[O1] Reaktywacja zamków

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zibi72
    Classic
    • 2012
    • 22

    [O1] Reaktywacja zamków

    Pozdro dla czarnej O2 FL kombi (tylne szyby chyba zaciemnione) z logo na grillu widzianej dziś na wlocie do Bielska Białej od strony Katowic około godz. 13-tej
  • alxxx
    RS
    • 2010
    • 1823
    • Octavia I (1U2)
    • ASZ 1.9 TDI PD 130 KM

    #2
    [O1] Reaktywacja zamków

    Witam wszystkich serdecznie

    Tak jakoś wyszło że dziś mi się zachciało włożyć kluczyk do klapy bagażnika w ramach testu. No i niestety się nie udało.. wejdzie max pół i dość. Podobna sprawa z drzwiami pasażera tylko że tam kluczyk wchodzi cały ale się nie przekręci za nic.

    Pytanie do was klubowicze..
    Macie jakiś sposób na reaktywacje zamków? no niestety używa się centralnego cały czas i ew. drzwi kierowcy no i tak sie dzieje... Mała dawka WD40 już poszła ale nie chce tego za dużo nawalić.

    Dzięki za odpowiedzi
    VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
    Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

    Komentarz

    • greglow
      Drive
      • 2011
      • 42

      #3
      hehe właśnie co skonczyłem przerabiać ten temat.
      Zamek z klapy był tak zapieczony że nawet młot i śrubokręt nie były w stanie go ruszyć.
      Nowy zamek w ASO (pod klucz - trzeba mieć pasek kodowy otrzymany przy zakupie nowego auta) kosztował 77zł + 2 tygodnie czekania. Wymiana w klapie banalna - góra 30 min.

      Komentarz

      • sebu
        L&K
        • 2008
        • 1304
        • Octavia II (1Z3)
        • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
        • CDAA 1.8 TSI 160 KM

        #4
        Zamieszczone przez alxxx
        Mała dawka WD40 już poszła ale nie chce tego za dużo nawalić.
        to jest dobre na krótką metę,ponieważ WD40 tworzy skorupę gdy wyschnie i wtedy zaczynają się problemy np.z brakiem możliwości przekręcenia kluczyka w zamku.
        Zamieszczone przez alxxx
        wejdzie max pół i dość
        do wymiany,raczej go nie naprawisz
        Zamieszczone przez alxxx
        Podobna sprawa z drzwiami pasażera tylko że tam kluczyk wchodzi cały ale się nie przekręci za nic.
        spróbuj jakiegoś penetratora do zamków,lub kup sobie silikon w spreju,jeśli nie jest za późno powinno pomóc.
        Przechodziłem to samo w zeszłym roku,tylko z tym,że w moim przypadku,kluczykiem można było obracać do okoła ( padły mi dwa zamki w ciągu jednego tygodnia :twisted: )
        koszt naprawy
        zamek od strony pasażera - 30zł.( pękło kilka drobnych elementów )
        zamek w klapie - 120zł. ( brak możliwości regeneracji został wstawiony nowy )
        Pan od zamków,pokazał mi kilka wkładek,po częstym używaniu np.WD40,tam był jeden wielki kamień :shock: oczywiście przestrzegał też przed używaniem odmrażaczy
        Tak jak napisał
        Zamieszczone przez greglow
        Nowy zamek w ASO (pod klucz - trzeba mieć pasek kodowy otrzymany przy zakupie nowego auta) kosztował 77zł + 2 tygodnie czekania. Wymiana w klapie banalna - góra 30 min.
        Ja nie miałem tego kodu i dlatego musiałem wymienić go gdzie indziej,ale okres oczekiwania wyniósł 20 minut,oczywiście z dopasowaniem do mojego kluczyka. :szeroki_usmiech
        Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
        jak pomogłem to daj punkcik
        sprzęgło od G 60

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14883
          • Octavia IV (NX3)

          #5
          Jak kluczyk nie wchodzi lub sie nie chce żadną siłą przekręcić, to pewnikiem nowa wkładka. Ja tak miałem. Tylko, że wymieniłem w drzwiach kierowcy, a bagażnik sobie darowałem.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • alxxx
            RS
            • 2010
            • 1823
            • Octavia I (1U2)
            • ASZ 1.9 TDI PD 130 KM

            #6
            To nie jest temat który muszę rozwiązać już, tylko tak przypadkiem uderzyłem w tą kwestie. Dzięki za odpowiedzi. Za niedlugi czas będe sobie dorabiał kluczyk do octy tak że wtedy temat "zamykania" rozwikłam.

            Pozdr dla wszystkich
            VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
            Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

            Komentarz

            • JamesMarshall
              Drive
              • 2009
              • 74

              #7
              Hmm... zamki to był pierwszy temat, który posypał mi sie w skodzie [1]. Juz gdzies po około 2-3 latach jeżdzenia zrobiła sie kicha i tak jest do dzisiaj. Nie ruszałem tematu, bo jest central [blogosławienstwo, ale dla zamków - dramat] Może w końcu się przemogę i pociągne temat... chociaż wątpie, bo w blisko 10-cio letnim aucie zaczynają się ostatnio pojawiać istotniejsze kwestie do naprawy... a to turbina a to klima... etc
              [1] Octavia Kombi 1.9TDI, 2001, 81kW [110KM], AHF,
              [2] Octavia 1.9TDI, 2004, 81kW [110KM], ASV,

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                #8
                Zamieszczone przez JamesMarshall
                bo jest central
                tak tylko jak siądzie w drzwiach kierowcy (jedyny) zamek i np. bateria w pilocie? kicha. ja wymieniłem właśnie ze względu na to i 2 tygodniowy wyjazd za granicę, daleko od domu i drugiego kluczyka.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                Pracuję...