[Inne] Golf IV stukanie w drzwiach kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Gersiu
    Classic
    • 2011
    • 8

    [Inne] Golf IV stukanie w drzwiach kierowcy

    Witam!
    Patrzcie jak pięknie po polsku mnie tu naciągają :

    Szanowni Panstwo!

    Wydzial Magellan Petroleum Corporation, duzej miedzynarodowej firmy,
    przyjmuje aplikacje na stanowisko w swoim dziale Kontroli Kredytowej dla
    Europy Wschodniej. Obecnie potrzebujemy pracownikow w terenie, poniewaz
    nasz wydzial rozprowadza produkty firmy w krajach europejskich.

    Dzieki poprawie koniunktury po kryzysie ekonomicznym co raz wiecej
    duzych firm zatrudnia pracownikow do pracy zdalnej. Praca zdalna w
    znaczacym stopniu obniza koszty utrzymania przestrzeni biurowej w
    budzecie firmy, a pracownicy nie maja potrzeby codziennego dojazdu do
    biura. W nowoczesnym swiecie technologii informacyjnej jest to
    ekonomiczne rozwiazanie, ktore uwalnia fundusze dla wzrostu firmy i
    pozwala na godziwe wynagradzanie pracownikow.

    Obecnie poszukujemy agentow terenowych, ktorych zadaniem bedzie
    kontrola platnosci pomiedzy nasza firma a klientami w krajach
    europejskich, ktore nie sa czlonkami strefy euro. Potrzeba ta wynikla
    z faktu, ze realizacja przelewow internetowych zajmuje duzo czasu i
    nie posiadaja one wystarczajacego poziomu zabezpieczen przed kradzieza
    naszych funduszy. Z tego powodu kontrolujemy oplaty za pomoca agentow.
    Do obowiazkow agenta nalezy wykonywanie przelewow bankowych oraz
    dokonywanie biezacych przelewow srodkow za pomoca miedzynarodowych
    systemow platnosci. Plan pracy agenta musi byc wystarczajaco elastyczny,
    aby umozliwic mu kontrole srodkow przychodzacych na konto w ciagu dnia.
    Agent musi rowniez posiadac zdolnosc szybkiego finalizowania transakcji.

    Nasza firma oferuje pracownikom satysfakcjonujace wynagrodzenie oraz
    zabezpieczenie spoleczne.

    Jesli jestescie Panstwo zainteresowani podjeciem pracy na tym stanowisku,
    prosimy o wyslanie krotkiego CV na nasz adres e-mail:
    [email protected]

    Nasz menedzer skontaktuje sie z Panstwem
    .


    Przekręt pewnie Wam znany - ale jestem pod wrażeniem że nie ma błędów - Polacy się za to bez wątpienia wzięli
  • xplo
    Ambiente
    • 2010
    • 221

    #2
    [Inne] Golf IV stukanie w drzwiach kierowcy

    Witam

    Borykam się z takim jednym problemem od około 2 lat. W salonie VW prosiłem o regulację drzwi tak mi wyregulowali, że nie widziałem różnicy zanim przyjechałem a jedynie dostałem w prezencie stuki chyba z okolicy zawiasów. Co dziwne te stuki są także podczas jazdy, jak zahamuję, ruszę, wjadę w dziurę, jakąś nierówną drogę. Czasem jest taki dzień, że nic nie stuknie... Pierw myślałem, że to zamek ale obklejałem taśmą, smarowałem wazeliną techniczną i nic nie dało. Po wsłuchaniu wydaje mi się, że dochodzi to w trakcie jazdy z okolicy tych zawiasów, ogranicznika ? Najbardziej irytują mnie te stuki podczas jazdy.

    Wrzuciłem dwa filmiki

    Przy otwartych drzwiach i lekkie ich bujanie:



    W trakcie jazdy:



    Stuknięcia te słychać w okolicy 20-21, 32, 39-40, 44-46 sekundzie.

    Może ktoś z Was mi pomoże :roll:

    Komentarz

    • delanopl
      Elegance
      • 2009
      • 831

      #3
      xplo, u mnie podobne dźwięki dawała niedokręcona prowadnica szyby :wink: ale tutaj dźwięk jest jakiś bardziej wyraźny kurde, rozbierz drzwi i oszarp" trochę wszystkie elementy, może coś uwalone jest a i pryśnij jeszcze zawiasy ropą tak profilaktycznie i mów co dalej

      Komentarz

      • loru
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 4286
        • Octavia II (1Z3)
        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        Zamieszczone przez xplo
        a jedynie dostałem w prezencie stuki chyba z okolicy zawiasów
        dźwięk jest stłumiony wiec to nie zawias tylko coś w środku drzwi, może głośnik lata albo ta blacha metalowa jest nie dokręcona, jak dla mnie to:
        Zamieszczone przez delanopl
        rozbierz drzwi i oszarp" trochę wszystkie elementy, może coś uwalone jest
        bez tego to możemy dalej zgadywać.
        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

        Komentarz

        • xplo
          Ambiente
          • 2010
          • 221

          #5
          Głośnik odpada na 100 %, według mnie jest to albo zamek (puka o ten haczyk na karoserii) albo ten zawias. Czy jak posmaruje go ropą, może wd40 lepiej ? To te skrzypienie pukanie z pierwszego filmiku przejdzie ?

