bierze olej - octawiaII - POMOCY

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zuker3
    Classic
    • 2011
    • 4

    bierze olej - octawiaII - POMOCY

    misiek^wro, z portfelem współczuje, lipa nie z tej ziemi, tym bardziej że odbudować wszystkie karty i dokumenty to w naszym kraju nieco lipa jest. :|

    Z Columbusa rezygnuje definitywnie, natomiast przymierzam sie do bluetooth i pytanie moje o aktualną cenę zestawu do mojego auta wraz z wysyłką, pomimo zguby promocyjną dla stałego klienta

    Moduł + antena + styropian ...
    I tak pewnie wsadzę pod schowek ale jednak muszę rozejrzeć się w temacie a aura nie sprzyja.

    Powodzonka w urzędach :!:
  • bobik2010
    Classic
    • 2010
    • 12

    #2
    bierze olej - octawiaII - POMOCY

    mam problem:

    moje autko: SkoDA octawia II 2005r combi, 2.0 tdi przebieg 122500km

    Wracając z wakacji (autko załadowane - 4 osoby + thule na dachu) przy prędkości 180 po przejechaniu 300 km musiałem dolać 1L oleju 5w30, troszkę się przeraziłem

    Ale przy normalnej jeżdździe bierze około 500 ml na ok 3000 km,

    Może jest ktoś w stanie mi pomóc i podpowiedzieć co jest nie tak i co na to zaradzić ???

    Komentarz

    • rkb
      RS
      • 2008
      • 2152
      • Rapid Spaceback (NH1)
      • CYVB 1.2 TSI 110 KM

      #3
      A jestes pewien co do tego przebiegu? 125 tys w 6 letnim dieslu to już podpada na wejsciu :diabelski_usmiech
      Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

      Komentarz

      • bobik2010
        Classic
        • 2010
        • 12

        #4
        jestem pewny

        Komentarz

        • G60Garret
          Drive
          S_OCP Member
          • 2008
          • 49

          #5
          po pierwsze - czy sprawdzałeś ile miałeś oleju przed wyjazdem? bo może już było na minimum wiec nic dziwnego ze kontrolka się zapaliła....
          po drugie - jeśli faktycznie przebieg jest oryg. i miałeś na full oleju to turbo do wymiany albo masz jakiś wyciek, cudów nie ma
          Diesel Power i wszystko jasne

          Komentarz

          • kabanos
            RS
            • 2011
            • 4544
            • Octavia I combi (1U5)
            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

            #6
            0,5 l oleju/3000 km to ja w Renault 5 i Peugeocie 205 nie dolewałem. Szukaj usterki, bo to normalne nie jest. Przy takim zużyciu to co 15000 km wymieniasz cały olej.

            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

            Komentarz

            • rkb
              RS
              • 2008
              • 2152
              • Rapid Spaceback (NH1)
              • CYVB 1.2 TSI 110 KM

              #7
              albo to głowica bo 2.0 tdi miały z tym problem i oleum ucieka do paliwa / chłodziwa.
              Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

              Komentarz

              • piotrek_gdy
                RS
                • 2008
                • 7723
                • Volkswagen
                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                #8
                Zamieszczone przez rkb
                2.0 tdi miały z tym problem
                ale brało plyn a nie olej
                a nie ma spadków mocy?
                ubytek oleju znaczny- albo gdzieś ci wycieka albo turbo padło
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz

                • bobik2010
                  Classic
                  • 2010
                  • 12

                  #9
                  spadku mocy jako takiego nie ma...

                  Ale jak bede jeździł spokojnie to nie weźmie mi ani grama oleju

                  Jak tylko mocno przycisne na pedał gazu to wtedy jest efekt z olejem ...

