Autoalarm w octavi I-awaria

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • piekiełko
    Classic
    • 2011
    • 2

    Autoalarm w octavi I-awaria

    Octavia2Limited,

    montujesz tylko:
    - gtb2260 wraz z kolektorem wydechowym
    - wydech na dwóch przelotowych tłumikach 2.5 lub 2.75cala
    - pasuje założyć zegary do monitorowania silnika

    Bez zegarów zmiescisz sie spokojnie w 7-8kzł
    Moc wyjdzie w granicach 250 koni i ponad 450 momentu, filtra powietrza, sprzęgła nie trzeba zmieniać.
    Turbo da ci tuner, uzywane a nie regenerowane, lepiej kupic uzywkę za 1000-1500 niz sie bawić w regenerację.
  • cezary405
    Classic
    • 2010
    • 8

    #2
    Autoalarm w octavi I-awaria

    Witam kolegow i prosze o pomoc.
    Ostatnio mialem taka sytuacje w mojej octavi I (combi,1.8 benzyna na gaz,2005 rok,wersja Ice Tour),w czasie jazdy zaczol mi wyc alarm. Nie dalo sie go wylaczyc z kluczyka. Odpiolem na noc akumulator,alarm ze swojej bateri sie rozladowal. Przy zamku od maski,znajduje sie jakies takie male urzadzenie(jakby ceweczka czy czos takiego,taka plytka tam jest,w czarnej obudowie),ktore mi sie oberwalo i obudowa troche sie przetarla o wentylator,kable raczej sa nienaruszone. Po ponownym zalaczeniu akumulatora,nie dziala mi centralny zamek,oczywiscie alarm, auto zapala normalnie i jezdzi.

    W moich papierach znalazlem ksiazeczke z alarmem ,ale nic tam sie nei doczytalem. Alarm to chyba SEO PERFECT.

    Dodam ze auto bylo kupione w Polskim salonie,no i ten alarm jest chyba fabryczny,bo jestem 2 wlascicielem auta

    Prosze o pomoc i od razu dziekuje za informacje.

    Komentarz

    • jad
      Drive
      • 2009
      • 62

      #3
      Re: Autoalarm w octavi I-awaria

      Zdarzyło mi się coś takiego w poprzednim aucie. Pewnie któryś z czujników bzikuje. Doczytaj http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=45519 .
      Powodzenia.
      Pozdrawiam,
      Jacki

      Komentarz

      • bubuDE
        Elegance
        S_OCP Member
        • 2007
        • 763
        • Octavia III (5E3)
        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

        #4
        Przy zamku pokrywy silnika masz mikrowlacznik a od niego odchodza kable, tu moze tkwic przyczyna wlaczania sie alarmu ale nie podczas jazdy, gdy jest rozbrojony.
        PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

        Komentarz

        • jad
          Drive
          • 2009
          • 62

          #5
          Zamieszczone przez bubuDE
          [...] gdy jest rozbrojony.
          A, no racja. Czujniki odpadają. Sprawdź, czy w centralce alarmu nie ma jakiegoś zwarcia, wilgoci.
          Pozdrawiam,
          Jacki

          Komentarz

          • trooper
            Rider
            • 2011
            • 525
            • Octavia III combi (5E5)
            • CJSB 1.8 TSI 180 KM

            #6
            Ja mam jeszcze jeden pomysł.. Zerknąłbym w wiązki przewodów w gumach pomiędzy drzwiami a budą, może tam jakiś przewód niedomaga i wyzwala alarm, na pierwszy rzut popatrzyłbym w drzwiach kierowcy.
            Moja Balbina

            Komentarz

            • delanopl
              Elegance
              • 2009
              • 831

              #7
              myślę że łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem będzie montaż nowego alarmu tudzież centralki do sterowania centralnego zamku :wink:

              Komentarz

              • trooper
                Rider
                • 2011
                • 525
                • Octavia III combi (5E5)
                • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                #8
                Czy łatwiejszym to zależy od nowego alarmu, jeśli byłby to ten sam SEO to tak, jeśli nie to z tym jest jednak trochę zabawy :P
                Moja Balbina

                Komentarz

                • delanopl
                  Elegance
                  • 2009
                  • 831

                  #9
                  Zamieszczone przez trooper
                  Czy łatwiejszym to zależy od nowego alarmu, jeśli byłby to ten sam SEO to tak, jeśli nie to z tym jest jednak trochę zabawy :P
                  ja jednak obstaje przy nowym :szeroki_usmiech założyć jakiś polski alarm np. Super Forteca koszt urządzenia ok.170zł i naprawde problem z głowy na kolejne 5 lat a alarmy z czasem poprostu odmawiają posłuszeństwa - 5 lat i zaczynają się problemy :x

                  Komentarz

                  • cezary405
                    Classic
                    • 2010
                    • 8

                    #10
                    dziekuje za wszystkie podpowiedzi,jednak chyba wybiore sie do znajomego kolegi co sie zajmuje elektronika w autach. Bo zauwazylem jeszcze,ze nie pala mi sie swiatelka przy lusterku w srodku auta,nie otwieraja sie elektryczne szyby z przodu. Takze nei chce czegos zchrzanic sam dlubajac;/

                    o przyczynie napisze.

                    pozdrawiam.

                    Komentarz

                    • kermit272
                      Classic
                      • 2014
                      • 2

                      #11
                      Witam
                      Opiszę swój problemz pilotem od alarmu... Aby włączyć/wyłączyć alarm muszę mocno naciskać pilot kilka razy. Baterie zmienione obudowa pilota też. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc.

                      Pozdrawiam Marcin

                      Komentarz

                      • d00lar
                        Rider
                        • 2014
                        • 366

                        #12
                        a po każdym nawet lekkim naciśnięciu dioda w pilocie się zapala ?
                        czipek by me >140 kucy
                        OI by d00lar http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87010

                        Komentarz

                        • kermit272
                          Classic
                          • 2014
                          • 2

                          #13
                          Tak świeci się. Nawet jak zdjąłęm obudowę wciskałem guziczek to też dioda świeci. Za którymś razem w końcu mi płytka pęknie.... Dodam że przed wymianą obudowy i bateri też już to się działo.

                          Komentarz

                          Pracuję...