          Komentarz

          • delanopl
            Elegance
            • 2009
            • 831

            #6
            xplo, ropa, moim zdaniem jest lepsza tam jest jeszcze taka poprzeczka, chyba od wzmocnienia, sprawdź też ją, no i prowadnice szyby koniecznie

            Komentarz

            • xplo
              Ambiente
              • 2010
              • 221

              #7
              Którą poprzeczkę masz na myśli ? Auto miało kiedyś chyba strzał w tył z lewej strony ale lekki, jedyne co wiem to to, że drzwi mam lekko opadnięte właśnie te od strony kierowcy. Podobno w Golfach 3 drzwiowych to się zdarza, musiałbym rozebrać puszczkę z bezpiecznikami i tam jest jakiś zawias na którym można podnieść te drzwi. Ale jak go kupiłem to tak było i drzwi nie stukały z 7 miesięcy i po serwisie w ASO zaczęło więc oni coś sknocili.

              Komentarz


              • #8
                moim zdaniem to normalka w golfach i O1, luzy na zawiasach, u mnie jest to samo, czasem stuka (dokladnie tak) a czasem spokoj i cisza. najczesciej kiedy zjezdza sie z kraweznikow lub wykonuje ostre manewry lub przy delikatnie uchylonych drzwiach (nie tak bardzo jak na filmiku) szarpiac gora dol.
                ja z tym nie robie poki co bo jest sporadyczne i jeszcze nie doskwiera tak bardzo, a podobno jedynym rozwiazaniem jest wymiana zawiasow (nie sa tanie)

                Komentarz

                • delanopl
                  Elegance
                  • 2009
                  • 831

                  #9
                  xplo, może jakiś luz zostawili, nie podokręcali coś partacze więc tym bardziej trzeba zrobić poprzeczka jest pod tapicerką i jak domniemam blachą na wysokości głośnika, wewnątrz drzwi

                  [ Dodano: Czw 28 Lip, 11 12:15 ]
                  Zamieszczone przez Golas27
                  moim zdaniem to normalka w golfach i O1, luzy na zawiasach, u mnie jest to samo, czasem stuka (dokladnie tak) a czasem spokoj i cisza. najczesciej kiedy zjezdza sie z kraweznikow lub wykonuje ostre manewry lub przy delikatnie uchylonych drzwiach (nie tak bardzo jak na filmiku) szarpiac gora dol.
                  haha co racja to racja :szeroki_usmiech

                  Komentarz

                  • xplo
                    Ambiente
                    • 2010
                    • 221

                    #10
                    Właśnie też tak myślałem czy nie ma luzów byłem u mechanika ale powiedział eee na pewno nie i tyle... Muszę podjechać do kolegi bo ja nie mam takiego klucza z grzechotką tam się nie dostanę. Co dziwne wydaje mi się, że jak otworzę drzwi i pobujam nimi dół-góra to na chwilę nie ma stuków. Jeszcze raz okleje ten haczyk na który zamek wchodzi taśmą czy to na pewno nie zamek ale wydaje mi się, że to jednak ten zawias nieszczęsny a jego wymiana jest skomplikowana ? Trzeba jakieś plastiki zdejmować ?

                    Komentarz

                    • delanopl
                      Elegance
                      • 2009
                      • 831

                      #11
                      xplo, ja bym zdjął plastiki na Twoim miejscu i poszukał pod poszyciem drzwi jeszcze przyczyny bo jak wymienisz zawias i będzie dalej tak stukało to wygenerujesz sobie niepotrzebne koszty :wink:

                      Komentarz

                      • W_I_T_E_K
                        Classic
                        • 2011
                        • 10

                        #12
                        Witam.
                        Zarejestrowałem się specjalnie żeby dołączyć do tematu.
                        Mam identyczny problem.

                        [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=occ_D40KP-Y[/youtube]

                        I problem opisywany na forum golfa:



                        Szlag mnie już trafia , wymieniać zawias?

                        Komentarz

                        • Marillo
                          Drive
                          • 2011
                          • 81

                          #13
                          Zarejestrowałem się specjalnie żeby dołączyć do tematu.
                          Mam identyczny problem.



                          I problem opisywany na forum golfa:



                          Szlag mnie już trafia , wymieniać zawias?

