byłem w serwisach klimi - mówili że kompresor się zatarł

        no i w końcu trafiłem, muszę to przyznać.... na Truskawkową w Katowicach i pierwsze co powiedzieli to za dużo gazu

        No i faktycznie.... napełnili tak jak mówi producent chyba 600 chociaż tak jak mówię nie pamiętam i super działa do dzisiaj.
        Octavia II TDI

        Komentarz

        • lukaszzie
          Ambiente
          • 2010
          • 103

          #5
          moze tez zawor cisnienia od klimy sie zawiesza i raz wlacza raz nie a wg kompa pokazuje za male cisnienie w ukladzie :wink:
          Skoda Forever jednak
          Vw Golf I II III
          Opel Omega C
          Peugeot 206 HDi
          Vw Golf V 1,9 tdi 90 koni
          Citroen C5 2.0 Hdi Audi A8 2001 D2 3.3 TDi
          Skoda Octavia II 2005 elegance kombi
          Skoda Octavia II 2009 FL 1.9 TDi
          VW Golf VI 2011 1.6 Tdi
          Skoda Octavia II FL RS kombi

          Komentarz

          • ZAGA198
            Drive
            • 2010
            • 58

            #6
            byłem dzisiaj w zakłądzie gdzie nabijają klimatyzacje i okazało sie ze mam nabite za duzo czynnika do układu klimatyzacji i widocznie czujnik cisnienia nie daję załaczyc klimatyzacji z powodu za duzego cisnienia, czynnika było ok 100g. za duzo było 610 a powinno byc 525 +-25. zrobili cały cykl od początku, dolali oleju i wszystko działa ok

            Komentarz

            Pracuję...