[O1] Zmiana filtra powietrza zwykłego na sportowy ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Bro-car_pl
    Classic
    • 2012
    • 39

    [O1] Zmiana filtra powietrza zwykłego na sportowy ???

    Aleee.... sobie dzisiaj pozwoliłem już nie pamietam kiedy tak długo spałem
    Milutko było Was sobie pooglądać po tak długiej nieobecności
    Transporcik hm.... niby fajny, ale cosik pobijany jestem, ciasne to auto chyba :wink:
    Knajpa żenada jak na spoty śląskie - do 21 czynna, jak klientów 40 !!


    tylko teraz pytanie gdzie? zaś bedzie
    www.bro-car.pl - Części samochodowe.
  • eros662
    Ambiente
    • 2011
    • 147
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BKD 2.0 TDI 140 KM

    #2
    [O1] Zmiana filtra powietrza zwykłego na sportowy ???

    Witam koledzy. Powiedzcie mi czy mozna zmienic w Octavi I 1,9 TDi filtr powietrza zwykły na sportowy i czy ten z aukcji ponizej bedzie pasował???

    SKODA OCTAVIA TOUR
    1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
    BLACK COMBII
    SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

    Komentarz

    • innova
      Rider
      • 2011
      • 554

      #3
      Re: Zmiana filtra powietrza zwykłego na sportowy ???

      Zamieszczone przez eros662
      Witam koledzy. Powiedzcie mi czy mozna zmienic w Octavi I 1,9 TDi filtr powietrza zwykły na sportowy i czy ten z aukcji ponizej bedzie pasował???

      http://moto.allegro.pl/filtr-powietr...754497127.html
      zanim dojdziesz do tego czy się da, to ja Ci szczerze doradzę (każdy rozsądny mechanik też to powinien potwierdzić), zaniechaj jakiegokolwiek filtra materiałowego. Mają mniejszą zdolność do wyłapywania drobnych cząsteczek pyłu/kurzu (jak drobnych to już inni niechaj się wypowiedzą) i zrobisz bałagan w silniku oraz osprzęcie (mi się udało trochę w tym drugim). Ja się kiedyś zagrzałem filtrem K&N i jak mi go kolega wyjmował z Audi, to ważył kilka kilogramów (miał być na ponad 40k km), natomiast pomimo tej groteski ładnie mnie objechał za pomysł z materiałowym filtrem. Nic Ci materiałowy nie da, paierzaki drogie nie są a jak chcesz sobie spokojnie samochodem pojeździć, to lepiej przy nich pozostać.
      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
      _______________________________________

      Komentarz

      • ROBAL_26
        RS
        • 2010
        • 2320
        • Octavia I combi (1U5)
        • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

        #4
        eros662, kolego,napiszę ci tak ja używam takiego filtra i jakoś odpukać po przejechaniu już prawie 20tyś km nic z nim dziwnego się nie stało,filtr sportowy ma za zadanie poprawić przepływ potrzebnego silnikowi powietrza a przy tym jest nasączony specjalnym olejkiem który wyłapuje najdrobniejsze zabrudzenia, nawet w aukcji masz napisane że przynajmniej co zmianę oleju można go przepłukać w wodzie i będzie jak nowy,mój po roku był tak zasyfiony że głowa mała , co do zakupu to przed wybierz się do auta i zmierz sobie dł, szer, i wys starego filtra i wg tego szukaj.
        miłej zabawy. pozdr :szeroki_usmiech
        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

        Komentarz

        • Octan
          Rider
          • 2006
          • 653

          #5
          Ja zaraz po wyjeździe z salonu założyłem sobie taki filtr., efektem czego, przepływka po 40 tys km powiedziała pa pa.Lepiej częściej wymieniać filtr tradycyjny niż stosować takie wynalazki.

          Komentarz

          • PAOLO ESCO
            RS
            • 2009
            • 6624
            • Volkswagen
            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

            #6
            Zamieszczone przez Octan
            Lepiej częściej wymieniać filtr tradycyjny niż stosować takie wynalazki.
            też jestem tego samego zdania.
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz

            • piramida
              RS
              • 2009
              • 12222
              • Superb III (3V3)

              #7
              ja mam seryjny filtr i 230 koni więc w twojej maszynowni takie cuda nie są ci potrzebne, raz ze taka wkładka trochę kosztuje a koni ci nie doda, za bardzo jak ją naoliwkujesz to przepływka szybciej sie wysra, generalnie olej temat :szeroki_usmiech
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz

              • eros662
                Ambiente
                • 2011
                • 147
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BKD 2.0 TDI 140 KM

                #8
                Oziękuje koledzy za wszystkie rady. Generalnie chodziło mi właśnie o to by nie musieć tak często wymieniać ale dwa razy do roku zwykły też można wymienić a koszta małe. Dzięki za info
                SKODA OCTAVIA TOUR
                1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
                BLACK COMBII
                SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

                Komentarz

                • soszek81
                  L&K
                  • 2010
                  • 1245

                  #9
                  Zamieszczone przez eros662
                  Generalnie chodziło mi właśnie o to by nie musieć tak często wymieniać ale dwa razy do roku zwykły też można wymienić a koszta małe.
                  3 dni temu wymieniałem filtry (wymieniam zawsze jak mam zmieniać olej).
                  Powietrza - zajęło jakieś 3-4 min.
                  Kabinowy - 5-6.
                  Mam już trochę wprawy, jak jej nie masz - zejdzie Ci 15-20 min.
                  To tak dużo? Raczej nie.

                  PS - kabinowy wyglądał gorzej niż powietrza do silnika...
                  Była O1 kombi ALH++ 150/340
                  Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                  Komentarz

                  • Acio
                    Drive
                    • 2011
                    • 64

                    #10
                    Jeżeli masz przepływówkę, a zapewne masz to jeżeli będziesz używał tego filtra który jest dość rzadki, będą przedostawały się nieodfiltrowane małe cząstki "kurzu", jeżeli będziesz używał kosmetyków w postaci olejków mających wyłapać te drobiny, to cząstki tych kosmetyków będą się odkładały np na elemencie pomiarowym, tak że z biegiem czasu będziesz miał przepływówkę do wymiany, bynajmniej nie tak odrazu.
                    W pierwszym przypadku prowadzi do skrócenia żywotności silnika, a w drugim do częstszej wymiany przepływówki.
                    Skoda Fabia 2.0 AZL Elegance

                    Komentarz

                    Pracuję...