                  Komentarz

                  • wicher12
                    Ambiente
                    • 2008
                    • 193

                    #10
                    180 na godzinę + żagiel na dachu (Thule) + 4 osoby więc ma prawo trochę oleju łyknąć.
                    Jest jeszcze kwestia czy wiesz na 100% ile było tego oleju przed podróżą ? Ja bym na razie obserwował samochód i nie wpadał w paranoję

                    Komentarz

                    • bobik2010
                      Classic
                      • 2010
                      • 12

                      #11
                      kurcze jak juz dochodzimy do takich grubych wniosków to moze jesteście mi w stanie wskazać jakiś taki sprytny serwis gdzie mogli by to sprawdzić ???

                      [ Dodano: Pią 29 Lip, 11 10:40 ]
                      Zamieszczone przez wicher12
                      180 na godzinę + żagiel na dachu (Thule) + 4 osoby więc ma prawo trochę oleju łyknąć.
                      Jest jeszcze kwestia czy wiesz na 100% ile było tego oleju przed podróżą ? Ja bym na razie obserwował samochód i nie wpadał w paranoję
                      oelj przed wyjazdem był sprawdzany i było na full na 100%

                      Komentarz

                      • oolsztyniak
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 6647
                        • Superb II combi (3T5)
                        • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                        #12
                        Zamieszczone przez rkb
                        125 tys w 6 letnim dieslu to już podpada na wejsciu
                        a co powiesz o 2.0 tdi bkd z 2006 r z przebiegiem 70 kkm?
                        U mnie w czasie jazdy na autostradzie wrocław - kraków z prędkością ~160/180 miejscami 200 (w nocy) po przejechaniu 150 km zapaliła się kontrolka oleju ale raz , że było to jakieś 500 km przed przeglądem a dwa jazda ze stałą prędkościa i to dość wysoką w dodatku na zewnątrz + 24 stopnie , to olej zrobił się tak rzadki , że po ostudzeniu turbo (około 10 min) i przerwie około godzinnej kontrolka zgasła.
                        Dolewanie oleju w granicach 200 gram na 15kkm IMO jest chyba normalne?
                        Ale nie 0,5 litra na 3000 km :shock:
                        Chłopie sprawdź lepiej co z Twoim autem bo nie wygląda to zbyt dobrze :roll:
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz

                        • bobik2010
                          Classic
                          • 2010
                          • 12

                          #13
                          ok kolego tyllko jak juz wchodzi w szczególy to dodaj sobie jeszcze 3 dorosłe osoby kombi zawwalone po dach i thule tez ful pełne i temperature 36 stopni

                          Komentarz

                          • kabanos
                            RS
                            • 2011
                            • 4544
                            • Octavia I combi (1U5)
                            • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                            #14
                            Zamieszczone przez bobik2010
                            ok kolego tyllko jak juz wchodzi w szczególy to dodaj sobie jeszcze 3 dorosłe osoby kombi zawwalone po dach i thule tez ful pełne i temperature 36 stopni
                            Ale ty piszesz, że przy normalnej jeździe to bierze ile bierze, a to nie jest normalne.

                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                            Komentarz

                            • adaś
                              Elegance
                              S_OCP Member
                              • 2006
                              • 876
                              • Volkswagen

                              #15
                              (autko załadowane - 4 osoby + thule na dachu) przy prędkości 180 po przejechaniu 300 km
                              i temperature 36 stopni
                              To jest chyba doskonały przepis na zarżnięcie diesla :diabelski_usmiech
                              Jedź na diagnostykę, przecież tutaj nikt Ci nie wywróży co jest nie tak. Może być nieszczelne turbo, a może być coś innego.
                              Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                              a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                              Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                              O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                              Komentarz

                              • Robert21
                                Classic
                                • 2008
                                • 30

                                #16
                                kolego też mam taki silnik tylko moje autko jest z 2007/2008 rok i powiem Ci szczerze, że nie wiem co to znaczy dolewka oleju. Mój przebieg to 138000km. Mam przejechane już pięć tysięcy po wymianie oleju jeszcze nawet grama nie dolałem. Byłem też w trasie warszawa - ustka - warszawa i też jej nie żałowałem, miejscami dochodziło do 180km/h, ale coś takiego jak dolewka oleju u mnie przynajmniej na razie nie jest potrzebne bo nic nie bierze. Także z Twoim silnikiem jest coś nie tak bo to niemożliwe aby tyle dolewać , aczkolwiek wiem że te silniki przed rokiem 2006 nie należały do udanych , niestety dopiero po 2006 (jesień) zostały poprawione.

