Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] błyskawiczne wchodzenie na 90 stopni

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] błyskawiczne wchodzenie na 90 stopni

    Zamieszczone przez Big
    Ale my też sprzedawaliśmy auta na zachodzie i to, w swoim czasie z dobrymi wynikami Polonez (czy też Polski w Anglii) i 125p w latach 80-tych całkiem nieźle radziły sobie na zachodnich rynkach. Pamietam jak w 1990 r. byłem u rodziny w Londynie. Polonezów jeździło tam sporo i dużo łatwiej było zobaczyć Poloneza niz Favoritkę. Opinia o skodze nie była wtedy tam za ciekawa - jak to mówił mój wójek - szkoda, że to jeździ.
    125p to nie byla polska konstrukcja, polonez byl w duzym stopniu z nim spokrewniony
    i w koncowce lat 80-tych to juz byly zabytki. W przeciwienstwie do favoritki. Nasz przemysl motoryzacyjny (i nie tylko) w latach 80-tych to byla rownia pochyla niestety

    Zamieszczone przez Big
    Modele gotowe do produkcji też mieliśmy !! FSM pod koniec lat 80-tych miało w pełni gotowego i przygotowanego do produkcji rewolucyjnego Beskida, a FSO Warsa. Wystarczyło tylko zadbac o przyszłość tych projektów. Po prostu zabrakło wtedy chęci i troski o to co swoje.
    Nie wiem co rozumiesz przez samochod gotowy do produkcji. IMO bylo to kilka prototypow
    a zabraklo pieniedzy i doswiadczenia. Skonstruowac prototyp moze pasjonat w szopie i taki prototyp zazwyczaj ma rozne ciekawe lub nawet rewolucyjne rozwiazania. Ale potem ktos musi wylozyc gruba kase na wielkoseryjna konstrukcje i wtedy zaczynaja sie schody. A zazwyczaj konczy sie to tak, ze taniej jest wykorzystac juz istniejace rozwiazania lub podzespoly. Polecam historie Prestona Tuckera

  • #2
    [O1] błyskawiczne wchodzenie na 90 stopni

    witam
    nie wiem czy to usterka czy tak powinno być obserwuje od długiego czasu coś takiego jeśli chodzi o temperaturę a mianowicie po odpaleniu lato nie ma znaczenia ile jest stopni po dosłownie 5 min na zegarku temperatury jest 90 stopni pozostanie auto np na 2 godziny po odpaleniu od reki ma jakieś 50 stopni
    analogicznie zimą nawet -20 po 8 min jest 90 stopni po zostawieniu auta na np 40 min po odpaleniu jest 50 stopni czy coś jest nie tak octavia I silnik ASZ 131 km
    sprawdzałem z wieloma co prawda 110 koni octami tam znacznie więcej czasu i to o wiele trzeba czekać na osiągnięcie takiej temperatury a już zimą to trzeba czekać w innych octach z 20 min by skoczyło na połowę wskażnika tem do 90 stopni
    .................................................. ..............
    O SERCE SZKODNIKA dba
    Perfect Serwis DobryGrześWawa

    .................................................. ..............

    Komentarz


    • #3
      Podłącz sobie Vag-Com'a i zobacz jakie masz temperatury cieczy chłodzącej w ENGINE i INSTRUMENTS. Powinny mieć bardzo zbliżoną wartość. Może po prostu czujnik zaczyna umierać ?? albo termostat??
      Chevrolet Epica 2.0 R6 - LT 2007

      Komentarz


      • #4
        ???

        Hej. Masz na mysli po 5min/8min JAZDY temperaturka wynosi 90stopni? Jesli jazdy to nie widze w tym nic dziwnego. Ja mam O1 z 90kucami i latem po kilku kilometrach mam 90 na piecu. Zima trwa to nieco dluzej. Co prawda nigdy nie mierzylem z zegarkiem czy bylo to 5 min ale podejzewam ze podobnie 5-10min. Dodam ze skodzine mam od nowosci i nigdy nie bylo inaczej wiec wnioskuje ze jest to calkiem normalne.
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          momo05, prawdopodobnie czujnik w bloku silnika fiksuje czyli słynny G62,pamiętaj aby najlepiej był to ori i o takim samym numerze i ostatniej literze,bo ma to duże znaczenie.
          miłej pracy pozdro :szeroki_usmiech
          Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

          ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

          https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

          Komentarz


          • #6
            Specjalnie sprawdzilem dzisiaj rano jadac do pracy ile czasu potrzebuje by osiagnac 90stopni. U mnie trwalo to 6min. Rano bylo ok 12stC. Wiec ja bym sie na twoim miejscu nie przejmowal.
            Pzdr

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X