                          Witam

                          Poprzednio miałem VW Bore i u mnie występował ten problem. U mnie też zawias dolny stukał od zawsze w prawych i lewych przednich drzwiach, ale dopiero pomogła wymiana górnego zawiasu ponieważ on miał minimalne luzy w drzwiach a ten zawias akurat nie jest drogi, oryginalny kupowałem za około 60 lub 90 zł ( nie pamiętam )
                          Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                          Komentarz

                          • xplo
                            Ambiente
                            • 2010
                            • 221

                            #14
                            Ale tutaj stuka chyba dolny zawias i u mnie i u Witka. Stukanie podczas jazdy to chyba jednak u mnie wydaje zamek stukając po tym haczyku na którym drzwi się zamyka... Witek czy podczas jazdy też masz taki puknięcia jak na moim filmiku ?

                            Witek według mnie przyczyną w trakcje jazdy jest zamek tak jak napisał @kiss na forum golfa... Mi się nie chce go wymieniać (lenistwo) więc przykleiłem w miejscu styknięcia zamka przy zamkniętych drzwi na tym bolcu uniwersalny przylepiec tkaninowy niby coś pomaga np miałem od założenia tego tematu do wczoraj cicho. Weź i palcem ruszaj zamek góra dół, walnij tam wazeliny technicznej jakiś czas będzie cicho.

                            Sam także nie jestem pewny czy to zamek ale bardziej bym szedł w tym kierunku. Moje drzwi luzów góra-dół nie mają.. Tylko nie wiem czy Ty też tak miałeś drzwi kierowcy mi opadły trochę z 3,5 - 4 mm w dół.. Gdzieś czytałem, że w 3 drzwiowych tak może się stać.

                            Komentarz

                            • Marillo
                              Drive
                              • 2011
                              • 81

                              #15
                              Sam także nie jestem pewny czy to zamek ale bardziej bym szedł w tym kierunku. Moje drzwi luzów góra-dół nie mają.. Tylko nie wiem czy Ty też tak miałeś drzwi kierowcy mi opadły trochę z 3,5 - 4 mm w dół.. Gdzieś czytałem, że w 3 drzwiowych tak może się stać.
                              Moje drzwi także luzu nie miały góra - dół ,jednak mechanik zamknoł drzwi całkiem a potem nimi poruszał (przy górnych zawiasach) w tył i w przód i wtedy mu wyszło ze to górny zawias daje popalic ponieważ przy tej pozycji czyli zamkniętych drzwiach właśnie zawias miał luz.

                              Oczywiście ze w samochodach trzydrzwiowych mogą opaśc drzwi ( u mnie też opadły chociaż nie tak znacząco )ponieważ są one większe niż w samochodach cztero - pięciodrzwiowych a co za tym idzie, te same zawiasy utrzymują wagę cięższa niż w autach cztero - pieciodrzwiowych przy których drzwi są mniejsze.
                              Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                              Komentarz

                              • W_I_T_E_K
                                Classic
                                • 2011
                                • 10

                                #16
                                Przepraszam że tak długo nie odpisywałem ale miałem dosc spore problemy z netem.

                                Witek czy podczas jazdy też masz taki puknięcia jak na moim filmiku ?
                                Tak i to jest najbardziej denerwujące.
                                Puka przy ruszaniu , hamowaniu i po wybojach.
                                U mnie to na 100% nie jest zamek . Rozbierałem go juz na 100 sposobów i wszystko z nim ok.

                                Komentarz

                                • samtech84
                                  Elegance
                                  • 2008
                                  • 988
                                  • Octavia I (1U2)
                                  • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                                  #17
                                  U mnie też podobnie stukało a problemem był górny zawias on powodował stuki. Z tego co się orientuje to były 2 typy górnych zawiasów. Starszy typ miał możliwość usuwania stuków poprzez wkręcanie śrubki dociskającej sworzeń, a nowy typ to niestety tylko wymiana.

                                  Komentarz

                                  • W_I_T_E_K
                                    Classic
                                    • 2011
                                    • 10

                                    #18
                                    Zastosowałem rozwiązanie problemu poprzez odkręcenie zawiasu przykreconego do drzwi i podłożenie pod niego metalowych blaszek o grubości ok 0,7mm. Drzwi się podniosły i póki co na razie nie puka.

                                    Komentarz

                                    • mesiek
                                      Classic
                                      • 2011
                                      • 39

                                      #19
                                      Zamieszczone przez samtech84
                                      U mnie też podobnie stukało a problemem był górny zawias on powodował stuki. Z tego co się orientuje to były 2 typy górnych zawiasów. Starszy typ miał możliwość usuwania stuków poprzez wkręcanie śrubki dociskającej sworzeń, a nowy typ to niestety tylko wymiana.
                                      Odgrzewam stary temat, opadły mi drzwi lewe przednie, żeby je zamknąć trzeba dobrze je szarpnąć. Wina leży po stronie górnego zawiasu. Do którego roku pojazdu szedł jeden typ zawiasów, a od którego drugi? - bo nie wiem czy mam ten do regulacji (chociaż tak nie wygląda) czy od razu wymieniać na nowy?
                                      Krzysztof

                                      Komentarz

                                      Pracuję...