                                Komentarz

                                • kabanos
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 4544
                                  • Octavia I combi (1U5)
                                  • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                  #17
                                  Zamieszczone przez adaś
                                  (autko załadowane - 4 osoby + thule na dachu) przy prędkości 180 po przejechaniu 300 km
                                  i temperature 36 stopni
                                  To jest chyba doskonały przepis na zarżnięcie diesla :diabelski_usmiech
                                  Jedź na diagnostykę, przecież tutaj nikt Ci nie wywróży co jest nie tak. Może być nieszczelne turbo, a może być coś innego.
                                  To samo miałem napisać. Byś może właśnie zakatowałeś silnik.

                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                  Komentarz

                                  • adaś
                                    Elegance
                                    S_OCP Member
                                    • 2006
                                    • 876
                                    • Volkswagen

                                    #18
                                    (autko załadowane - 4 osoby + thule na dachu) przy prędkości 180 po przejechaniu 300 km

                                    Cytat:
                                    i temperature 36 stopni
                                    Ciekaw jestem jaką temp. osiągnęła oliwa w tych warunkach :diabelski_usmiech
                                    Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                                    a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                                    Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                                    O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                                    Komentarz

                                    • kabanos
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 4544
                                      • Octavia I combi (1U5)
                                      • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                      #19
                                      Zamieszczone przez adaś
                                      (autko załadowane - 4 osoby + thule na dachu) przy prędkości 180 po przejechaniu 300 km

                                      Cytat:
                                      i temperature 36 stopni
                                      Ciekaw jestem jaką temp. osiągnęła oliwa w tych warunkach :diabelski_usmiech
                                      Pewnie za dużą, dlatego "wyparowała" :diabelski_usmiech

                                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                      Komentarz

                                      • bobik2010
                                        Classic
                                        • 2010
                                        • 12

                                        #20
                                        napewno macie racje co do tej przesadnej jazdy :/

                                        nie pozostaaje nic innego jak jechac do jakiegos mądrego diagnosty na ślasku

                                        Napisze jak sie dowiem co to jest .....

                                        Dzięki za wypowiedzi

                                        Komentarz

                                        • zadariusz1
                                          Rider
                                          • 2011
                                          • 543
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • CLHA 1.6 TDI CR 105 KM

                                          #21
                                          Ja jak kupowalem swoja octe z tym silnikiem to dostalem od dealera 1 litr oleju gratis do bagaznika,na dolewki i faktycznie przy w miare spokojnej jezdzie ten litr mi wystarcza od wymiany do wymiany,ale jak tylko zaczne ostro palowac i szybko jezdzic to litr mi nie starcza na dolewki,musze dokuic co najmniej 2.Po prostu ten silnik tak ma,moze ma on lepsza kulture pracy od 1.9,ale trwaloscia nie dorowna mu nigdy.

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            #22
                                            masz zalany 5w-30, przy stałej prędkosci 180 i dużym obciązeniem auta jest szansa na spory ubytek, zalej silnik olejem 5w-40 na lato, na zime zostaw 5w-30

                                            Sam nie jezdzę szybciej niż 190 na tempomacie, srednio tak jak ty 180 ale najwyżej 100-150 kilometrów, temp oliwy mam wtedy około 90-100 w zależnosci od temp zew. przy twojej 36 stopni to myślę ze jest to kwestia oleju 5w-30, zmień na 5w-40 i przejedz sie eszcze raz tą trasą :wink:
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            Pracuję...