[O2] Abs

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kasiula1300
    Classic
    • 2009
    • 21

    [O2] Abs

    Faktycznie, mój błąd. Byłem pewny, że napisałem o wymianie co 15 tyś.
    Czyli całą teorię boogoo, szlak trafił. :szeroki_usmiech
  • jago7270
    Elegance
    • 2008
    • 815

    #2
    [O2] Abs

    podczas dużych opadów deszczu(tylko wtedy gdy jest naprawdę mocno mokro) i normalnej jeżdzie(bez używania hamulca)zapalają się kontrolki od Abs,Esp i hamulca ręcznego towarzyszy temu sygnalizacja dżwiękowa,tak samo się dzieje podczas hamowania na oblodzonej drodze,
    gdy wchodzi do "pracy"Esp lub wspomaganie przy ruszaniu ta sygnalizacja nie występuje,czyżby koniec pompy abs?ktoś coś miał podobnego?
    Jacek

    Komentarz

    • TomekRs
      RS
      • 2011
      • 1670

      #3
      ja tak mialem kiedys jak w vagu wlaczylem testowanie tych wszystkich ukladow. Jechalem 30km/h po osiedlu i nagle wszystko sie zapalilo, zaczelo mrugac i piszczec. Wylaczylem sprawdzanie w vagu i wrocilo do normy.

      Komentarz

      • jago7270
        Elegance
        • 2008
        • 815

        #4
        problem rozwiązany,
        powodem takiego kłopotu jak opisałem była pompa ABS ze sterownikiem 1KO614517AC,
        występuje w niej uszkodzenie mikrostyków w szczególnych przypadkach takich jak kolizja,wjechanie w dziurę z hamowaniem itp.Pompa jest niestety nienaprawialna, ale tylko firmy ATE i nie pozostaje nic innego jak wymiana na inną lub nową - koszt nowej to wydatek około 3700 zł netto,na allegro są dostępne 250-500 zł,to tak dla informacji dla innych
        Jacek

        Komentarz

        Pracuję...