Problem ze zdalnym domykaniem szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jervis1
    Classic
    • 2012
    • 25

    Problem ze zdalnym domykaniem szyb

    Sorki, ale nie mogę się powstrzymać:

    Przychodzi facet do PUP:
    - Dzień dobry, czy znajdzie się dla mnie jakaś dobrze płatna praca na stałą umowę? Wykształcenie podstawowe, 10 lat na bezrobociu, wcześniej kopałem rowy melioracyjne.
    - Oczywiście, mamy coś dla pana: 10 tys. PLN miesięcznie plus premia, służbowy samochód i telefon.
    - Pani żartuje?
    - Tak, ale to pan zaczął...

    :wink:

    (To nie a propos którejkolwiek z wypowiedzi w tym wątku, dla jasności )
    Chcę pić z umiarem, ale umiar nie chce pic ze mną
  • Tichy
    Rider
    • 2010
    • 544

    #2
    Problem ze zdalnym domykaniem szyb

    Ostatnio zauważyłem, że po otwarciu wszystkich szyb zdanie (dłuższe przytrzymanie przycisku otwierania na kluczyku) próba zamknięcia kończy się tak, że wszystkie szyby się podnoszą oprócz tylnej prawej... Trzeba ją ręcznie zamknąć przyciskiem na drzwiach.

    Wydaje mi się, że wcześniej tak nie było... Powiedzcie mi proszę, czy coś namieszałem w Maxi-Docie czy trzeba zaangażować serwis?

    Przyciskiem na drzwiach kierowcy też można ją bez problemu zamknąć...

    Komentarz

    • shado
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 5315
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Spróbuj ją jeszcze raz zaprogramować szyby opuszczając wszystkie szyby przez przytrzymanie kluczyka w drzwiach jakbyś otwierał zamek, a potem zamknięcie szyb trzymając kluczyk w drzwiach jakbyś zamykał zamek.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz

      • jefry
        Rider
        • 2009
        • 411

        #4
        zrób jak mówi kolega Shado, prawdopodobnie moduł komfortu odpowiedzialny za szyby się przeprogramował. Jeżeli okna z "palca" zamykają się poprawnie to to co Shado powiedział powinno pomóc.
        Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

        Komentarz

        • Tichy
          Rider
          • 2010
          • 544

          #5
          Zanim przeczytałem Wasze porady, spróbowałem jeszcze raz opuścić wszystkie szyby pilotem i po opuszczeniu jeszcze chwilę przytrzymałem otwieranie. Po wciśnięciu zamykania na pilocie wszystkie szyby się zamknęły.... Także w ten sposób też chyba można.

          Dzięki za pomoc, a tak na marginesie, od czego mógł się przeprogramować ten moduł? Akumulatora nie odłączałem.

          Komentarz

          • shado
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 5315
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            Czasami jak coś przyblokuje szybę w czasie otwierania/zamykania to się ta konkretna szyba rozprogramowuje.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz

            • andrzej1545
              Classic
              • 2010
              • 21

              #7
              dołączę się do pytania i też zapytam . Mam octavie tour z 2010 r wygląda tak jak O1 i mam kluczyk ze scyzorykiem i u mnie też jest ta funkcja że jak włożę kluczyk i przekręcę w prawo lub w lewo i przytrzymam to szyby same się otwierają lub zamykają wersja OPTIMUM a jak trzymam na pilocie to ani rusz czy moje auto to też ma jeśli tak to jak to uruchomić zaprogramować

              Komentarz

              • agrala
                Rider
                • 2011
                • 397

                #8
                Zamieszczone przez andrzej1545
                dołączę się do pytania i też zapytam . Mam octavie tour z 2010 r wygląda tak jak O1 i mam kluczyk ze scyzorykiem i u mnie też jest ta funkcja że jak włożę kluczyk i przekręcę w prawo lub w lewo i przytrzymam to szyby same się otwierają lub zamykają wersja OPTIMUM a jak trzymam na pilocie to ani rusz czy moje auto to też ma jeśli tak to jak to uruchomić zaprogramować
                Jest taki czeski program za pomoca ktorego mozna zaprogramowac modol komfortu by zamykal szyby gdy trzyma sie nacisniety guzik od zamykania a otwieral przy trzymaniu guzika od otwierania.
                Potrzebny do tego kabel VAG na RS232
                Bylo juz o tym na forum.
                Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                Emulator czujnika poziomu oleju G266
                Napraw sterowników AIRBAG

                Komentarz

                Pracuję...