Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] klima raz działa raz nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] klima raz działa raz nie

    Pytanie powiązane z tematem, jak będzie się zachowywał BXE po wymianie turbo na ARL (oczywiście mówię tu o oryginalnym sofcie silnika do BXE), będzie to miało miejsce przy dojeździe od mechanika do tunera?

    Hipotetycznie, czy w ogóle można na takim zestawie jeździć dłużej? Jak się furka zachowuje? Prośba o odpowiedź do kolegów z doświadczeniem.

    [ Dodano: Pon 26 Mar, 12 17:01 ]
    Zamieszczone przez Tozi
    Pytanie powiązane z tematem, jak będzie się zachowywał BXE po wymianie turbo na ARL (oczywiście mówię tu o oryginalnym sofcie silnika do BXE), będzie to miało miejsce przy dojeździe od mechanika do tunera?

    Hipotetycznie, czy w ogóle można na takim zestawie jeździć dłużej? Jak się furka zachowuje? Prośba o odpowiedź do kolegów z doświadczeniem.
    Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie? :-)

  • #2
    [O1] klima raz działa raz nie

    Witam
    mam problem z klima manualna w o1 tzn włancza sie na pare sekund i wyłancza to samo jest z wentylatorem zaskoczy na jakies 3 sekundy i sie wyłancza prosze o pomoc ...

    Komentarz


    • #3
      klima manualna tak pracuje - kwestia tylko na jakich ciśnieniach i jak pracują wentylatory
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        lisek516, ja w swojej O1 mialem taki problem z manualna klima, ze na postoju grala na cieplo a jadac bylo chlodno. Nabita byla i nie wiedzialem co, bo skoro w zakladzie ja nabijali to powinna chodzic. Najpierw wymienilem filtr przeciwpylkowy bylo ok, ale znajomy powiedzial mi, zebym usunal resztki owadow i brudu z chlodnicy, bo mam tylko 13 st zimna-ciepla w aucie jak wlacze. no i podjechalem pod karcher i dostala z odleglosci - muchy odpadly brud zlecial - przejechalem jeszcze miotla i teraz mam lodowato w aucie nie jest wazne czy postoj czy jazda Sprobuj
        Aby zawsze dotrzeć do celu...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez lisek516
          włancza
          Zamieszczone przez lisek516
          wyłancza
          Zamieszczone przez lisek516
          i sie wyłancza
          to może masz za dużo czynnika :?:
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • #6
            lisek516, i jak udalo sie problem rozwiazac?
            Aby zawsze dotrzeć do celu...

            Komentarz


            • #7
              problem z wentylatorem na chłodnicy. bardzo często sie to zdarza

              a najlepsza diagnoza to tak - jadąc około 90km/h klima działa bez przerwy a na postoju raz działa raz nie działa.
              chip-tuning edc-15/16/17 1,8Turbo - www.brk-tuning.pl
              Hamownia obciążeniowa - Inowrocław
              one quoter mile - 13,3 tdikiem.
              promocja 1,9/2,0 tdi sprawdź na www.brk-tuning.pl

              Komentarz


              • #8
                rumianko, ja wyczyscilem jak wyzej pisze chlodmnice karcherem i na postoju juz smiga jak szalona. Byl problem, bo zabrudzona chlodnica nie funkcjonowala prawidlowo co skutkowalo tym ,ze wylaczala sie klima, gdyz czujnik jakis tam odlaczal ze wzgledu na cofajacy sie zimny czynnik, ktory nie mogl sie wydostac, nie przechodzil dalej, myslal, ze go za duzo i cisnienie za wysokie. A teraz wszystko pracuje jak nalezy tzn w klimie, reszta hmmmmm
                Aby zawsze dotrzeć do celu...

                Komentarz


                • #9
                  jak narazie działa sama sie naprawiła ale działa bardzo słabo a czynnik jest w normie jakies pomysły??

                  Komentarz


                  • #10
                    Sprawdź sobie połączenie przewodów w skrzynce na akumulatorze. Być może wtyk słabo siedzi i stąd ten problem.
                    4x4

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lisek516
                      jak narazie działa sama sie naprawiła ale działa bardzo słabo a czynnik jest w normie jakies pomysły??
                      Jak włączysz klime to kręci się jeden wentylator czy dwa?
                      Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                      Komentarz


                      • #12
                        jeden ten mały a wtyki sa oki

                        Komentarz


                        • #13
                          To źle bo powinny sie kręcić obydwa (mały i duży). Sprawdź na początek bepieczniki na akumulatorze. Ale jak będziesz sprawdzał to wyjmnij je i zobacz czy nie mają upalonych nóżek. Bo bezpiecznik może być dobry ale może mieć upaloną (czarną) nóżke i nie będzie działał.
                          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                          Komentarz


                          • #14
                            U mnie zawsze załączał sie tylko jeden (ten mały) ale teraz miałem podobny problem bo raz chłodziło raz nie i wentylator rozłączał się tak dziwnie że az autem na postoju potrafiło bujnąć, w koncu się całkiem nie załączał. Podjechałem do mechanika i stwierdził ze oba wentylatory do wymiany ( ze tam na drugim biegu nie chodza czy coś). Jakoś nie ufam temu elektykowi , jak spawdzic co się tam dzieje. Klima napełniana ok. 3 m-ce temu.

