Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czujnik poziomu oleju blokowanie programem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czujnik poziomu oleju blokowanie programem

    klima wylączona dalej to samo , jak jest 20 + to buczy cały czas tzn po rozgrzaniu za kazdym razem chodzą ( na zimnym jest ok) . Nie mam teraz dostępu do auta (dopiero za 2 tyg)

    Luczu86, poszlo PW

  • #2
    czujnik poziomu oleju blokowanie programem

    Witam szanownych forumowiczów,

    padł mi czujnik poziomu oleju i na panelu świeci mi sie żółta lampka poziomu oleju. Koszt wymiany jest duży. Czy można skasować tą lampkę komputerowo na stałe? Jeśli tak to jak

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem jak to jest w OI, ale z tego co pamiętam to w OII da się to chyba wyłączyć w adaptacjach. Warto zerknąć i poszukać.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        malvin13, ten czujnik jest zespolony tzn. jest to czujnik poziomu/temperatury oleju. Jeśli jest uszkodzony to komp może też dostawać nieprawdziwe dane o temp. oleju. Nie wiem jak "ważnym" dla ECU parametrem jest temp. oleju ( bo jak dla mnie to temp. oleju jest dużo lepszym wskaźnikiem obciążenia silnika niż temp. wody ), ale raczej wymieniłbym ten czujnik na twoim miejscu...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          Witam. W OI kasowało się na 100 km podniesieniem maski o ile sprawny jest jej czujnik lub odłączenie akumulatora na 15 minut.
          Witek

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez malvin13
            Czy można skasować tą lampkę komputerowo na stałe? Jeśli tak to jak
            Można-zmień kodowanie licznika.Wtedy czujnik nie jest brany pod uwagę.A koszt wymiany nie jest taki wysoki-tyle że trzeba spuścić olej.
            Skoda Superb II Ambition
            2.0 TDI CR 170 KM

            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

            Komentarz


            • #7
              też nie zalecam pozbywać się tego czujnika bo jak uszkodzisz mise to dostaje się ładny alarm że olej zwiał.
              Ja kupowałem jakiś zamiennik za ok 100zł i przy wymianie oleju zmieniłem .
              pozdrawiam Marcin

              Moja obecna Okta a poprzednia na ALH

              Komentarz


              • #8
                witam,
                dzięki za rady. Sprawdzę jeszcze te zamienniki chyba ze macie jakieś linki...

                Jeśli jednak się nie zdecyduje to jak krok po kroku wyłączyć ten czujnik w VAG-u

                Komentarz


                • #9
                  Dzisiaj po trasie 250 km zgasiłem auto na 25 min i po ponownym uruchomieniu na szafie paliła się kontrolka jak na zdjęciu poniżej



                  Wstawiłem auto do garażu i po około 20 min sprawdziłem poziom oleju na bagnecie.
                  Poziom wskazywało na około 3/4 między minimum a maksimum.. :shock:
                  Jutro rano ponownie skontroluję poziom na bagnecie.
                  Czyżby również padł u mnie czujnik poziomu oleju..

                  Komentarz


                  • #10
                    rufus123, a silnik milaeś uruchomiony czy tylko zapłon? :wink:
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      Gdy robiłem zdjęcie był tylko zapłon, ale później przejechałem ze 3 km i kontrolka cały czas paliła się. Zrobiłem również autoscan vcds'em i nie było żadnego błędu. Znalazłem za to możliwość wyłączenia tej kontrolki w sterowniku licznika.

                      Komentarz


                      • #12
                        na 30 sekund otwórz przednią klape - kontrolka sama zgaśnie jak sterownik odnotuje "otwarcie" klapy w celu dolania oleju.
                        wtedy są 2 możliwości - albo za pare-nascie km znów sie zapali, albo nie
                        raz w OI T miałem taką jazde .
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzisiaj sprawdziłem stan oleju na zimnym silniku i jest prawie max - tyle ile było przed przejechaniem w weekend 600-set kilometrów. Kontrolka od poziomu oleju nie zapaliła się dzisiaj.
                          Zastanawiam się czy mógł być jakiś inny powód zapalania się tej kontrolki niż poziom oleju, czy po prostu muszę przygotować się na wymianę czujnika w najbliższym czasie

                          Komentarz


                          • #14
                            Sprawdzcie jeszcze kostkę od czujnika w misce.
                            Lubi sie czasami poluzowac i nie stykać.
                            Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                            Komentarz


                            • #15
                              lookashECL, tak też zrobię. Dzięki.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X