Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] 1,6BFQ jasna maź pod korkiem oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] 1,6BFQ jasna maź pod korkiem oleju

    Darekgda, spoko, spoko. Mieszkanie też kupione. Teraz będziecie mięli do Nas 12 km dalej

  • #2
    [O1] 1,6BFQ jasna maź pod korkiem oleju

    Witam,
    zaobserwowałem jasną (kremową) maź na korku oleju oraz nieznaczne ubytki płynu chłodniczego - czy to zwiastuny problemów z głowicą, uszczelką a co gorsza pęknięciem bloku?
    Proszę o diagnozę, już się boje...
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      cris2, norma - ten typ tak ma :diabelski_usmiech ale toszku tego masełka masz. Duze masz te ubytki płynu? Jaki masz przebieg?
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Od października 2011r. dolewałem dwa razy płynu chłodniczego po 0,1l (drugi raz wczoraj). W tym okresie przejechałem ok. 3,5tyś km. Aktualny przebieg to 97300km, szkodnik z 10_2005r. Nie zaobserwowałem aby przybywało/ubywało oleju w silniku.
        Czy muszę pilnie odstawić auto do serwisu?

        Komentarz


        • #5
          normalne zjawisko zwłaszcza zimą.

          Komentarz


          • #6
            Jeżeli używasz samochodu zimą tylko na krótkich odcinkach, masełko na korku nie jest niczym niezwykłym.
            // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
            ------------------------------------------------------

            Komentarz


            • #7
              U mnie to samo przebieg 96000 pewnie jeździsz na krótkich odcinkach. Ja osobiście zauważyłem że masła przybyło kiedy zacząłem korzystać z octavki tylko w weekendy a do pracy dojeżdżać skm
              Jest: Beż sahara OI 1.6 BFQ
              Była: Biała fabia combi 1.4 16V

              Komentarz


              • #8
                Wszystko też zależy od tego jakiej jakości olejem zalewasz silnik I jak często go zmieniasz

                Komentarz


                • #9
                  TTTM, wpisz w szukajkę "BFQ" - też mam tyle masła na okrągło pod korkiem, aczkolwiek koledzy z forum też mnie pocieszali niedawno, że w normie.
                  to zwiastun tylko tego, że musisz się do tego przyzwyczaić :wink: lej (i dolewaj) dobry olej i nie martw się. ja mam ~157kkm na budziku, wiek auta dokładnie taki sam (10.2005) i "od zawsze" mam kawę z mlekiem na korku. jeżdżę na 5w40 od przebiegu ~50000km, bo nie ufam żadnym tam szachrajstwom typu Longlife/QG1 - i tak wymieniam olej 2x w roku

                  Komentarz


                  • #10
                    Zaniepokoiłem się, ponieważ "masełko" pojawiło się pod koniec 2011 r. wcześniej tego nie obserwowałem. Od dwóch lat robię krótkie trasy 2x 8km dziennie, sporadycznie raz na miesiąc jakaś dłuższa co daje rocznie ok. 10tys/rok.
                    Ostatnia wymiana oleju była w listopadzie 2011 na "muszla" helix ultr. 5w40 z beczki. Kupiony na feuv... car service...

                    Komentarz


                    • #11
                      W przypadku pojawienia się "masełka" koniecznie w zimie trzeba dokładnie wyczyścić odme, bo jeśli tam "masełko" zamarznie, to wywali olej przez bagnet lub co gorsze przez zimeringi.
                      DigiTech PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
                      www.chiptuning.katowice.pl
                      DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA

                      Komentarz


                      • #12
                        Masełko w BFQ to standard - po prostu mgiełka olejowa tworzy taka emulsje z parą wodną i osadza się toto na korku i czasem troche na bagnecie od poziomu oleju. Ja tak mam od nowości, w innych BFQ też tak jest.
                        Przechodzi gdy pojedzie się w jakas długą trasę 200 - 300 km - roztapia się to i znika na jakiś czas. Do odmy sie raczej nie dostaje.
                        Pozdrawiam tom_tom

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez tom.tom
                          Masełko w BFQ to standard - po prostu mgiełka olejowa tworzy taka emulsje z parą wodną i osadza się toto na korku i czasem troche na bagnecie od poziomu oleju. Ja tak mam od nowości, w innych BFQ też tak jest.
                          Przechodzi gdy pojedzie się w jakas długą trasę 200 - 300 km - roztapia się to i znika na jakiś czas. Do odmy sie raczej nie dostaje.
                          Dokładnie tak jest. Wczoraj rozmawiałem z kier serwisu ASO i mówi, ze to norma :diabelski_usmiech
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • #14
                            Trochę mnie uspokoiliście, dziękuję wszystkim.
                            Będę obserwował zjawisko; może zacznę sprzedawać masełko

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez cris2
                              może zacznę sprzedawać masełko
                              No to będziesz miał konkurencję. :diabelski_usmiech
                              A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                              AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                              O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                              -------------------------------------------------
                              Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X