                            Komentarz


                            • #15
                              A czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim przypadkiem, że kompresor chodzi, wentylatory też, osuszacz syczy a chłodu nie ma? Klima była serwisowana 3 miesiące temu, w poniedziałek jestem umówiony na serwis, ale zaczynam się bać, że znów coś padło. W maju wymieniłem osuszacz, zawór zwrotny i sprzęgło kompresora. Ostatni raz z klimą jeździłem w sierpniu, wczoraj włączyłem i niby wszystko chodzi, ale zimno nie leci.

                              Komentarz


                              • #16
                                wolt77, 1 .albo padła sprężarka , 2. albo mieszalnik podaje Ci ciepłe powietrze.3 albo masz za mało czynnika.
                                sprawdź /przy ścianie grodziowej/ czy masz przewody od klimy zimny/gorący. jeżeli jeden jest zimny a drugi ciepły to znaczy że mieszalnik , jeżeli obydwa ciepłe /letnie to możliwa sprężarka , jeżeli jeden lekko chłodnawy to możliwy brak gazu.
                                oczywiście to wszystko przy działającym kompresorze.
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • #17
                                  a czy ktos mnie odpowię?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    BOODZISZ, jeżeli jesteś pewien że masz czynnik w układzie to na początek sprawdź bepiecznik na akumulatorze (opisywałem to w tym temacie).
                                    Jeżeli bezpiecznik dobry to sprawdź wentylatory podłączając je bezpośrednio pod akumulator. Jak spalone to nie zadziałają a jak będą dobre to będą działać i wówczas możesz mieć walnięty sterownik od wentylatorów.
                                    Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      tam z tego co mówił ten elektryk to poprostu nie działa jakiś drugi bieg. Jest coś takiego wogóle?
                                      Tzn mały wentylator się załącza jak włączam klimę ale rzeczywiście chodzi dosyć wolno i nie jest w stanie schłodzić chłodnicy i po jakimś czasie chłodzenie rozłącza się samo.
                                      czy powinien chodzć też duży wentylator?
                                      Z tego co pamiętam on sie przy klimie nigdy nie załączał.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        BOODZISZ, tak ,sa dwa biegi , możesz odpiąć kostkę i podłączyć do aku , tam powinny być trzy piny , zmieniając podłączenie raz do jednego pinu raz do drugiego powinineś mieć dwie różne szybkości wiatraka. coś w tym stylu , ja mam elektryka w zakładzie i on mi to robi bo ja ni huhu w tych sprawach...
                                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                        GVI 1.4TSI
                                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez BOODZISZ
                                          czy powinien chodzć też duży wentylator?
                                          Tak. Mają chodzić obydwa.
                                          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jezeli rzeczywiście te wentylatory są padnięte to lepiej kupić oryginalne uzywane czy nowe zamienniki??? Moze jakies propozycje??

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              problem z wentylatorami?

                                              A czy może ktoś podpowiedzieć gdzie znajduje się ten sterownik wentylatorów??? ponieważ mam problem tylko u mnie wentylatory włączą się na parę sekund i zaraz się wyłącza i tak w kółko. Jeśli macie jakieś pomysły co to może być i gdzie znajduje się ten sterownik to piszcie proszę.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                odkopuje temat u mnie gdy włączę klimę na postoju mały wentylator zaskakuje na chwile po czym się zatrzymuje po chwili sprężarka jeszcze chwilę pompuje... wyłączy się po chwili znów wystartuje ale bez wentylatora i znów się zatrzyma i tak w koło dużego wiatraka nigdy nie widziałem w akcji zresztą chyba coś z nim nie halo bo ma duży opór jak nim pokręcę ręką... bezpieczniki ok a w trakcie jazdy chłodzi jak należy...
                                                POMOCY dopiero co wymieniałem dziurawy skraplacz i nabijałem klime...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  U mnie przy podobnym problemie pomogła wymiana osuszacza.
                                                  jakby co posiadam kabel vag

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X