Uszkodzony wskażnik paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tom007
    Rider
    • 2011
    • 536
    • Octavia III (5E3)
    • BZB 1.8 TSI 160 KM
    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

    Uszkodzony wskażnik paliwa

    Po pryśnięciu lakierem może i nie widać nic złego, ale wiaderko szpachli poszło na błotnik
    Octavia Tour Ice+ 1.6Mpi
    Octavia 2 Elegance 1.8TSI
  • radan0
    Drive
    • 2010
    • 81

    #2
    Uszkodzony wskażnik paliwa

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. posiadam wydaje się niewielki problem a mianowicie wskażnik paliwa (wskazówka), pokazuje zdecydowanie więcej paliwa niż jest. Po odpaleniu auta pokazuje prawie normalnie ale po chwili (ok. 5-10 min.) wskażnik szybuje ponad połowę zbiornika a nawet do końca. Proszę o pomoc co może być przyczyną, pozdrawiam wszystkich i czekam na info.

    Komentarz

    • matijas-81
      Drive
      • 2010
      • 79

      #3
      Mam podobny problem, z tym że u mnie raz pokazuje ponad połowę a po chwili spada przed rezerwę. Rozmawiałem z kolegą, który podpowiedział mi że problem może tkwić w pływaku w zbiorniku lub na złączach przy liczniku, jak na razie przyzwyczaiłem się do tego jak zacznie mi to bardziej przeszkadzać to wezmę się za robotę :lol:

      Komentarz

      • radan0
        Drive
        • 2010
        • 81

        #4
        ja też z takiego założenia wychodzę, ale już niedługo wyjazd na wczasy dobrze wiedzieć ile jeszcze paliwa na wskazówce pokazuje. Mam nadzieję, że ktoś miał taki problem i go rozwiązał. Coś z pływakiem to chyba najbardziej rozsądne przypuszczenie, jak się do niego dostać. czy trzeba rozkręcić zbiornik paliwa?. Cały czas łudzę się że to jakiś czujniczek za 40 zł (gdzieś tak w silniku ) i będzi epo sprawie. CZekam na podpowiedz koledzy

        Komentarz

        • paulob1
          Rider
          • 2008
          • 470
          • Octavia I (1U2)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

          #5
          radan0, proponuję podpiąć Vag-a i w sekcji silnik (01) wybrać bloki pomiarowe. Nie pamiętam który to blok, ale na 100% jest taki z poziomem paliwa i rezystancją czujnika. wskaźnik można sprawdzić wybierając z głównego menu opcję Instruments, potem test elementów wykonawczych. Przy teście sprawdzane są wszystkie wskażniki, w tym również ten paliwa. Wskazówka wędruje od zera do pozycji max, następnie ma się zatrzymać w połowie skali. Można też wymontować czujnik paliwa ze zbiornika i go pomierzyć. Nie pamiętam konkretnych wartości oporu,ale od min do max powinien się zmieniać płynnie. Tu wystarczy tylko multimetr i odrobina wprawy w pomiarach elektrycznych.
          Czujnik wygląda tak:

          Komentarz

          • radan0
            Drive
            • 2010
            • 81

            #6
            dzięki za info, czujnik który pokazałeś na linku jest do benzyny, mój ma oznaczenie 1J0919183D, muszę taki gdzieś dorwać kto ma niech pisze, klawiatura123 czekam na kontakt. Wydaje się, że skoro czujnik pokazuje więcej niż w rzeczywistości, to może znaczyć, że prąd przepływa prawidłowo, jedynie błędne są wskazania urządzenia pomiarowego, którym jest właśnie czujnik

            [ Dodano: Nie 05 Cze, 11 20:48 ]
            Zastanawiam się czy oznaczenie na czujniku ma znaczenie w przypadku gdybym tylko samoą płytkę z umocowanym palstikiem przełożył do mojej plastikowej pompy(puszki). Powiedzcie proszę czy to ma jakiej znaczenie i czy pływak razem z prętem metalowym można zdjąć z z tego palstiku.

            Komentarz

            Pracuję...