[O1] Uszkodzony WENTYLATOR KLIMY.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jam80
    Classic
    • 2013
    • 5

    [O1] Uszkodzony WENTYLATOR KLIMY.

    abstinent, o to specyfikacja roweru do którego wczesniej podesłałem link:

    Amortyzator: Fox RL F100
    Rama: Giant Trance 3 M(18')
    Damper: Fox Float R
    Koła: Crank Brothers Cobalt
    Hamulce: Avid Elixir cr mag
    Przerzutka tył: Sram X-0 Gold (dodatkowo wymienione kółeczka na KCNC na ceramicznych łożyskach)
    Przerzutka przód: Shimano XTR
    Łańcuch: KMC X9SL
    Korba: Shimano XT FC-M760/761 (blat 32T wymieniony na złoty KCNC)
    Kaseta: Sram PG-990 Gold
    Opony: Hutchinson Bull Dog air light
    Kierownica: Easton EA30
    Manetki: Sram X-0 Gold
    Pedały: Shimano PD-A530 (niestety zgubiłem gdzieś do nich bloki)
    Mostek: Lapierre (podkładki pod mostek KCNC, oraz dekielek Mortop)
    Zacisk sztycy: KCNC
    Sztyca: Zoom
    Siodełko:Velo

    Skok tylnego zawieszenia: 4,2"=106mm
    Skok przedniego amortyzatora: 100mm

    Waga roweru: ~12,5kg


    Mówi ci to coś? :roll:
  • keciu
    Drive
    • 2011
    • 63
    • Octavia II (1Z3)
    • BKC 1.9 TDI PD 105 KM

    #2
    [O1] Uszkodzony WENTYLATOR KLIMY.

    Witam.Już myślałem ze mam spokój z naprawa mojego autka ,ale dzisiaj zdziwiłem się jak włączyłem klimę , po chwili zaczyna coś walić zatrzymałem się i sprawdzam, a tu brak na wentylatorze łączenia co łączy ze sobą łopatki .Nie wiem co spowodowało uszkodzenie to ale ostatnio byłem na wymianę rozrządu i napinacza paska klinowego może mechanik uszkodził ,ale to już teraz nie ważne zamówiłem nowy ,wentylator razem z silniczkiem ,koszt 160zł(zaprzyjaźniony Polmozbyt) .Mam odnośnie takie pytanie, ile roboty jest przy wymianie? ,czy można to zrobić w własnym zakresie ? Czy można w ogóle wymienić sam wentylator ?
    Drugi mój problem to taki ,że dzisiaj jak myłem auto to zauważyłem na dywaniku u kierowcy sporą ilość wody i doszyłem do wniosku ze dostała się tam od strony podszybia z zewnątrz gdyż moje podszybie ma braki w gumowej uszczelki (jest w dużym stopniu sparciała ) dlatego zastanawiam się na wymianie podszybia w całości i dla tego pytam się was czy może jest jakieś inne wyjście z zaistniałej sytuacji (słyszałem ze są fachowcy którzy nałożą sylikon )ale jak to będzie wyglądać ? Od razu wszystkim dziękuje za pomoc ..

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      Zamieszczone przez keciu
      ile roboty jest przy wymianie? ,czy można to zrobić w własnym zakresie ? Czy można w ogóle wymienić sam wentylator ?
      Można to zrobić we własnym zakresie i nie jest to skomplikowane
      Można wymienić sam wentylator

      Zamieszczone przez keciu
      nałożą sylikon
      Nie warto - kiepsko będzie wyglądało. Jeśli masz okazję wymienić podszybie to to zrób. Przynajmniej będzie nowe.

      Co do wody to sprawdź czy nie dostała się przez filtr kabinowy

      Komentarz

      • keciu
        Drive
        • 2011
        • 63
        • Octavia II (1Z3)
        • BKC 1.9 TDI PD 105 KM

        #4
        a może jest jakaś instrukcja wymiany ,chodzi o to co trzeba zrobić by mieć dojście do wymiany wentylatora z silniczkiem.Z tego co widziałem to dotarcie do wszystkich śrub jest nie małym wyzwaniem...co do podszybia to wymienię go ,może ktoś wie jaka jest cena ?filtrem chyba nie przecieka bo znajduje sie od strony pasażera a tam jest sucho,. cieknie tylko od strony kierowcy .

