[O2] Uszkodzona manetka?

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jarus
    Classic
    • 2008
    • 32

    [O2] Uszkodzona manetka?

    Gratki auta.

    Chciałem w zeszłym roku kupić czarnego Golfa z konkursu Plusa czy czegoś podobnego. Miałem ofertę na 46k zł, ale uległem żonie... i jest O2 :P
  • oolsztyniak
    RS
    S_OCP Member
    • 2007
    • 6647
    • Superb II combi (3T5)
    • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

    #2
    [O2] Uszkodzona manetka?

    Mam mały problem , mianowicie coś dziwnego dzieje się z manetką od sterowania komputerem maxi dot.
    Pozycja góra dół czasem działa za pierwszym "kliknięciem" a czasem dopiero po kilkukrotnej próbie. Do tego przycisk "reset" zamiast odrazu przełączyć na pozycję komputera nr2 zmienia funkcje raz do góry raz do dołu a czasem zmienia na pozycje 2.
    O co tu chodzi? Szukać błędów vagiem?
    Niestety ASO pewnie stwierdzi konieczność wymiany manetki.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz

    • kropeck
      RS
      • 2009
      • 2319
      • Octavia II (1Z3)
      • BLF 1.6 FSI 115 KM

      #3
      Standardowa "usterka" w tej manetce. Błąd na komputerze na pewno będzie (nie pamiętam teraz komunikatu, ale coś o "przełączniku okresowej pracy wycieraczek" lub podobnym).
      Można samemu sobie otworzyć tę manetkę, wyjąć płytkę drukowaną, odkręcić śrubkę, przetrzeć jakimś alkoholem paski potencjometrów, najlepiej przedmuchać jeszcze czymś przyciski i w miarę możliwości przejechać styki miedzią (pastą). Powinno pomóc na dłuższy czas :-)

      Poza odkręceniem śrubki na płytce drukowanej, resztę da się zrobić ręcyma (otworzenie tego plastiku z przyciskami) :-) Cała manetka ma wzdłuż otwieralny plastik. Bardzo dobrze będzie zadbać o to, aby przynajmniej podczas otwierania manetki temperatura była zbliżona do 22 stopni plastik jest wtedy mniej kruchy :-) Choć tak naprawdę ciężko coś zepsuć przy tej operacji. Czas trwania całości - max 10 minut.

      1'go stycznia jadę do Starych Jabłonek (będę tam do 7'go stycznia) - możemy się umówić na takową operację po nowym roku :-)
      Pozdrawiam,
      Michał

      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

      Komentarz

      • Maicroft
        Moderator
        S_OCP MemberModeratorr
        • 2004
        • 25757
        • Audi

        #4


        Raczej pokrewny temat, dotyczy tej samej manetki, tylko inna funkcja nie dziala
        Spritmonitor.de

        Komentarz

        Pracuję...