        Komentarz

        • ruwado
          RS
          • 2009
          • 14883
          • Octavia IV (NX3)

          #5
          Jak masz wodę na dywaniku kierowcy pod pedałami (ścieka najpewniej po przedniej ściance i dobrze widać to po umyciu samochodu) to zerknij na ten temat

          Ja już to przerobiłem i mam spokój. Miałem uszczelnioną tę skrzyneczkę z kablami w podszybiu po stronie kierowcy.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz

          • keciu
            Drive
            • 2011
            • 63
            • Octavia II (1Z3)
            • BKC 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            Zamieszczone przez ruwado
            Jak masz wodę na dywaniku kierowcy pod pedałami (ścieka najpewniej po przedniej ściance i dobrze widać to po umyciu samochodu) to zerknij na ten temat

            Ja już to przerobiłem i mam spokój. Miałem uszczelnioną tę skrzyneczkę z kablami w podszybiu po stronie kierowcy.
            Dziękuje za pomoc i na pewno będę się przyglądał także pod tym kontem. Zamówiłem z Czech (w Polsce nie można dostać) lewe i prawe podszybie koszt jednego to 90zł (czekanie na przesyłkę dwa tygodnie) , na całej długości podszybia są braki gumowej uszczelki a na końcu jest jej brak ,dosłownie miedzy szybą a podszybiem jest dziura i myślę ze tam dostaje się woda ale to okaże się gdy wymienię na nową i dokładnie przyjże sie co jest pod tym podszybiem..

            A na chwile obecną ma już ten wentylator od klimy : dzisiaj kupiłem nowy ,przykręcany jest na trzy śruby (wkręt) Dlatego proszę was , czy ktoś wie jak do tego się zabrać co po kolei odkręcać aby mieć dobre dojście do wyjęcia wentylatora...Patrząc od góry to dojście jest fatale - może ktoś już to przerobił i podzieli się z doświadczeniem .Coś mi się wydaje ze mechanik skroi mnie na tej robocie , więc jak by była możliwość samemu zrobienia tego czemu nie miałbym spróbować ,chyba ze się nie da .Jeszcze raz proszę o zainteresowaniem się tematem...

            Komentarz

            • ruwado
              RS
              • 2009
              • 14883
              • Octavia IV (NX3)

              #7
              Plastik podszybia można wymienić, nie zaszkodzi. Ale jak woda nawet przez nieszczelne plastiki dostanie się w rynienkę podszybia, to powinna spływać otworami odpływowymi w rogach (błotniki). Sprawdź, czy nie mas ich przytkanych. jak nawet w podszybiu stoi woda (bo za wolno spływa otworami) to może sie dostawać przez filtr kabinowy (wtedy cieknie po stronie pasażera). Jak ta skrzynka od przewodów z postu wyżej jest szczelna, to i tak woda nie powinna się dostać pod pedały z przodu. Tak więc wg. mnie trza to tez sprawdzić. U mnie było dokładnie tak jak tam jest opisane. Teraz chlustam wodą podczas mycia do oporu i nic. Wystarczy dobrze obmazać to pudełko silikonem.

              A podszybia nie mają na skoda części Łódź?


              Tu maja pare
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz

              • keciu
                Drive
                • 2011
                • 63
                • Octavia II (1Z3)
                • BKC 1.9 TDI PD 105 KM

                #8
                Teraz jak tylko dostanę podszybia ,to po demontażu starych to wszystko dobrze sobie obejrzę i wykleję miejsca sylikonem te które mi podsunąłeś w temacie wyżej .Co do podszybi to mam zamówione przez sklep ,który poinformował mnie ze będzie to sprowadzał z Czech (nie kiwa mnie gdyż to kumpel) ale to nie ważne cena taka sama 90zł...Czy może coś wiesz jak wymontować wentylator w własnym zakresie ,czy może jest to zbyt skomplikowane aby się za to zabrać.

                Komentarz

                • ruwado
                  RS
                  • 2009
                  • 14883
                  • Octavia IV (NX3)

                  #9
                  wentylator wymieniał mi mechanik - nie miałem czasu kombinować (dzień przed wyjazdem do Chorwacji) - musiałem mieć pewność, że nic nie będzie spaprane.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz

                  Pracuję...